Storczyki Beaty

Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki Beaty

Post »

Piękne storczyki. Bardzo ciekawi mnie Twoja miltonia. Jest trudna w uprawie? Sama jestem właścicielką 10 storczyków (8 phalenopsisów i 2 cambrie) jak na razie jedna z nich wychodowała pączki nie mogę się doczekać rozkwitnięcia. Bardzo kusi mnie dendrobium ale oszalałam na punkcie łaciatka z białymi płatkami z fioletowymi plamkami na końcach i jasno zielonym środkiem. Muszę znaleźć czas na obfotografowanie moich piękności i założenie wątku z nimi w roli głównej.
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Bardzo dziękuję ;) W sumie Miltonia jest o tyle trudna, że trzeba ja dobrze wyczuć. Ona musi mieć stale wilgotno, ale nie mokro. Moja stoi około 3 metrów od okna południowego. Teraz podlewam ja raz lub dwa w tygodniu, jednak gdy sa upały to czasem nawet co drugi dzien. Na pewno lepiej mniej a częściej niż odwrotnie w tym wypadku :wink:

Koniecznie zrób zdjęcia swoich roślinek ;:138
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki Beaty

Post »

Muszę znaleźć czas. Jak na razie kwitną u mnie 3 Phalaenopsisy (biały i fioletowy z dużych plus fioletowy średni) oraz bordowa Cambria (pierwsze kwitnienie moje własne prywatne po sklepowym). Mój storczykowy nałóg znowu wygrał. Wczoraj do mojej kolekcji dołączyło Cymbidium, którego koloru nie da opisać się słowami (coś jak zielonkawy przybrudzony brązem) oraz maluteńki Phalaenopsis zielonkawy z różem, który okazał się trojaczkiem. Zauważyłam 2 odrosty od głównej hmmm rozety? Z listkami - jeden z 2 podrośniętymi a drugi z podrośniętym i kolejnym maciupeńkim. Szczerze powiem, że pierwszy raz widzę coś takiego u Phalaenopsisa.
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Mikkeru
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 gru 2016, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Staram się hodować Storczyki. Miałam kilka niestety nie udało mi soę ich utrzymać... Onecnie mam dwa. Przekwotły, ale dalej soę trzymają. Co jest u mnie sukcesem i to wielkim. Jak uda mi się je doprowadzić do stanu kwitnienia, pewnie powiększę kolekcję. Na razie mam jednego średniego i jedną miniaturkę. Podziwiam, piękne masz te storczyki.
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Chwilowo nic mi jeszcze nie zakwitło, ale pędy i nowe przyrosty dzielnie się pokazują. Na chwile obecna sytuacja jest dynamiczna tylko trochę słońca by się przydało ;:3

Zygopetalum puszcza nowy przyrost
Obrazek

Howeara uraczy mnie dwoma pędami

Obrazek

Obrazek

Cymbidium ma nowy przyrost

Obrazek

Oncidium Twinkle Jeszcze kwitnie, ale to nie moja zasługa

Obrazek

Obrazek

No i na falkach są pędziki :uszy
Marzena
100p
100p
Posty: 119
Od: 4 lut 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Super, gratuluję różnorodnej kolekcji ;:108
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki Beaty

Post »

Śliczne ;:196 widzę, że nie próżnują te Twoje storczyki. Nowy przyrost na Cymbidium jest uroczy. W jaki sposób nakłaniasz je, żeby kwitło? Czy ja dobrze widzę, że w Cymbidium masz podłoże do storczyków przysypane warstwą keramzytu?
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Marzenko bardzo dziękuje ;:3

Aknit prawdę mówiąc, ja moje Cymbidium ignoruje i chyba to mu służy :lol: a tak na poważnie, poza tym, ze na wiosnę wyląduje w ogrodzie i wróci do domu późną jesienią to nie robię nic. Chociaż akurat Cymbidium to u mnie jedna z tych roślin, które nawożone są nawet zimą. Jedynie nawozy zmieniam w zależności od okresu w jakim sie znajduje. Nie doczekało do wiosny z przesądzeniem, bo tak wyszło z doniczki, że ryzykowałam upadkiem i połamaniem lisci. Jeśli chodzi o podłoże to rośnie w mieszance torfu, węgla drzewnego, wełny mineralnej oraz vermiculitu. No dole doniczki jest drenaż z seramisu, a na gorze keramzyt. Gdy przesadzam rośliny na gore od pewnego czasu daje keramzyt lub seramis (o ile można) ze względów estetycznych ;) Poniżej zdjęcie ze zbliżeniem na zawartość podłoża. Tak naprawdę czy to połączenie mu służy przekonam sie za kilka miesięcy, ale mam nadzieje, że będzie ładnie dalej przyrastało.
Obrazek
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki Beaty

Post »

Cyba służy. Jest piękne i okazałe. Chyba jakieś sterydy mu podsuwasz :) pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na jakąś relację z kwitnień
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczyki Beaty

Post »

:wit
Widzę, że kolekcję masz dość różnorodną.
Ja na cymbidium i miltonię raczej się nie zdecyduję, bo trudno doprowadzić je do kwitnienia, jeśli nie zapewni się im okresu spoczynku w chłodzie. U mnie na to nie ma szans.
Chyba, że kupię sobie jedno i zacznę, za Twoim przykładem, totalnie je ignorować ;:306
Mam cztery bulwiaki, ale tylko oncidium regularnie mi kwitnie.

Czekam na kolejne zdjęcia tej ciekawie zapowiadającej się kolekcji. :D
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Beaty

Post »

Pokażę Wam dziś Sabotka, którego dostałam do reanimacji od Fraszka_1. Jeszcze raz Ci Kochana bardzo dziękuję ;:167

Roślinka trafiła do keramzytu, za jakiś czas pokaże postępy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Beaty

Post »

Trzymam kciuki za powodzenie akcji reanimacyjnej ;:333
Roślinka wygląda dobrze więc nie będzie problemu.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki Beaty

Post »

Witaj Beatko,piszesz że pojawiają się pędziki na Twoich storczykach to podejrzewam festiwal kolorów na parapetach
już niedługo :D
Cymbidium mamy w takich samych kolorach,moje w tym roku chyba poddało się aborcji z dziesięciu pąków zostały trzy :roll:
pozdr Dorota
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”