Róże uprawiane w donicach i innych pojemnikach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w pojemnikach

Post »

meluzyna, na razie nie okrywam.
W styczniu, lutym, jak będą słoneczne dni, a w nocy bardzo mroźnie, to będę rzucać na nie płachtę z pianki..., ale tylko na noc.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Dziś opatuliłam donice... Ubrałam je w stare swetry ;:131 Bosko to wygląda, bo każdy zapinany na guziczki i każdy w innym kolorze :;230 Ale przynajmniej balkon mam wesoły.
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 234
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Dzisiaj kupiłam sobie dla podratowania nastroju, różyczkę doniczkową w Biedronce. Różyczka cukierkowa/blady róż/, pachnąca, oczywiście spryskana brokatem ;:174 , ma dużo pączków i stosunkowo mało tego brokatu. Na opakowaniu pisze, że stanowisko 15-20 st.C. I tutaj zwątpiłam, bo miałam ją postawić w chłodzie a może one są przygotowane do przebywania w warunkach mieszkaniowych? To są szybko ukorzeniane sadzonki i może należy traktować je jako jednorazówki? Obawiam się,że trzymane w chłodzie mogą nie wykwitnąć a chciałam "zjeść cukierka i mieć cukierka"
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Ja bym się zastosował do zalecenia.
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 234
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Zastosowałam "złoty środek", stoi na parapecie w temp. ok 13 st. C. Chcę załapać się też na zapach, bo w zimnie jest mniej wyczuwalny. Najgorszy jest ten osypujący brokat, no cóż będę mieć brokatowego kota, który lubi przebywać na tym parapecie.
Ch...ę co jak co brokatowego kota w Biedronce nie mają, bo wszystko jest przyozdobione albo pomalowane, nawet kaktusy ;:174 .
Awatar użytkownika
Marcinnno
100p
100p
Posty: 109
Od: 27 lis 2016, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Czy róże Westerland można uprawiać w donicy?
Za każdym zakrętem czai się przygoda ...
kwiatkirenarki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 gru 2016, o 22:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Nigdy nie widziałam westerland'ów w doniczkach więc wątpię. :-)

Za reklamy dziękujemy - zapraszamy do zapoznania się z regulaminem forum/mod.
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Witam serdecznie w Nowym Roku ,
Mam pytanie i prośbę o odpowiedź. Jako początkująca miłośniczka róż zaplanowałam w marcu zakup kilku róż i chce je posadzić w donicach. Na grządkach już nie mam miejsca .Czy wystarczą donice 20 lub 25 l o wysokości 27,5 cm .Widziałam takie na all...o .I Co zrobić z korzeniami -czy przyciąć przed wsadzeniem do donicy. Obawiam się , że się nie zmieszczą i będą się podwijać. Pozdrawiam Ania
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Jeśli to nie są miniaturki, to donice powinny mieć wysokość 40 cm i więcej. Kupując róże z nagim korzeniem, bez donicy, trzeba zwrócić uwagę czy sprzedawca już nie przyciął korzeni, jeśli nie - przytnij 1/3.
Udanej uprawy ;:3
Gosia
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Lev779 pisze:Jeśli to nie są miniaturki, to donice powinny mieć wysokość 40 cm i więcej. Kupując róże z nagim korzeniem, bez donicy, trzeba zwrócić uwagę czy sprzedawca już nie przyciął korzeni, jeśli nie - przytnij 1/3.
Udanej uprawy ;:3
Gosia
Bardzo dziękuje za poradę. Rozglądałam się już za doniczkami ,ale trudno trafić takie wysokie i są bardzo drogie. Planuje zakup donic drewnianych takich ze skrzynek -zwykłych prostych .Czy mogę tam wsadzić po 2 sadzonki róż ? Nie będzie za gęsto ? Pozdrawiam Ania
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Nie wiem, jak rozumiesz "za drogie". Ja w takich: http://allegro.pl/doniczka-donica-dbc57 ... 75762.html sadziłam po trzy krzaki, w skrzynkach też mam po trzy. Wszystko zależy, jakie róże, czy krzaki rozłożyste, czy bardziej kompaktowe... No i jak mocno je będziesz przycinać ;:3
Pozdrawiam
M.

-- 10 sty 2017, o 23:33 --

Coś link się źle wkleił chyba ;:145
http://allegro.pl/doniczka-donica-dbc57 ... 75762.html
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Lev779
Dziękuję za linka - co prawda nie mogłam go otworzyć ,ale znalazłam takie same na a.....o. Postanowiłam zakupić 3 sztuki i powsadzać do każdej donicy po 2 sadzonki róż. Teraz już tylko czekać ,aż się ukażą w sprzedaży. Bardzo dziękuje za fachowe porady. Pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże w pojemnikach

Post »

Moje maloty, z Kauflanda, wczoraj kupione. Różowa do reanimacji, zobaczymy co z niej wyrośnie, bo liście są, jak na mini z supermarketu, potężne:

Obrazek


Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”