Domowe Kasi

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Domowe Kasi

Post »

Ach, te kolory lata ;:oj Już doczekać się nie mogę kolejnego sezonu, kiedy rośliny po raz kolejny pokażą, na co je stać ;:65
Rybki śliczne :)
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Domowe Kasi

Post »

Kasiu :wit

Cudne ,kojące akwarium z rybkami.U nas pewnie też byłoby dalej gdyby nie to że kupiłam chore Prętniki i zaraziły całe towarzystwo,pomimo leczenia ciągle padały ...i trzeba było zlikwidować ;:145
Zacząć od nowa musiałabym podłoże i rośliny nowe dać ,sprzęt odkazić.
Kto wie może na wiosnę ... ;:306
Odródeczek piękny, i podwóreczko dla piesków super sprawa.
Moja Misia chodzi z nami na działkę ,lubi tam ganiać ptaki,szczekać na innych działkowiczów ,to taka uratowana suczka z interwencji ,nie ucywilizowana całkiem,ale kochamy ją nad życie ;:168
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Domowe Kasi

Post »

Rzeczywiście długo Cię nie było. Fajnie, że wróciłaś. ;:138

Akwarium piękne. Szkoda, że nie mam miejsca.
Ogród też piękny, kolorowy. Pachnący. Tęsknię do tych kolorów i zapachów. Ale już niedługo. Za m-ąc będziemy szukać przebiśniegów. :wink:
Lada dzień posiejemy papryki i pomidory. I znowu zaniedbamy doniczkowe. Tzn ja zaniedbam :oops:
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Domowe Kasi

Post »

:D
Kasieńko kochana

Poogladałam wszystko skrupulatnie, kwiatów moc i same piękności (storczyki i Aglaonemy to moi faworyci).
Jako to się razem mieści + dwa koty to mi się nie mieści w głowie. Ktoś na forum napisał, że jeśli kot widzi na parapecie nawet 5 cm kwadratowych oświetlonych przez słońce to dla niego mniejsce też się znajdzie. ;:224
Ogród bardzo kolorowy je też czekam z utęsknieniem do siania tych pomidorów i papryk...
Słoneczka dla Ciebie i koteczków.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Domowe Kasi

Post »

Dziewczyny moje kochane ;:196 dziękuje za miłe komentarze?. ;:167


Moniko ja też nie mogę się doczekać wiosny , otwarcia nowego sezonu i chociaż za oknem śnieg i -15 stopni to czas szybko mija. Jeszcze kilkanaście dni stycznia potem luty krótki i zaraz marzec a to już brzmi już optymistycznie ;:306 .
Koteczki lubią wyglądać przez okno bo zawiesiłam posiłek dla sikorek?
Nusiu ja też miałam taką sytuację z prętnikami .Nie dość ,że zaraz wszystkie zdechły to jeszcze pozarażały inne ryby .Nie jestem pewna ale i bocje się wtedy pochorowały .Bocje udało się uratować ale gurami, glonojady, sumiki ,skalary i prętniki padły. Potem kupiliśmy 12 małych skalarów i niestety tylko połowa nich została. Karmiłam je mrożoną ochotką i podejrzewam ,że to im nie służyło. Odkąd dostają jedzenie w płatkach to jest ok. Poza tym nie dokupuje nowych ryb to i choróbska nie ma :heja .
Ja też mam pieska ze schroniska?.Mój jest niedowidzący, niedosłyszący i mało kontaktowy .Nie sposób było go czegoś nauczyć bo głuchy i tak żyje sobie w swoim świecie?.jak jest ciepło to na podwórku a zimą w domu.

Obrazek
Jolu mam nadzieję ,że będę częściej zaglądać ale boję się cokolwiek obiecywać ;:306
Ja też tęsknię za tymi zapachami ,słoneczkiem i kolorowym ogrodem. Już sobie układam w głowie plan co kupić, gdzie posadzić i co pozmieniać .
U mnie latem doniczkowe też niestety schodzą na dalszy plan?..

Basieńko
Z tymi kotami to prawda?Wciskają się w takie miejsca, że trudno sobie to wyobrazić. Moja kotka (6,5 kg)weszła w kwiaty i gdyby nie pocięła storczykowych liści to nawet bym nie zauważyła ,że tam była. Niczego nie przesunęła i nic nie spadło. Na szczęście liście się zabliźniły.
Mój ogród jest raczej ozdobny. Ja jestem ?niekuchenna? więc żadne przetwory nie wchodzą w grę. Mam tylko kilka krzaków jagody kamczackiej , borówki ,trochę truskawek ,5 drzewek owocowych i 3 winorośle(zrobiłam wino ;:333 ).
W zeszłym roku kupiłam klika krzaków pomidorów i wsadziłam do pojemników ale niewiele z tego można było spożytkować ?.
Więc z utęsknieniem czekam na kolorowe kwiaty?.róże ;:167 przede wszystkim...
Słoneczka dla Was Kochane :wit
I tradycyjnie okraszę wątek fotkami kwiatów tym razem z pokoju syna
Grubosz
Obrazek
Trzykrotka
Obrazek
Gardenia
Obrazek
P.S Zdjęcia nie były robione w pokoju syna ;:306
W wolnej chwili wpadnę do Was :wit
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Domowe Kasi

Post »

No niezły zwierzyniec uzbierałaś - kot, pies, rybki :twisted:
Pomidory w pojemnikach da się uprawiać, ale trzeba je duuużo podlewać.Straszne pijaki z nich. Posadzone do ziemi też dużo piją, ale jakby mniej to widać, bo wiadomo, mogą zaciągnąć wody z nieco większego obszaru - w pojemniku raz niepodlane od razu klapią i wtedy pożytku już z nich niewiele.

A gruboszek taki poskręcany... ja bym go przesadziła do ziemi z piaskiem i żwirkiem, a wiosną przycięła troszkę, żeby nabrał ładnego kształtu :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Domowe Kasi

Post »

Ja pomidory mam tylko w polu. W doniczkach trzeba pilnować podlewania i nawożenia odpowiedniego. W gruncie daję tylko obornik pod nogi.
Kasiu, koty to 'szkodniki'. Ja mam 4 podwórkowe , jak to na wsi. Kochane, ale i łobuzy. Zniszczyły stroik na schodach i zdjęły częśc bombek z drzewka przy tarasie. Ciągle widzę, że "przesadzają" mi krokusy, bo tylko w tym miejscu ziemia długo nie zamarza.Wiadomo,co tam robią ;:223
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Domowe Kasi

Post »

Kasiu
Jaki piękny piesek :)
Najważ niejsze,że ma dom i kochających opiekunów.Pewnie to mu wystarcza.
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Domowe Kasi

Post »

Witajcie dziewczyny :wit :wit :wit

Obiecałam sobie ,że będę tu częściej zaglądać?.ale zawsze coś :roll: .
Teraz razem z M robimy mały remoncik u mojej mamy. Mama pojechała do sanatorium więc po pracy jeździmy i działamy ale na szczęście już do końca bliżej jak dalej?.

Moniko?. ano uzbierałam teraz mam trzy psy (jeden na przechowanie) dwa koty i rybki.Nie przejmuję się tym bo kiedyś bywało więcej :tan .
Pomidory podlewałam ?.na początku było pięknie ale później łodygi zrobiły się żółte i zdechły. Może z pół kilograma pomidorków zebrałam .Wyczytałam ,że dobrze byłoby je pod daszkiem trzymać więc może w tym roku coś pokombinuję.
Grubosza przesadzałam ze dwa lata temu i był wtedy dość krótko przycięty ale potem stał u syna i rósł jak chciał? Na wiosnę znów będzie krótkie cięcie :) .
Jolu U mnie jedna kotka (bo druga niewychodząca)odrapała z kory prawie całą morelę oczywiście tę ładniejszą ;:223 . Nie wiem co z nią będzie bo był duży mróz. Jedynie co zrobiłam to wszystkie drzewka grubo poowijałam agrowłókniną a na wiosnę zapodam może sztuczną korę .Poza tym na działkę przychodzą koty sąsiadów i też nie wiadomo co tam robią?. ;:oj
Nusiu Ja też myślę ,że psiak mimo swoich ułomności , jest szczęśliwy ;:167 .

W związku z tym ,że teraz często bywam u mamy to dzisiaj pokaże jakie ma kwiatuchy ... ;:173

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I na koniec mój ulubiony
Obrazek
To oczywiście nie wszystkie kwiatki jakie mama posiada.Jak będę następnym razem to jeszcze cyknę parę fotek :D
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Domowe Kasi

Post »

Ta ostatnia to chyba Pandan.Ma takie ząbeczki na brzegach liści.
Wszystkie piękne. :)
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Domowe Kasi

Post »

Kasiu, dawno u Ciebie nie byłam :)
Więc nadrabiam :)
Masz śliczne storczyki ;:oj mają ładne, duże kwiatuszki.
Trzykrotka bardzo ładna, ma fajny, zwarty pokrój, bo moja taka powyciągana.
Widzę, że i Twoja Yukka postanowiła wydać malucha hihhii
Zwierzęta muszę dodać, że masz superowe.
Pozdrawiam :)
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Domowe Kasi

Post »

Niezła porcja pięknych roślin ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Domowe Kasi

Post »

Witam :wit

Nusiu ,Kasiu i Moniko ;:196
Dziewczyny dzięki za miłe słowa o roślinach i zwierzakach :)
Tak, Nusiu na ostatnim zdjęciu to Pandan. Mama dostała go od sąsiadki. Miałam chrapkę na niego ale stwierdziłam, że u mamy ładnie sobie rośnie to niech zostanie. Poza tym z miejscówką byłby kłopot ;:218
Niemniej jednak pojawiło się u mnie kilka nowych, mniejszych roślin :heja
Hoja kerri
Obrazek
Kiedyś facet w ogrodniczym powiedział,że z serduszka już nic nie wyrośnie .Wtedy nie kupiłam ale u forumowiczki Galaxy przeczytałam ?przepis na kerri? więc jak była w Auchanie to sobie nabyłam drogą kupna. Zobaczę ,co będzie
Fikus mi się spodobał i zabrałam ?chłopaka z czupryną? do domu :D
Obrazek
Hoje
Obrazek
Obrazek
I na koniec parapecik
Obrazek
Obrazek
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”