Garaż blaszany

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pnącze na blaszany garaż

Post »

Aquaforta pisze:A przy ew zmianie koncepcji da się go eksmitować z działki?

Jak wykopiesz wszystko dokładnie (a nie jest to proste) to da się... u mnie nawet siatkę z ocynku powyginał :wink:
dziakowiec
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 12 paź 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe świętokrzyskie

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

Napiszę w tym temacie, bo dotyczy właśnie terenu pod "pomieszczeniem gospodarczym" (popularny blaszak). Po zmontowaniu na opasce z bloczków betonowych i zakotwiczeniu w narożnikach słupkami betonowymi postanowiłem środek wysypać kruszywem. Wszystko ok, tylko niestety, przez kruszywo - (5-10 cm warstwa) zaczyna przerastać perz, który był w tym miejscu na działce, pojawia się także skrzyp. Błędem było wysypanie kruszywa wprost na ziemię, trzeba było jakąś folię położyć. Teraz nie bardzo chce mi się przesypywać 1,5 tony kamienia. I tu moje pytanie - czy chemicznie da się całkiem wyjałowić podłoże w tym miejscu, żeby nic nie rosło, i to najlepiej nie w tym sezonie, tylko w dłuższym okresie czasu? Mogę to opryskać, posypać, polać z konewki - jak pasuje.
Pozdrawiam, dzięki za rady :)
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

Ja mam wysypane ok. 15 cm klińca, takiego białego łamanego. Nie ubijałem, ujeździło się kołami a reszta mnie nie interesuje. Pamiętaj o zgłoszeniu w wydziale budownictwa tego "budynku gospodarczego". Chwasty bym opryskał.
dziakowiec
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 12 paź 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe świętokrzyskie

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

Budynek zgłoszony, wszystko jak trzeba. Blaszak używany jako pomieszczenie gospodarcze - kosiarka, drewno i takie tam. No chciałbym właśnie popryskać, tylko czym? O ile perz pójdzie na glifosat, to skrzypu nic nie rusza, a najchętniej coś co załatwi te 15m.kw. raz na zawsze. Jednak z tego co widzę nie obejdzie się bez powtórnej pracy - cały kamień trzeba przerzucić, a pod spód dać folię lub agrowłókninę. Mnóstwo pracy ręcznej, a zdrowie już nie to :(
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

Na skrzypy może pomóc wapnowanie gleby, one lubią kwaśną.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

mlodzieniec pisze:one lubią kwaśną.

Ta, u mnie na glinie rosną aż miło.
dziakowiec
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 12 paź 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe świętokrzyskie

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

No to będzie chyba tak jak pisałem: cały kamień na zewnątrz, podłoże wyrównane i posprzątane, na to agrowłóknina (wzdłuż fundamentu chyba lekko przyrzucę betonem) i na to kamień z powrotem. Inaczej co roku będzie to samo - zielone wyjdzie na wierch :(
Ech! Trzeba było myśleć wcześniej.
PS. Podobno były środki jakieś na tory kolejowe, które dawały skutek nawet na kilka lat, ale obecnie są zakazane i tylko defolianty zostały.
ZielonyJan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 sty 2016, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam pytanie może proste, ale dla mnie jednak stanowi problem. Mam garaż stojący w ogródku (z drewna - taka wiata jakby). W okresie letnim stawiam w nim stół i służy jako altanka (obok jest grill itp.). Na zimę parkuję tam samochód. I teraz pytanie: jaką roślinę wybrać aby całkowicie zakryć tą garażo-altanę? Powiecie bluszcz albo winogrona. Ale to nie takie proste. Winogrono owszem szybko rośnie i szeroko pokrywa garaż ale na zimę traci liście. Bluszcz nie traci liści na zimę ale wolno rośnie. Elementem wspólnym jest słońce a ściślej mówiąc jego brak, bowiem garażo-altana jest całkowicie w cieniu. Czy zatem jest jakaś roślina (pnącze), która szybko rośnie, na zimę nie traci liści a na domiar nie przeszkadza jej brak słońca?

Dziękuję za ewentualne rady.
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

Witajcie,

postawiłam na działce garaż blaszany o wymiarach 3x5m2, chciałabym zrobić wylewkę betonową własnymi siłami... W związku z tym, proszę o pomoc, czy moje obliczenia co do niezbędnego towaru są poprawne i czy mogę śmiało je zamawiać? Z góry bardzo! dziękuję za pomoc.

wylewka betonowa w garazu 3x5m2 = 15m2:
13 worków cementu po 25kg
730 kg czystego piasku
900 kg żwiru (chyba ze moze byc mix piasek/zwir to wtedy 1630 kg tego mixu?)
125 l wody
3 litry plastyfikatora

+ muszę załatwić:
betoniarkę
styropian
folię PE
taśmę z pianki
łopaty - mam
grill + piwko - mam :)

czy coś więcej powinnam wiedzieć, posiadać, czy obliczenia są poprawne?
Olga.
blak123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 mar 2017, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam,

Chciałbym postawić blaszak o wymiarach ok 5,5x 5,5. Potrzebuje go jako miejsce na auto i jakieś inne pierdołki.
Niestety w mojej gminie nie pracują zbyt rzetelni ludzie i wychodzą "kwiatki". Dostałem informacje, że nie moge postawić blaszaka, tylko musze go w jakiś inny sposób postawić i musi być kolorowy. Super, przez ostatnie lata tyle blaszaków powstało, a ja nie mogę.

Do sedna... udało mi się dostać do uchwały i jest tam jeden zapis który mnie blokuje. W MPZP jest zapis, iż dach musi być dwu lub wielospadowy o kątach nachylenia 30-45 stopni. Tu pojawia się problem... Większość garaży 2 spadowych ma ok 12-15 stopni. Z takim spadem to koszty są masakryczne i mało która firma chce się podjąć.

Myślałem, że mogę budynek gospodarczy jednak wymagania te same.

Czyli co nie mogę postawić blaszaka? Wydaje się to chore.
Wyczytałem, że do 35m2 jest tylko za zgłoszeniem. Jednak nie chcę postawić i potem go rozwalać.

Macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Garaż - problem z mpzp

Post »

Nanieś blaszak na plan swojej działki i zgłoś. Pozwolenia na budowę nie wymaga postawienie wolno stojących, parterowych budynków gospodarczych, w tym również garaży, altan, ganków i ogrodów zimowych, jeśli ich powierzchnia zabudowy nie przekroczy 35m2. Jednocześnie liczba takich obiektów nie może być większa niż jeden na każde 500m2 powierzchni działki.
To co opisujesz, to nawiedzone mielenie jęzorem urzędników. Ty jesteś na prawie.
Aaaa i nie wylewaj oczywiście betonowej podbudowy. Ja użyłem przykładowo kamienie granitowe. Można postawić też go na płytach betonowych. Dach wykonaj jak Tobie pasuje, to nie budynek wielokondygnacyjny, związany trwale z gruntem.
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Garaż - problem z mpzp

Post »

Mi się nasuwa jedno pytanie - chcesz postawić ten blaszak na Twoim prywatnym gruncie czy nie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”