Wysoki cholesterol

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
halipot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wysoki cholesterol

Post »

Hej, tak jak w temacie, mam wysoki cholesterol, ratunku! Po zrobieniu badań okazało się, że mam 278 jednostek, a norma to 200!
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

W książce Roberta Kowalskiego pt. "8 tygodniowa dieta antycholesterolowa" opisane jest jak doprowadzić cholesterol do normy.
Stosuję się do niej od wielu lat z bardzo dobrym skutkiem. Zastosowałem ją zamiast pigułek przepisanych przez lekarza. Powiedział mi o niej kolega, który też ją stosował aby uniknąć drogich leków.
W skrócie polega na spożywaniu pół szklanki czyli około 50 g otrąb owsianych dziennie.
Dietę tę należy wspomagać ogólnymi zasadami zdrowego odżywiania się - warzywa i owoce do każdego posiłku.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Jak wyglądało twoje żywienie dotychczas, :?: to będzie punkt wyjścia do dalszych działań. Nie wiem co powinieneś pierwsze ograniczyć, ale radykalne zmniejszenie ilości cukrów prostych zdecydowanie obniża poziom cholesterolu.
aporan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Nie jest to oczywiście jedyna opcja jaką można zastosować, na pewno warto zadbać o lepsze odżywianie, czyli między innymi zaprzestania jedzenie tłustych potraw, odstawienia alkoholu?
batoniak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

No ładnie się kolega zaniedbał :) też przez to przechodziłem, byłem u lekarza to polecił tak jak piszą wyżej odstawienie tłustego jedzenia, jak również zainteresowania się jakimś sportem
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Gwałtowne zbijanie cholesterolu może być szkodliwe dla zdrowia !
Zalecany umiar i systematyczność. Warto zadbać aby nie zabrakło tzw.dobrego cholesterolu w diecie.
Życie bez cholesterolu to mit !
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Ja mam cholesterol 282 całkowity.i się tym nie przejmuje.kiedys była norma 300 ,ale z uwagi na to że wielkie koncerny farmakologiczne muszą żyć ,postanowiono że normą jest 200 jeśli ciut powyżej,to statyny natychmiast lekarz zapisuje.
A wiecie co to jest homocysteina????

Radzę poczytać i zrobić to badanie .Żaden lekarz was nie skieruje na to badanie,bo ....Bo woli receptę wypisać,Badanie jest drogie,bo w granicach 60 zł.
To tyle moich mądrości,resztę jak ktoś chce niech doczyta w internecie.a info jest sporo.
I nie wpadamy w panikę zaraz gdy cholesterol odrobinę jest ponad 200.
Pozdr.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

dziadek22 pisze:W książce Roberta Kowalskiego pt. "8 tygodniowa dieta antycholesterolowa" opisane jest jak doprowadzić cholesterol do normy.
Stosuję się do niej od wielu lat z bardzo dobrym skutkiem. Zastosowałem ją zamiast pigułek przepisanych przez lekarza. Powiedział mi o niej kolega, który też ją stosował aby uniknąć drogich leków.
W skrócie polega na spożywaniu pół szklanki czyli około 50 g otrąb owsianych dziennie.
Dietę tę należy wspomagać ogólnymi zasadami zdrowego odżywiania się - warzywa i owoce do każdego posiłku.
Kiedy lekarz przepisał mi pigułki w połowie lat 90-tych byłem otyły (siedząca praca na dwu etatach) i miałem wyraźnie przekroczony cholesterol.
Dzięki otrębom owsianym, warzywom, owocom, pracy na działce zgubiłem kilkanaście kilogramów w ciągu kilku lat.

Teraz co pół roku kontroluję mój cholesterol, Oto wyniki kilku ostatnich badań cholesterolu całkowitego:
170 grudzień 2016
166 czerwiec 2016
161 grudzień 2015
185 maj 2015
161 październik 2014
Zakres referencyjny to 115-190 mg na dl.

Kilka miesięcy po wdrożeniu diety otrębowo owsianej cholesterol zaczął być pośrodku zakresu referencyjnego.
Rośnie gdy przybieram na wadze, maleje gdy zrzucam wagę.
cartok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Ja obecnie stosuje leki na cholesterol, bo niestety nie chciał mi się zbić mimo innego jedzenia itd. potem Ci podrzucę nazwę, bo aktualnie nie pamiętam?
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Jedz dużo boczniaka ostrygowatego (taki smaczny grzyb jadalny). Zawiera do trzech procent lowastatyny, która sprzedaje się za ciężkie pieniądze jako lek obniżający poziom cholesterolu pond nazwami handlowymi Liproix, Lovasterol oraz Lovastin...

Pozdrawiam!
LOKI
doreka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Jest możliwe oczywiście zbicie cholesterolu bez leków, trzeba jednak z tym dłużej walczyć. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia, ja stosowałem leki przez tylko 2 tygodnie i miałem poprawę, potem je odstawiłem i zostałem przy samej diecie i na razie mam problem z głowy.
esana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Z tego co wiem bardzo dobry jest grapefruit (raczej nie sok który ma dodatki cukru ) Tylko trzeba uważać jak się bierze jakieś leki. Grapefruita nie można łączyć z lekami na nadciśnienie, psychotropami i chyba jeszcze paroma.
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mam wysoki cholesterol, ratunku!

Post »

Rzeczywiście.Zjedzenie dziennie dwóch grejpfrutów z białą skórka pomoże obniżyć cholesterol o 19%.Wlasnie wyczytalam. :heja

Jest dużo sposobów na obniżenie ,choć częściowo wysokiego cholesterolu.Trzeba tylko dużo szukać w internecie informacji.Zadbajmy o siebie sami,bo lekarze nam tylko statyny mogą zapisać. ;:222
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”