Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia, wysiew, cz.2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Nie było jeszcze więcej jak -3 więc stoją nadal na polu,jak będzie -5 to zabiorę,ale na razie na takie mrozy sie nie zanosi,jeszcze kwitną.
Zastanawia mnie czy udało się komuś przechować oleandra całą zimę na polu.
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Ja się w tym roku podjęłam tego zadania, ale tu gdzie mieszkam zimy są łagodne, a śniegu brak. Jedni mówią, żeby mimo wszystko okrywać oleandry, jeśli ktoś próbuje je uprawiać w ziemi, inni mówią, że nie ma potrzeby. Ja okryłam. Temperatura w nocy spada do 2 stopni, ale silna wilgoć i wiatry sprawiają, że jest bardzo zimno i nieprzyjemnie.

Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

U mnie bylo -5 i przeżyły nie zabrałem bo już pózno było a są wielkie,bez okrycia,nic im nie jest,zastanawiam się ile najwięcej wytrzymają.Bo przyznam ze 2 największe nie mam gdzie dać na zimę,może uda się je przechować na balkonie jakoś,ewentualnie wnieść na kilka dni jak będą wielkie mrozy a potem znowu na pole.
Awatar użytkownika
kamea
100p
100p
Posty: 157
Od: 25 gru 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Nie ma jeszcze długotrwałych mrozów - na kilka godzin w sumie temperatura spada poniżej 0, więc raczej takie mrozy nie zaszkodzą oleandrom. Ja jednak wniosłam swoje do mieszkania, bo opadały pąki i kwiaty (mój późno zaczął kwitnienie w tym roku) a w cieple może jeszcze któreś się rozwiną :)
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Jak tam wasze oleandry zimowane na zewnątrz w ogrodzie i na balkonach?

Moje w chłodnej piwnicy i garażu dobrze sobie radzą.
Tęskno mi już za takimi widoczkami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Moje na nieogrzewanym poddaszu w te mrozy -20 stopniowe podmarzły ;:145 - mam nadzieję, że jeszcze coś z nich będzie.
anna62
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 31 maja 2012, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Moje pytanie dotyczy młodych oleandrów takich które nie mają jeszcze roku czy już powinnam je nawozić jeśli tak to czym?
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

anna62 - O tej porze możesz już zasilić oleandry, ale tylko wtedy, gdy stoją w jasnym miejscu. Najlepiej na parapecie południowego okna. Może to być jakikolwiek nawóz do kwitnących. 1 raz w lutym, a potem co 2 tygodnie, aż do wyniesienia na zewnątrz.
Latem wszystkie swoje oleandry zasilam nawozem dla Surfinii i wywarem z pokrzyw skrzypu i wrotyczu. Jak zaczną kwitnąć stosuję 2 razy w tygodniu. Najstarsze prawie codziennie zasilam.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

To cenna uwaga bo też się nad tym zastanawiałam. Mam jednego młodziaka na parapecie w domu i pięknie rośnie, ale mam już wrażenie, że chce jeść. No to dzisiaj dostanie lutową porcję :D
anna62
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 31 maja 2012, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Dziękuję Aniu za wskazówki są dla mnie bardzo cenne.Napisz proszę w jakich proporcjach ten wywar z pokrzyw
nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Aniu!
Zasilasz oleandry codziennie? Nawozem, czy wywarem?
Awatar użytkownika
Mirana
100p
100p
Posty: 151
Od: 21 kwie 2015, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja (Północ), Lille

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Jeden z moich oleandrów, który w tym roku zimuje w ziemi szczelnie okryty przetrwał mróz -7 bez żadnego uszczerbku. Drugi w doniczce zimuje w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym. Stoi przy oknie i tak jakby mu trochę podpleśniały pąki kwiatowe. Nic poza tym się z nim nie dzieje. Kiedyś Wam pokazywałam, że wysiałam oleandry z moich własnych nasion. Miałam może z 50 sadzonek, ale część uschła (nie wiem dlaczego), a to co zostało, to już nawet przypomina oleandra :)


Obrazek
"Proszę, weź tego hibiskusa, Mirana. Wiem, że u ciebie każda złamana, chora roślinka dostanie nowe życie".
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oleander - pielęgnacja ,wymagania, zdjęcia cz.2

Post »

Moje oleandry wyraźnie zmarzły na nieogrzewanym poddaszu (pisałam o tym kilka postów wyżej). Kilka dni temu przyniosłam je w temp. 18 stopni, dziś poobcinałam gałązki, ale coś mi się wydaje, że chyba zielonego nic nie mają. Czy jest szansa, że oleander odbije od korzenia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”