Kuchnia, zioła i przyprawy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
czlowiek87
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 sty 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Kuchnia zioła i przyprawy. Hmm Czy w tym poście mogę dowiedzieć się czy poza znaną mi nalewką z jemioły są zioła typowo kulinarne (niekoniecznie dzikie i pół dzikie), które skutecznie obniżają ciśnienie? Macie jakieś propozycje dla regularnie zażywających?
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Aronia, głóg, skrzyp, czosnek, rozmaryn, ruta, perz.
Beata
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Bardzo dobrze stabilizuje ciśnienie serwatka ,ale taka pozostała po odciśnięciu domowego sera z mleka bez konserwantów.
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Ha, ale gdzie można dostać mleko od prawdziwej krowy aby zrobić sobie serek i otrzymać serwatką. Ser robiłam jeszcze z rok temu z mleka z tzw mlekomatów, ale i one zniknęły. Mleko kupowane jako świeże nie zawsze takie jest. Często wyczuwa się smak mleka w proszku. Tzn mleko jest przetwarzane zanim znajdzie się na półkach. Co za czasy nastały , ech ...
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Jeszcze zostało kilka targów,gdzie przyjeżdżają rolnicy ze swoimi produktami.Może u Was też taki się znajdzie?
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Niestety, we Wrocławiu już ten rynek został "uregulowany". Są dwa miejsca niby ekologiczne produkty od ... no właśnie od kogo. Niby z pierwszej ręki od producentów, ale to tak nie wygląda. Rozczarowałam się totalnie. Ceny z kosmosu. Jakość produktów nie jest taka jaką pamiętam choćby z czasów słusznie minionych. Niestety mam tego pecha, że pamiętam smak np masła, chleba, mleka i śmietany , zanim do przemysłu wkroczyła "nowoczesna" jakość. Żywność nie była tak przetwarzana jak teraz. Miała inny jednak smak i jakość zdrowotną. No, ale na razie krowy sobie nie kupię i sera nie zrobię :(
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Może na rynku hurtowym rolnym coś znajdziesz .Koło Wrocka same duże gospodarstwa i więcej chemii w użyciu.Trudniej pewnie znaleźć tzw małorolnego i od niego zakupić .
Mam do Ciebie pytanie Olu. Pisałaś kiedyś o czarnuszce siewnej i jej właściwościach.Czy czarnuszkę damasceńską tez można wykorzystywać jako przyprawę ,czy jest tylko rośliną ozdobną.W necie różnie piszą.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Witaj Olu , ja się wychowałam na prawdziwym mleku i jego przetworach,warzywach bez chemii itp.W latach późniejszych ,chodziło się po świeże jajeczka,serek i masełko na tzw.Ryneczek,gdzie sprawdzone gospodynie wiejskie przywoziły swoje produkty.
My mamy,to szczęście,że znamy smak naturalnych, oryginalnych produktów i potrafimy je docenić.Pozdrawiam. ;:196
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Sok z buraka ćwikłowego obniza ciśnienie, świeży (a mam nadzieję, że i kwas z buraków...)
Zielonym do góry!!!
czlowiek87
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 sty 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Sok z buraka i kwasu buraczanego daje radę :-) Sam go piję. Można z tych samych buraków robić trzy zalewy na kwas ! Co prawda za każdym razem słabszy ale jest smaczny. Najczęściej piję go po programach informacyjnych i analizach stanu naszego środowiska jak mi ciśnienie skacze ;-)
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Buraki w każdej postaci sa smaczne i zdrowe :-) Ostatnio nastawiłam ocet z buraków z dodatkiem anyżu gwiaździstego, cynamonu i kardamonu. Ponieważ to mój pierwszy w życiu ocet, to jeszcze się nie wypowiadam na temat jego walorów smakowych. Zdrowy ma być :D
Z produktami "prosto z pola" w dalszym ciągu jest kłopot. Miód kupuję na placu od zaprzyjaźnionego pszczelarza, jajka bez pieczatek z nadzieją, że od szczęśliwych kurek. Mleka niestety nie ma już w mlekomatach i pozostaje sklepowe. Zatem robienie sera zarzuciłam. Ostatnio zrobiłam masło ze śmietanki 36%. W cenie nie wyszło mniej, ale jakby smaczniejsze i jeszcze szklanka śmietany wyszła (maślanki).
Ostatnim moim nabytkiem się pochwalę. Mam maszynkę do tłoczenia oleju. Olej w smaku jest wspaniały. Do sałatek ideał. Nawet z migdałów wycisnęłam :-)

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu to pochwal się tą maszynerią i gdzie można ją nabyć. Z tego co oglądałam to ceny są astronomiczne ;:oj
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Witaj Jadziu :D
Taką maszynerię kupiliśmy za granicą. U nas są faktycznie droższe, ale za woja zapłaciliśmy ok 1000zł. Jednak warto, bo tali olej wytłoczony na świeżo ... mniam :-)
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”