W.o. Psach cz.10

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Przy dużych psach brodzik jest dosłownie zbawieniem, niestety zachciało nam się wanny z której i tak nie korzystamy :lol: , byłam zmuszona moje maleństwo wtaszczyć i wyciągnąć w pojedynkę (zaskoczyło mnie że dałam radę, jutro pewnie będę piszczeć przez plecy ;:224 ), tak dawała brudem że nie szło wytrzymać :roll: (jej podszerstek dosłownie chłonie zapachy i brud), dodatkowo wymęczyłam ją z wyczesaniem pantalonów i skołtunionego ogona...ale będą ją jutro chwalić w bibliotece :;230 (ma tam wielbicielkę :lol: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
diune
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 gru 2016, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

O tak, nasza sunia jest psem średniej wielkości ale i tak nie wyobrażam sobie dźwigania jej do wanny i z powrotem.
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Wcześniejsza sunia miała +/- 15kg i ją z trudnością dźwigałam, a tutaj +/- 40kg :;230 ...zasługuję chyba na jakiś medal odwagi ;:209
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Ja sobie życia nie wyobrażam bez wanny :D
Jak to dobrze że, mój psiak lubi kąpiele :D przystawiam krzesło obok wanny i mówię,,hop i hop". Psiak na krzesło a z krzesła łeb spuszcza i zastanawia się czy skoczyć na rekina czy na kota. Podrepta po krześle i hop do wanny :D Z wanny wyskakuje sam. Jedynie patrzy na mnie spode łba jak włączam suszarkę, nie lubi tego dźwięku ale wytrzymuje aż go podsuszę.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Moja już taka cwana, że wie że jak jest wypachniona to może bezkarnie wejść na łóżko, jedynie w drzwiach się czaiła a potem bez większych ceregieli wgramoliła się na pościel (nawet zapraszać jej nie musiałam) ;:306 , także miałam przez chwilę wielką pachnąca podusię :roll:
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

I ja przedstawię moją przylepę - Truskawka , 2 lata ok. 20 kg :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Łóżko Pańci to dla każdego psa synonim raju...
Tak niewiele potrzeba do szczęścia ;:3
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kroma
100p
100p
Posty: 128
Od: 16 mar 2012, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Jak mieszkałam w bloku to miałam tylko wannę i nie było wyjścia, 30kg psa trzeba było tam raz na jakiś czas wsadzić. Teraz mam kabinę i trzeba powiedzieć, że to duża wygoda przy psim spa.

Truskawka przepiękna i jakie apetyczne ma imię.

Pisałam Wam, że na początku grudnia ktoś wywalił w lesie niedaleko miejsca gdzie mieszkam, małą suczkę. Nie wiedzieliśmy, czy zostawiamy, czy nie, więc ogłosiłam i we wtorek zawiozłam do nowego domu. Co się naryczałam to moje. Drugi raz w życiu byłam domem tymczasowym dla psa i nie wiem, czy jeszcze kiedyś się na to zdecyduję. Wiem, że to nie był ten czas, za rok dwa pewnie dołączy do nas jeszcze jakiś psiak, ale teraz rozsądniejsze było takie rozwiązanie. Jakoś rozumowi i sercu nie zawsze po drodze. ;:185

Teraz muszę się wziąć poważnie za edukacją Panny Lizanny bo łobuz z niej nieprzeciętny, ale niech dziewczyna trochę poszaleje, niech do końca uwierzy, że co złe to już za nią.
Awatar użytkownika
Kroma
100p
100p
Posty: 128
Od: 16 mar 2012, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Wątek trochę ucichł, a tu coraz cieplej i licho w postaci kleszczy nie śpi. Niestety w tym roku przekonaliśmy się o tym bardzo dotkliwie. Mam nadzieję jednak, że udało nam się zareagować jeszcze w porę i obędzie się bez komplikacji.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Odnośnie kąpieli - ja do wanny ładowałam 80 kg doga, wubiegłym tygodniu 2 szczeniaki 35 i 30kg :D I tak najgorsze jest kąpanie kotów ;:124
Obrazek

U nas na kleszcze podajemy czystek codziennie ( do mięsa) po 1/2 łyżeczki na psa i drożdże browarnicze (ponoć działają też na komary).
Skórnie Fiprex sprawdza się od lat,więc w tym roku też będziemy testować.

Kleszcze już są, zdjęłam wczoraj jednego z siebie i drugiego z psa.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Niska ta wanna :D, no i dog jest wielkim psem to "pomaga", u mnie narożna podniesiona także jest na równi z psim łbem ;:224 , co do kleszczy to byłam zaskoczona w tamtym roku że tak mało kleszczy było mimo sprzyjającej pogody, także moja złapała tylko parę robali...mam nadzieję że po tych mrozach i braku śniegu będzie ich jeszcze mniej.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Oj... moja sunia od kilku dni przynosi po jednym dwa kleszcze na sobie ;:223 Mieszkamy koło lasu i wokół pól. Ona latając po polu łapie te łąkowe kleszcze takie duże i czarne. Również myślałam że po takich mrozach będzie w tym roku spokojniej ale jeśli już teraz w marcu się pokazują to co będzie później... ;:185
Awatar użytkownika
Kroma
100p
100p
Posty: 128
Od: 16 mar 2012, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Niestety mniej nie jest, przynajmniej u nas. Wetka mówi, że niestety w mojej okolicy sporo jest zachorowań. Do tej pory stosowałam na psach spot on i się sprawdzały, ale to było na innym psie. Liza jest u mnie od listopada, więc można powiedzie, że to nasz pierwszy sezon kleszczowy i od razu babeszjoza. :( Na szczęście wygląda na to, że pokonaliśmy pierwotniaka. Wątroba i nerki też w porządku :D
Ja tym razem zdecydowałam się na tabletki, zobaczymy jak to zadziała. O czystku też już gdzieś czytałam, może włączę, w końcu to akurat nie powinno zaszkodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”