Storczyki Mirki

Zablokowany
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

No tak przez ten zachwyt dendrobiami zapomnialam napisac ze bardzo sie ciesze ze kupilas neofinetie. To grupa storczykow ktorą chyba najbardziej lubie. Fajnie ze jeszcze ktos sie nimi interesuje bo nie wiele osob je u nas chyba ma.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Kasiu Neofitia od dłuższego czasu była moim marzeniem , teraz kiedy ją mam jestem pełna obaw, czytałam ,że lubi chłód i ogólnie dosyć trudna w uprawie. Ponieważ było tam kulka roślin to je podzieliłam część zostawiłam na podkładce a 2 wsadziłam do hydro. To stosunkowo małe roślinki i trudno mi określić ich wiek ale mam nadzieje że kiedyś odwdzięczą mi się kwiatkami.
Jeżeli chodzi o dendr. Johansoniae jest bardzo podobne do atroviolaceum ale to nie to samo, chociaż jak zakwitnie to się dowiemy obie

duju Dziękuję za życzenia, powiem ,że już zaczęły się sprawdzać bo kupiłam dwa paphio.

Teraz kilka zdjęć

Dendr. Stardust Firebird

Obrazek

Obrazek

Dendrobium Atroviolaceum x eximium , kupiłam kwitnące i zaskoczyła mnie wtedy długość kwitnienia bo było to 3 m-ce, zobaczę jak teraz długo się utrzyma

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Drugie Dendrobium wyglada niesamowicie! Jestem zachwycona. Kwitnie raz w roku? Czy może częściej? Chłodziłas je mocno?
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Beata tez jestem nim zauroczona ;:oj , kupiłam kwitnące w czerwcu ub. roku teraz zakwitło ponownie , trudno mi powiedzieć czy ponownie zakwitnie , muszę sama się przekonać. Stoi w wykuszu (przy oknie) jest tam stosunkowo chłodno.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki Mirki

Post »

Niesamowita kolekcja, podziwiam Twoje gatunkowce. Tak trzymać i fotki dawać mi tu żeby oczy cieszyły ;:oj
pozdr Dorota
Moje storczyki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dorota Dziękuję za odwiedziny, ze zdjęciami będzie kiepsko bo niewiele kwitnie.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Zdecydowanie będę się za nim rozglądać. Może na wiosnę będzie w Warszawie jakaś wystawa storczyków i uda mi się je upolować ;:224
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Nieustannie się nim zachwycam, skradł moje serce w dniu kiedy go zobaczyłam.Czyż te piegi nie są urocze ?
Dendr. Aroviolaceum x eximum

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Keiki na Phal. Mariae x pulchra red , producent keiki - to już czwarte a w kolejce widzę chyba następne :D

Obrazek

Phal I-hsin-Salmoon Cooper Star, jest to Mama i dziecko , stoją na różnych oknach i jest różnica w kolorze kwiatów, u malucha są jaśniejsze, lubię go za intensywność kwitnienia (tylko zima pojedyncze kwiatki)
Dziecię

Obrazek
Mamcia

Obrazek
Razem

Obrazek

Po przesadzeniu do hydro ma niesamowite korzenie powietrzne, kiedy były mniejsze rosły do góry , super to wyglądało.

Obrazek

Na koniec mój ulubiony NN woskowy (mam takie dwa)

Obrazek

U reszty niestety cisza. Niewiele się dzieje.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Śliczne kwiaty Dendr. Aroviolaceum x eximum - wyglądają jak ubrane w suknie ślubne :)
Podziel się proszę w przyszłości doświadczeniem z całego cyklu uprawy tego storczyka.

Co do Phal. mariae i jej krzyżówek, tez zauważyłam ze lubią produkować masę keiki, za to obfitość kwitnienia jest pod znakiem zapytania.
Ale... i tak je lubię :wink:

Phal I-hsin-Salmoon Cooper Star - dziecię to taki "żółtodziobek" jeszcze, dlatego bledziutki. Musi dojrzeć jak jego mamusia :)

Mirko, pomimo, że zimowo, ale zawsze ciekawie u Ciebie.
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko , ile radości w Twoich storczykach :D Te są najukochańsze, kwitną bez problemu, kolory niezwykłe :D Gratuluję :wit
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczyki Mirki

Post »

Cześć Mirko :wit

Twoje dendrobium jest wspaniałe ;:138
Gdzie je kupiłaś?
Długo kwitnie?
Moje serce też skradło :D
Cała kolekcja jest wspaniała. Woskowy NN bardzo mi się podoba. Sama mam dużo bordowych phalaenopsis i uważam, że są piękne.

Czekam na kolejne zdjęcia twoich ślicznych storczyków :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Joasiu :wit
może nie minął cały cykl uprawy tego dendrobium ale myślę ,że już teraz mogę napisać o nim kilka słów,kupiłam kiedy kwitł teraz zakwitł ponownie. Po ubiegłorocznym przekwitnięciu został przeniesiony do szklarenki gdzie przebywał do października, cały czas podlewany i nawożony naprzemiennie wit A + B (uprawiany w hydro) po przeniesieniu do domu ograniczyłam podlewanie ze względu na to ,że stoi na chłodnym parapecie więc tylko co 2 tyg przelewałam, zakwitł ponownie co znaczy ,że mu chyba odpowiada. Zresztą ja chyba najlepiej dogaduje się z dendrobiami.
Bardzo lubię wszelki cattleyaste ale one mnie chyba mniej.
Co do Mariae faktycznie coś w tym jest ,że ma mało kwiatków ale za to jakie piękne :shock:

Cattleye itp. lubią na 100 % Renię którą podziwiam za jej piękną i różnorodną kolekcję, może czas na własny wątek Reniu, masz co pokazywać ;:303

Aniu
Niezmiennie zachwycam się Twoją kolekcja i wciąż jestem wielka fanka Vascostylis próbowałam go namierzyć ,niestety bez szans . Gdyby Ci się kiedyś rozmnożył to ja się piszę (za prawie każde pieniądze). Psychopsis zamówię jak się ociepli.
moje cudne dendrobium kupiłam u Karge, jak go zobaczyłam wiedziałam ,że musi być mój. Po zakupie kwity utrzymywały się ponad 3 miesiące więc chyba długo zobaczę jak długo będzie kwitł twe raz.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko Dendr. Aroviolaceum x eximum zazdroszczę w pozytywnym znaczeniu. :D Muszę wpisać na listę chciejstw. :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”