Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
kaszmirka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 sty 2014, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, okolice Pułtuska

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Kilka odmian w sprzedaży maja zazwyczaj w PNOS na Aleji Krakowskiej. Obok PNOS jest też drugi sklep - ale tam nie polecam zakupów (mi się odmiany nie zgadzały i często chore rosliny sprzedają). Niedaleko Warszawy jest też szkółka Józefina (w Żabiej Woli), akurat porzeczek tam nie kupowałam, ale maja dużo odmian drzew i krzewów owocowych. Porzeczki zamawiałam również wysyłkowo u Jzw Cur, bez zastrzeżeń.
Makuszek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 3 maja 2016, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Znalazłem przypadkiem winogrona w okolicy. Ale drugie pytanie: kupujecie na pewno coś na allegro.. Zna ich ktoś albo może polecić kogoś innego w sprawie sadzonek malin?
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Polecam sklep internetowy/szkółkę wedrowski.pl. Nieraz zamawiałem winorośla i krzewy jagodowe i jestem zadowolony. Akurat dzisiaj ma do mnie przyjść paczka z dwiema winoroślami, na które polowałem (Wenus i A-1704), do tego jagoda kamczacka Zojka, której też szukałem bezskutecznie w okolicznych ogrodnictwach. :)

Widzę, że mają dużo z tego, co wymieniłeś.
janopolski
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 13 lis 2016, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

kaszmirka pisze:Kilka odmian w sprzedaży maja zazwyczaj w PNOS na Aleji Krakowskiej. Obok PNOS jest też drugi sklep - ale tam nie polecam zakupów (mi się odmiany nie zgadzały i często chore rosliny sprzedają). Niedaleko Warszawy jest też szkółka Józefina (w Żabiej Woli), akurat porzeczek tam nie kupowałam, ale maja dużo odmian drzew i krzewów owocowych. Porzeczki zamawiałam również wysyłkowo u Jzw Cur, bez zastrzeżeń.
Kaszmirka, bardzo dziękuję za pomoc :) Moze komuś jeszcze przyjdzie do głowy jakieś wiarygodne miejsce zakupowe odnośnie krzewów owocowych w Wawie i okolicy?
Volvosia
100p
100p
Posty: 195
Od: 3 kwie 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna i okolice

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Gdzie można dostać śliwę mirabelkową Najdiena?
Asia
luk3Z
50p
50p
Posty: 67
Od: 26 kwie 2012, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobków/Ponidzie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Volvosia pisze:Gdzie można dostać śliwę mirabelkową Najdiena?
Ja kupiłem Najdienę jako sliwę japońską tu:
http://www.szkolkawalczak.pl/sliwa-japonska,55

Czym się różni ta mirabelkowa od japońskiej ?
Poznam regulamin forum (jak będę miał czas) lub dostane bana
Volvosia
100p
100p
Posty: 195
Od: 3 kwie 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna i okolice

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Nie wiem czym się różnią. Wujek tak właśnie podał mi nazwę.
Asia
aniszek1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 kwie 2017, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Gdzie można kupić stare odmiany drzewek owocowych

Post »

Witam wszystkich,
od dłuższego czasu poszukuje kilku starych odmian drzewek owocowych, a mianowicie:

Gruszy: Winiówka Francuska (Małgorzatka)
Jabłoni: Bursztówka Szlachetna, Kalwila Czerwona Jesienna, Kalwila Białej Zimowej

Czy może któryś z was forumowiczów orientuje się gdzie owe drzewka można dostać?
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie można kupić stare odmiany drzewek owocowych

Post »

Witam, największy (chyba) zbiór starych odmian do kupienia jest w eko-ogrodniku (Żłobizna koło Brzegu, wok.opolskie). Mają sprzedaż wysyłkową. :-) Samych jabłoni mają 177 odmian, kupuje u nich od kilku lat i póki co zero uwag, a obsługa bardzo kompetentna i uprzejma. :-)
cosnii
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 kwie 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

witam ! A orientujecie sie gdzie najlepiej kupic ziola( sadzonki, nasiona ) , drzewka i krzewy owocowe i warzywa( nasiona) okolice : chorzowa, katowic , bytomia, kroczyc , zawiercia
Wlasnie kupilam dzialke w lesie i zkladam swoj pierwszy sad z warzywniakiem :) Dzięki Wam licze na sukces :D
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Gdzie można kupić stare odmiany drzewek owocowych

Post »

aniszek1 teoretycznie mam małgorzatkę więc latem mogę patyki wysłać, o ile drzewo mateczne do tego czasu nie obali się :roll: klik Takie gruszeczki rodzi. Co prawda mam podkładki z budzącymi się oczkami tej odmiany, ale na razie nie będzie czego uciąć. A o jabłonie można do Bolestraszyc uderzyć klik
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 635
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Gdzie można kupić stare odmiany drzewek owocowych

Post »

Dołączam się do wątku - wie ktoś gdzie można kupić prawdziwą mirabelkę z Nancy (najlepiej na podlasiu)?

A jeśli nie to miał ktoś do czynienia z tymi sklepami?
http://dzialkowiecsklep.pl/p/650/7441/s ... sliny.html
http://www.iglaki24.pl/p39771,prunus-do ... 120cm.html

Nie wcisną mi ałyczy? Mają spory rozrzut cenowy...
aniszek1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 kwie 2017, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie można kupić stare odmiany drzewek owocowych

Post »

garom dzięki będę dzwonił do nich w tygodniu

KamilK02 A czy wiesz przypadkiem czy Bolestraszyce mają sprzedaż wysyłkową? A odnośnie Twojej małgorzatki to może i to o to mi chodzi. Ostatni raz na żywo widziałem ją i jadłem z 15 lat temu w starym miejscu zamieszkania i wiem tylko że w wakacje owocowała, miała barwę żółto-zieloną, i bodajże wyczuwalny grudkowaty miąższ a smak jak żaden inny. A wiem co mówię bo mieszkałem w miejscu gdzie naokoło miałem naprawdę duże zapomniane "niczyje" ;) sady a których nie jeden amator ogrodowy by powiedział że to raj :D było w nich wszystko. Niestety wszystko zostało powycinane :(

Odnośnie zrazów jak mi się nie uda znaleźć to chętnie się zgłoszę do Ciebie po zrazy. Tylko mówisz że latem te zrazy? A to nie na jesieni, końcu zimie te zrazy się zbiera???
Wybacz, może to głupie pytanie ale dopiero zaczynam przygodę ze szczepieniami drzewek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”