Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Nawet nie wiesz, jak się cieszę z Twojej nowej pasji! Będę trzymać kciuki za Twoje dalie! Legutko będzie zgodny, ale DeRee też z reguły jest. I jak czegoś nie poknocę przy wysyłce do Ciebie, będziesz miała kolejne zgodne! Czekam na pogodę i dostęp do mojej kanciapy i będę wysyłać!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5045
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Oj, Wandeczko!
Obawiam się, że z tymi daliami poszłaś po bandzie ;:oj.
Nie wiem, gdzie je zmieścisz, a to duże rośliny, w dodatku przysmak gołych ślimaków. Zawczasu kup sobie niebieskie granulki i obsyp krzaczki, kiedy wyjdą z ziemi. Tylko ile Ty tych granulek będziesz potrzebować, rany kota ;:218.
Ale jeśli się z tym uporasz - utoniesz w powodzi kwiatów... ;:224.

;:196 Jagi
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu u mnie gleba zasadowa, dalie dostawały nawóz pod karpę, miejsce miały takie słoneczne (od godz.13 do wieczora), ale posadzone były chyba zbyt gęsto, powyciągane takie, a niektóre na wysokość miały około 150 cm - potwory!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wanda, pamiętam jak w ubiegłym roku zastanawiałaś się nad daliami.. może z jedną czy dwie.. tak dla sprawdzenia czy będą się nadawały i sprawdzą się w twoim ogrodzie.. a tu taka niespodzianka ;:oj Piękne odmiany. Moimi ulubionymi też są te kaktusowe, chociaż eM woli te olbrzymie więc jak zwykle w ramach kompromisu wychodzi daliowy miszmasz :;230
Weź koniecznie poprawkę na to co pisała Jagi. U mnie też nie obeszło się bez granulków. Jedna z dali w ogóle nie chciała wychodzić z ziemi i myślałam, ze zgniła, a tu okazało się, że zaraz pod ziemią koczowało sobie ślimaczysko i zżerało każdy młody kiełek :evil: Dopiero po wysypaniu "niebieskiego przysmaku" karpy mogły swobodnie przyrastać ;:108
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu u mnie też kwaśna ziemia i moje dalie jakie miałam faktycznie marnie kwitły.
Zrezygnowałam bo już nie chciałam ich mieć w donicach, zbyt dużo zachodu z nimi.
Teraz podziwiam u innych.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Bo Wanda zawsze idzie na całość :D
Na tak małej przestrzeni zmieściła masę róż, hortensji, traw i dobra wszelakiego

Wandziu mam garaż, ale nieogrzewany, tam jest tylko o parę stopni cieplej niż na zewnatrz
Mam i piwnicę, tylko ta z kolei gorąca jak sauna.
Jak widzisz nie mam miejsca ;:173
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Witaj Wando, podziwiam twoje nowe hobby - DALIE ;:oj Zadziałałaś zgodnie z zasadą "jak szaleć to szaleć" ;:113
Z pewnością będzie to ciekawy dodatek do ogrodu. Inspirowałaś się rabatą u Szmita?
Podziwiam cię za to, bo mam świadomość ile będzie to kosztowało pracy. Miałam kiedyś sporo dalii i spory kłopot z wykopywaniem i przechowywaniem. Aż pewnego roku wszystkie zmarzły w garażu bo nie włączyło się ogrzewanie.
Najbardziej uciążliwe było jednak stałe wymyślanie nowego miejsca wiosną bo dalie nie powinny rosnąć w tym samym miejscu rok do roku.
Z ciekawością będę śledzić twoje zmagania w tym temacie.
Życzę żeby zadowoliły cię swoją urodą i mimo wszystko nie przysparzały zbyt dużo wysiłku. Bo że są piękne i warte grzechu to nikt nie zaprzeczy ;:167
pozdrawiam
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Nie słyszałam o tym, że dalie nie powinny rosnąć rok po roku w tym samym miejscu :(
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

W ubiegłym roku pierwszy raz posadziłam dalie, w tym znów wyciągnęłam rękę prosząc o coś niecoś i mam nadzieję, że kolekcja się powiększy. Ogród Miłki sprawił, że mimo zarzekania się, że dalie u mnie nie zagoszczą, bo pracy z nimi więcej, to mają tyle uroku, że nie dziwię się Wandziu, że zakochałaś się w ich kształtach i barwie. Z drugiej strony , jeśli pomyślimy o tym, ile pracy przez cały sezon jest z różami, to wkopywanie i wykopywanie dalii jest znacznie mniej pracochłonne. Wiadomo, że trzeba je obcinać po przekwitnięciu, niemniej porównując pracę z różami i daliami, te drugie wypadają korzystniej.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Łał ile tych dalii .Będzie co oglądać takie piękności kupiłaś.Muszę nadrobić Twój wątek bo tylko praca i praca .Ale zaczyna się sezon ogrodowy i nadrobię zaległości
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Dalii całe mnóstwo ;:oj Trzymam za nie kciuki. Będzie co podziwiać :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11571
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu pięćdziesiąt dalii. ;:oj Masz rację, że przechodzimy fascynacje różnymi roślinami i pewnie to dobrze. Zmieniają się nam priorytety i ogrody odpowiadają naszym aktualnym nastrojom i potrzebom. ;:108
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Witaj ,będę z niecierpliwością czekała na te kwitnące dalie,ja mam tylko 3 szt. jakoś nie zniechęca wykopywanie ,ale kto wie co będzie jak zobaczę u Ciebie ,wszak już tyle chorób tu się nabyłam.Wandziu napisz mi proszę czy powinnam usunąć te stare liście z Laguny ,czy one same odpadną ,bo trzymają się jak młode.
Pozdrawiam Teresa :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”