Uprawa metodą Square Foot Gardening

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uprawa metodą Square Foot Gardening

Post »

Witam,
czy próbował ktoś tej metody uprawy? Jest bardzo ciekawa, jednak zastanawia mnie jak wykonać taki perfect soil mix w skład którego wchodzi: torf, perlit i rozdrobniony kompost. O ile perlit można tanio kupić na allegro bo za 120l tylko 40zł, ale co z torfem i rozdrobnionym kompostem? Nie bardzo wiem jaki to miałby być torf, a skąd jeszcze rozdrobniony kompost? Czy też taki można kupić i docelowo jak taki wyhodować?
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa metodą Square Foot Gardening

Post »

Dla mnie metoda Square Foot Gardening to jedynie sprytny sposób na wyciągnięcie pieniędzy z mojej kieszeni. Może ma sens tam gdzie są mikroskopijne ogródki przydomowe, a właścicielowi posesji nie brakuje pieniedzy, ale nie na działce rodzinnej o powierzchni rzędu 300 metrów kwadratowych gdzie można produkować własny kompost..
Nawet dysponując tylko balkonem możesz produkować ziemię liściową we wiadrze idealną na uprawy balkonowej. Jesienne liście po roku to świetny kompost.
kmarkot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 mar 2024, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa metodą Square Foot Gardening

Post »

Może komuś się przyda
Obrazek
w/w zdjęciu podana jest ilość warzyw sianych lub sadzonych w kwadracie 1 stopa X 1 stopę .
1 stopa =30,48 centymetra
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Uprawa metodą Square Foot Gardening

Post »

Business is usual...drogi dziadku 22.
litk...Pewnie tam gdzie to wykombinowano można dostać gotową mieszankę solidnie naszprycowaną nawozami sztucznymi. Nic nowego. Taką metodą Koreańczycy hodowali warzywa na Syberii w strefie wiecznej zmarzliny. Czytałem o tym w książce rosyjskiej badaczki zmarzliny (była to książka z białej serii Dookoła Świata).
Andrzej997
200p
200p
Posty: 455
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa metodą Square Foot Gardening

Post »

W tv mówili, że od torfu ma się odejść w ogrodnictwie. Kompost można rozdrobnić rękoma podczas rozsypywania. Perlitu nie używałem, więc się nie znam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”