Zasłona z roślin

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Zasłona z roślin

Post »

To postawcie takie panele :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Zasłona z roślin

Post »

Dzięki, eeleri, ale wiesz, jak to bywa z finansami przy remoncie starej chałupy?Czarna dziura. Postanowiłam\liśmy spróbować z matami z trzciny. Niedrogie, efekt natychmiastowy. Muszę tylko zrobić nowe rabaty na wysadzenie roślin wybitnie światłolubnych. Nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy. Dziękuję i pozdrawiam.
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Zasłona z roślin

Post »

Te panele akurat były baaardzo tanie, serio. Była akurat promocja w Castoramie :wink: jeden kosztował około 20 zł :lol: My też nie cierpimy na nadmiar gotówki :wink:
Teraz te panele kosztują 32,97 zł. Nie wiem ile Wam ich trzeba, ale mata będzie chyba w podobnej cenie, a te są chyba trwalsze :wink:
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Zasłona z roślin

Post »

Wydaje mi się ,że panele mogą być rzeczywiście w cenie podobnej jak maty.Tyle ,ze maty dają inny efekt.

My na fragmencie granicznej siatki przymocowaliśmy maty.Po 4 latach mają się nieźle choć zbrzydły.Ale ja obsadzam czym się da aby otrzymać żywopłot.Więc jak maty się zupełnie zdegradują to już będzie zastępstwo roślinne.

Tak wygladało sąsiedztwo po wycięciu lasku- choć niedkładnie , bo jeszcze są gałęzie ale potem zniknęły.


Obrazek

A tak cztery lata poźniej.Trochę inna perspektywa ale to prawie ten sam fragment.

Obrazek

Tyle , że to północna strona więc trochę inna bajka.
Natomiast nasadzenia to samosiejkowe świerki przesadzone z innej części ogrodolasu albo za jakieś symboliczne pieniądze ze szkółki w nadleśnictwie.Czyli w sumie chyba niezbyt drogo tylko bardzo pracowicie.
Myślę ,że jak podrośnie to wszystko to można będzie skracać , przycinać w zależności od sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Zasłona z roślin

Post »

Nam zależało, żeby były wysokie, wyższe niż siatka ogrodzeniowa. Nie mamy ich dookoła (choć ja bym bardzo chciała się tak odgrodzić :wink: ) tylko w części gdzie podnieśliśmy teren o dość sporo, żeby go wyrównać i istniało ryzyko, że pies przeskoczy siatkę ;:218

Także, co komu trzeba :wink:
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Zasłona z roślin

Post »

Osmunda, bardzo fajnie to wygląda, naprawdę! Mieszkamy na wsi, dość zapadłej w dodatku, taka mata byłaby zupełnie na miejscu. Panele widziałam dzisiaj "u ludzi" po drodze. Siatka, a do niej dostawione panele. Może zrobili to nieudolnie,może od ich strony wyglądało ładnie,mnie się nie podobało. Wiadomo,że zielone najładniejsze- ale poczekam, mam czas do wiosny jeszcze, choć lubię wkraczać w sezon z konkretnymi pomysłami.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Zasłona z roślin

Post »

Dorja !


A jak nic nie przedsięweźmiesz to przestudiuj wątki o fasoli , zakup stosowną ilość nasion i obsiej na ten sezon fasolą na przykład.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Zasłona z roślin

Post »

Melduję: na północną stronę zakupiliśmy matę, jest przytulnie, równo, swojsko, bardzo mi się podoba! Na zachodnią też zawiesimy, po świętach ;:173 . No i nasiałam na gęsto groszku cukrowego, w razie gdyby termin nam się przesunął ;:306 . Ale maty poleca. Mogliśmy posiedzieć bez uczucia przewiewania do szpiku kości. Błogo!
Awatar użytkownika
WAKWAK
200p
200p
Posty: 207
Od: 28 gru 2014, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zasłona z roślin

Post »

Nie wiem, na ile to jeszcze aktualne dla Założycielki Wątku (no dobra, raczej już nie), ale może dla innych forumowiczów i nie tylko się przyda: polecam posadzić wiąz turkiestański. Rośnie szybko, gęsto. Posadziłem w trzech rzędach, naprzemiennie (takie "piątki" z domino) i na razie jest całkiem w porządku - tu o tym piszę.
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Zasłona z roślin

Post »

WAKWAK dzięki za info. Przyda się :wink:
Właśnie będziemy jeszcze dosadzać żywopłot :wink:
Proszę zdradzić jaki ma Pan sekator elektryczny ;:180
W ubiegłym roku umachałam się ręcznym i mam dość, w dodatku jesienią dosadziliśmy kolejną partię antypki i moje ręce mogą tego już nie przeżyć :wink:
Awatar użytkownika
WAKWAK
200p
200p
Posty: 207
Od: 28 gru 2014, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zasłona z roślin

Post »

Używam dwóch: jeden akumulatorowy do mniejszych gałązek - Skil (akumulator pasuje również do podkaszarki - takiej bezżyłkowej, na plastikowe nożyki), a drugi... Drugi to właściwie ma teść ;-) I wpadł ostatnio do mnie, aby mi pomóc w cięciu żywopłotu. Jego sekator - jakiś przewodowy Bosch - tnie nieco grubsze gałęzie. Do tych jeszcze grubszych używam zwykłych nożyc Gardeny. Da się pracować. Wydaje mi się jednak, że teraz na rynku jest wiele równoważnych narzędzi do tego i tylko od osobistych przyzwyczajeń, preferencji zależy, jakie się wybierze. Ja obstawiałem małą wagę i brak kabla - ale teraz mogę go używać tylko do młodych pędów...
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Zasłona z roślin

Post »

Dzięki.
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Zasłona z roślin

Post »

Szanowni forumowicze, mam 5 metrów ogrodzenia, które chciałbym zasłonić leszczynami. Zależy mi na jak najszczelniejszym żywopłocie. I tu pytanie - czy posadzić 3 leszczyny, czy wystarczą tylko 2? Dodam, że chcę posadzić Syrenę i Cosforda lub Barcelońskiego. Ile sztuk powinno być na tych 5 metrach?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”