Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Piękny wschód słońca ;:167

Ja nie wiem jak to jest, niby słońce o minutę czy dwie wstaje wcześniej, ale są dni, że jak jadę do pracy to już jest jasno a są takie, że nic nie widać, jak w najciemniejszą noc :? Ale dziś był ten jasny dzień :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu,ależ te mrozy dokuczliwe, u mnie chyba szczególnie,nic nie chcą odpuścić ,co prawda w nocy jest -17 ,a było-27 ale to i tak dużo,nieraz myślałam o Twoich kurkach ,czy im nie zimno i jak dają rady ale czytam ,że z nimi wszystko w porządku,a te dwie inne co były w innym kurniku też mają się dobrze?Teraz byle do wiosny ,dzień będzie coraz dłuższy,tylko,żeby te mrozy były takie umiarkowane,ja teraz wymiękłam i postanowiłam odpocząć ,chociaż różne domowe zaległości mam do zrobienia ,nie robię nic tylko to co muszę tzn,obiad :uszy ,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam!
Za oknem słońce, a na termometrze -12 i taką zimę chcę do końca lutego a potem już tylko wiosna!

Bea dlatego też nie mogłam zlekceważyć takiego wschodu, tym bardziej że mróz nie jest już taki dokuczliwy :D

Irenko i to nas raduje!

Malvy dzięki ;:4 ja u siebie widzę przybywający dzień i rano i wieczorem. Jaśniejsze niebo budzi mnie przed budzikową pobudką. Za chwilę zacznę cofać wskazówki i wstawać coraz wcześniej :wink:

Martusiu bardzo dokucza Ci mróz tej zimy. Czytam że różyczki dostały swoje/Twoje stroje i nie drżą na mrozie :;230 Kurki w dużym kurniku mają lepsze warunki i siedzą w nim całymi dniami jedynie młodsze wychodzą, a mniejszy kurnik z kochinami też jak na razie spełnia swoją rolę kiedyś był tylko on. Oprócz pary kochinów są tam cztery młode kurki wysiedziane z jajek więc jest im ciepło w grupie. Problem jedyny który mam to zamarzająca woda, ale i temu staram się zaradzić. Wygrzeb się z zimowych pieleszy i bywaj na FO częściej wstawiaj zgromadzone zdjęcia, żeby ożywić swój wątek. Pozdrawiam i buziaki posyłam ;:196

Na dobry początek dnia!


Obrazek

Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Słońce wyjrzało, wiatr trochę smogu przepędził,ale dalej nie widzę bloków oddalonych o 5 km.
Jak to dobrze ,że można kwitnące,kolorowe kwiatki oglądać.
Mróz dalej trzyma,jakoś nie wierzę w te plus 2 stopnie.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, podpisuję się pod Twoją petycją w sprawie wiosny ;:63
Koniec lutego, koniec zimy!
A póki co niech będzie tak jak jest... zawsze to mniej wszelkich robactw, grzybów i innych takich "patogenów", które uprzykrzają nam ogródkowanie.

Piękne słoneczko! ;:3
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu :wit . Cudne słoneczko a ja w nocy miałam - 21 :shock: . Teraz jest słonecznie i jest -11 ;:108 . Jestem tego samego zdania co Ty żeby wiosna przyszła w marcu ;:108. Mam trochę przeróbek zanim przyjadą mi róże i chciałabym zdążyć ;:224 . Dobrego dnia :wit .
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu kochana ;:196 , początek dnia piękny, taki i u nas był, a teraz taka zawierucha, że świata nie widać ;:202 Marysiu wielka ;:cm za nasionka
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, bardzo ładnie to Twoje słoneczko wschodzi. ;:63 Coraz to ładniej, bo coraz to wcześniej.

Rozpuściłaś te swoje kury jak dziadowskie bicze, skoro musisz do nich na dźwięk budzika wstawać. ;:7
Wychowana na wsi nigdy nie widziałam, ;:185 ;:185 żeby ktoś skoro świt kury karmił. ;:131 A rosły, jaja niosły i były zdrowe. ;:215

U Iwonki zamieć śnieżna. Niech ona [ta zamieć] do mnie przypłynie. ;:108 Czekam i czekam, a mróz i słońce jak były, tak są. ;:204 Śniegu jak było malusieńko, tak malusieńko jest. ;:222

Spokojnego wieczoru, Marysiu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Takie cudne niebo to chyba tylko u Ciebie bywa ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu...u ciebie to słoneczko nadzwyczaj ładne. ;:128 U mnie dziś piękny księżyc, duży i taki czyściutki...czyżby na większy mróz się miało. ;:224 Wystarczy tego co jest. :wink: Co do kurek szkoda że ich nie mam, ja dospać nie mogę..wstawała bym przed kurkami. ;:306 . Nie, nie....wcale z kurami nie chodzę spać, taka moja natura. ;:173 . Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Beatko a ja zaczynam wierzyć w plusową temperaturę, bo odczuwam zmianę ciśnienia :wink: Jednak widzę że na krótko ocieplenie zagości. Mam nadzieję że u mnie śnieg zostanie, a jedynie topiąc się będzie trochę sopli!
Na 5 km nie widać? bo pewnie mgła jest ;:306

Basiu o tak niech wymarzną wszystkie nasze uprzykszacze. Łatwiej będzie na wiosnę wyczekiwać jak nam zaczną kiełkować nasiona. Słoneczko to miód na zimowe serce ;:168

Ewelinko zimno u Ciebie! u mnie rano jedynie -12 a teraz nawet -8. Oj ja też chodzę po tym białym ogrodzie i planuję gdzie i co przeniosę ;:306 Tylko żeby wszystko zdążyć, bo potem znowu trzeba będzie czekać do jesieni i plany zmieniać ;:306 Dobrej nocy a jutro słoneczka ;:168

Iwonko nie ma za co! niech coś wykiełkuje to najważniejsze! i ciekawa jestem jak ta kłokoczka się spisze?
Buziaczki i sił do machania znowu łopatą ;:196

Lucynko zachodziło też ładnie! i niech jak najdłużej nam towarzyszy, bo człowiek ma humor lepszy :D
Ja nie karmię kur o świcie tylko otwieram właz żeby mogły wyjść, a ciepłą wodę leję bo po nocy jest beton! Kury maja zbiornik z ziarnem i jedzą kiedy chcą, a gotowane dostają koło południa. Otwierać i zamykać muszę bo wokoło mam lasy a w nich LISY! Śnieg może Ci popadał, co?
Dobrej nocy i jutro niech wreszcie będzie jak trzeba ;:196

Karolino wstań o 7.30 i sprawdź jakie niebo jest u Ciebie ;:168

Zuziu bo pełnia jest, a mróz zdecydowanie mniejszy :wink: jakoś tak odwrotnie się porobiło ;:306 Oj to szkoda, że nie mieszkasz przez płot mogłabyś swoje i moje otwierać ;:196 Ja lubię spać i właściwie muszę, bo jak nie wyśpię swoich przynajmniej 8 godzin to głowa jak globus ;:202 Dobrej nocy ;:196
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Maska pisze: wokoło mam lasy a w nich LISY!
LISICE też?

Marysiu,
:wit
Twoje zdjęcia wschodów słońca wyzwalają niesamowite uczucia. Mimo że nie stoję obok Ciebie, to i tak mam wrażenie, że jestem świadkiem cudu natury, który rozgrywa się na naszych oczach.

Mój komentarz: cokolwiek byśmy nie wyprawiali w swoich ogrodach, wszystko blednie przy potędze i pięknie przyrody.
Pozdrawiam. Nie odwiedzaj Krakowa zbyt często, bo nałykasz się smogu.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu, u mnie wreszcie popuszcza mróz teraz jest -3 stopnie,na chwilkę będzie cieplej ,ale zaraz od nowa zimno,trudno w końcu jest zima ,ja dalej staram się odpoczywać ,ale już zaplątuję sobie głowę pomidorami i kwiatuszkami,w jesieni nie mogłam ,bo miałam tyle ważnych spraw do załatwienia i wszystko inne razem z ogrodem poszło na bok,jeszcze trochę odpocznę to na pewno mnie weźmie na całego,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”