Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Co tu taka cisza?
Siejecie czy chorujecie?? :D
Ja właśnie skończyłam wysiewać trochę odmian do tunelu, teraz na ciepły parapecik i czekam ;:65


Obrazek

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu wszystkie moje młode róże mają jedynie dół gałązek zielone. Ważne, że zielone jest a jak zetniemy (w odpowiednim czasie) to się zagęszczą :D Rany Julek jakie ja mam błoto za ścieżce, bo pod błotem ziemia twarda jak kamień :wink:

Irenko melduję że siewki rosną, a kobea wzeszła dzięki metodzie kaloryferowej :D Jestem szczęśliwa jak kot, bo dzisiaj popracowałam w ogrodzie :;230

Pozdrawiam Bywalców Tymczasowego~!
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Martuś takie ilość papryki to nic gdyby była tylko ona pielęgnacja byłaby łatwiejsza ale dochodzą w jeszcze większej ilości pomidory,cebula,ogórki,truskawki,sad i kwiaty do opieki,więc gospodarzem to ja jestem takim średnio dobrym bo w sierpniu wojnę z chwastami przegrywam. :oops:
Irenko jak już kupiłaś paprykę typu "block" a pewnie tak to takie wydłubane świeże nasionka są najlepsze i nie sprawiają najmniejszych kłopotów jeśli chodzi o wschody.
Ani nie sieję,ani (odpukać) nie choruję.Cierpliwie czekam na terminy które sobie wyznaczyłem,chociaż to już nie długo. ;:108
Kot był szczęśliwy ;:108 a jak tak to pora na zdjęcie szczęśliwego wiernego przyjaciela ogrodnika. ;:306


Obrazek
Małgoś w długoterminowe prognozy to za bardzo nie wierzę i zimnego kwietnia a szczególnie maja nie przyjmuję do wiadomości.Wszystko musi pójść u nas zgodnie z planem ;:3 i żadnych hamulców nam nie życzę.U Ciebie nędza i rozpacz w mieście po tym jak stopniał śnieg a u mnie po ostatnich opadach deszczu pływa mi podwórko bo ziemia długo jeszcze będzie głęboko zamarznięta,ale co się dziwić jak non-stop mróz większy bądź mniejszy trzymał ponad półtora miesiąca.Geranium wystarczająco długo trzymałem w wodzie żeby korzenie miało ładne,więc z przyjęciem nie będzie żadnych problemów a lubię mieć na parapecie takiego odmieńca jednego.

3 lutego siałem testowe pomidory po jednym nasionku z wybranych odmian.Wzeszły w 100% bez kłopotu pomimo że cały czas stały na chłodnym parapecie,ale celowo w takich warunkach zawsze sieję testówki,czy sobie poradzą i radę dają.
Po siedmiu dniach jako pierwsze wzeszły Monterosa,RAF i Malinowy Prezes.Następnego dnia Pink Wonder,Corazon i Tommimaru Muchoo a kolejnego ostatnie trzy V404,K/100 i Malinowe serce Rumianki.
Zdjęcie przodowników:

Obrazek

i całości dziś:

Obrazek

Wnioski jak na razie wyciągnąłem takie że od początku do dziś najmocniejszą siewką jest Monterosa a najmniejszą wzrostem RAF,pozostałe są mniej więcej jednakowej wielkości.
Ociepliło się,więc cas najwyższy wyjść z domu,wejść na obroty i brać się za robotę na powietrzu.W tygodniu zaczynam ciąć sad a później cały dalszy ciąg i tak zleci do listopada. :;230 ;:4
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Ja sieję ;:108 głównie w koperty :;230 ale do ziemi trochę też. Bakłażany i papryki już pokazały łebki. Teraz zastanawiam się które kolejne, słodkie papryki, pory, cebula, pomidorki karłowe ;:219 sama nie wiem.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Marysiu, cieszę się, że kiełkowanie kaloryferowe się udało, z większością trudno kiełkujących roślin tak robię.
Aż takiego uczucia błogości i zadowolenia jak Maciek, to nie mam, ale cieszę się, że już posiałam, teraz będę miała spokój do dziesiątego marca, wtedy sieję gruntowe pomidorki.
Witku, w końcu kupiłam odmiany Robertina, Ożarowska i Paradise F1, nie byłam pewna, czy tych dłubanych nie trzeba suszyć.
Widać, że piesio ogrodnika szczęśliwy. :D
Aniu, ja papryki słodkie wczoraj posiałam, została mi do posiania pietruszka naciowa, rukola, sałata, myślę wysiewać na początku marca, część kwiatków też jeszcze czeka na wysianie.
Przyjemnego siania w koperty i w podłoże. :;230


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Aniu ja pierwsze warzywo jakie będę siał w tym sezonie to papryka(słodkie odmiany) z przeznaczeniem do gruntu i będzie to jak pisałem wcześniej 22 luty,zresztą każdy siew kolejny będę tu opisywał. ;:108 Ale Ty Aniu jak i dziewczyny weźcie poprawkę z terminami na to że po pikowaniu wszelkie moje siewki z domu wędrują do szklarni gdzie mają bardziej sprzyjające warunki do dalszego wzrostu.Popikowane rośliny rosnące dalej w domu takich warunków mieć nie będą.
Małgoś przypomniało mi się coś jeszcze.Muszę Cię tu przywołać do porządku. O jakim peselu Ty tu mówisz? :;230 :;230 ;:304 Głupstwa gadasz jak nic.Wiele wody Wisłą jeszcze musi przepłynąć przez Kraków zanim cośkolwiek na ten temat będziesz mogła napomknąć... co najwyżej napomknąć. ;:108
I co Irenko nie będziesz "blocka" siać?Siej bo potem będziesz może żałować. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witku, posiałam te co wymieniłam i trochę pomidorowej, limit wyczerpałam, paprykę wysadzam w niewielkiej ilości, kilkanaście krzaków, blocka posieję następnym razem.
Czy przy sianiu zwracasz uwagę na kalendarz biodynamiczny ?
Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Limit,limitem a te kilka roślin "block" Ci nie zajmie znowu kto wie ile miejsca Irenko a jak nie sprawdzisz wiedzieć nie będziesz. ;:185 Jak owoc był dobrze wybarwiony,duży i o grubej ściance to tym bardziej bym wysiał kilka nasion. Ożarowską miałem i byłem z niej w gruncie zadowolony jeśli chodzi o plon,Robertinę także,ale ta trochę słabiej owocowała jeśli chodzi o moje wymagania co do ilości owoców a Paradise F1 nie siałem więc nic ci na jej temat nie powiem.Zwykle nie przywiązuję wagi do kalendarza biodynamicznego,chociaż kiedyś zdarzyło mi się siać w/g niego,ale nie zauważyłem różnicy.Jeśli już to patrzę kiedy wypada pełnia księżyca w maju bo ona jest dla mnie wykładnikiem przymrozków a nie "zimni ogrodnicy" i do tej daty szykuję sadzonki wysadzane w grunt.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit 'Tymczasowi'

Witku, to ciekawe, co piszesz o pełni. To znaczy, że po pełni już nie ma przymrozków? Nigdy na to nie zwróciłam uwagi.


Miłego dnia dla Was :wit
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Nie ma aż takiej może sztywnej reguły Dominiko i wiele też zależy od regionu,ale np. u mnie w ostatnich latach po pełni już nie było.Parę lat temu pełnia wypadła 30 kwietnia( pamiętna to data dla mnie bo miałem wysadzone już pomidory w tunelu nieogrzewanym) i wtedy nad ranem było -8 stopni.Tej zimy bodajże przez dwie pełnie mróz był większy.Także na pełnię księżyca lepiej zwracajmy uwagę.W tym roku w maju praktycznie pokrywać się będzie z "zimną Zośką" bo wypada 10 maja.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit

Jeśli chodzi o fazy księżyca i ich wpływ na pogodę moje obserwacje są podobne do obserwacji Witka.
U mnie zdarzyło się, że pierwszy jesienny przymrozek przyszedł z pełnią trzeciego września. Było to wiele lat temu, pamiętam bo straty były spore.

U mnie śnieg jeszcze jest, topnieje, ale las dookoła działa jak termos i wolno to idzie. Na okolicznych polach śniegu już nie ma. Może to i dobrze, bo zachęca do siewów. Jutro posiejemy paprykę i bakłażany. W sobotę wysieję cebulę, w przyszłym tygodniu wysieję troszkę sałaty.
Pomidory dopiero w marcu. :D

Pozdrawiam Was serdecznie.
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgoś where are you? :wit Budzimy się,wiosna się zbliża. ;:108

Chociaż zdjęcia poniżej nie napawają optymizmem bo ziemia dalej zmarznięta i prawie codziennie pada.Do tego stopnia że o ile w tunelu nigdy przed założeniem folii wody za dużo to już w truskawkach dłuższe jej przebywanie może dla nich się źle skończyć. ;:185

Obrazek

U sąsiadki w ozimym zbożu jest jeszcze gorzej

Obrazek

Teraz plusowa temperatura i ;:3 przez jakiś czas może jedynie poprawić sytuację.Jestem dobrej myśli. :)
A teraz te dobre wieści. ;:215

Sezon uprawowy na poważnie właśnie dziś rozpocząłem. ;:333
Jako pierwsze wysiałem dziś papryki słodkie gruntowe w większości odmian na ten rok.Druga tura niebawem. ;:173

Palermo - 210szt.i czerwona marketowa typu "block - 163szt.

Obrazek

Żółta (średnio długa) typu Palermo - 55szt. i Pomarańczowa (długa) typu Palermo.

Obrazek

Oda - 55szt. i Czerwona pomidorowa - 72szt.

Obrazek

W sumie to 620 wysianych punktowo nasion. ;:306 Z pozostałych odmian które jeszcze wysieję w sumie będzie jeszcze ok.130 nasion. Czyli coś w okolicach jak w ubiegłym roku. :)
W tym roku paprykę,pomidory ogórki i cebulę będę uprawiał z pomocą Bio Algeenu który już kiedyś stosowałem z b. dobrym skutkiem.Więc będzie to niejako powrót do źródła.Papryka właśnie dostała go po wysianiu nasion. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Wituś,centymetrem mierzyłeś, że tak równiutko? :;230
Zasiew imponujący, teraz tylko oby dobrze rosły i plonowały.
Co to jest Bio Algeen i czemu ma służyć?

Pozdrawiam Irena
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”