Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Nie są nie sprawdzone, tylko a) ja kilka razy kupiłam w sklepie i mimo, że sprzedawca się zaklinał okazywały się co prawda białymi ale azjatyckimi; b) we wszystkich marketach na mojej drodze (Auchan, Tesco, Carrefour, Kaufland, Aldi, Lidl, Biedronka) nie spotkałam lilii candidum - ale napisałam raczej, a nie nigdy lub w ogóle. Natomiast co do ceny 18 zł kupiłam tę lilię na kiermaszu w botaniku i okazała się być tą właściwą - i też zgodziłam się do ceny 10 pln, zatem według mnie nie są to nie sprawdzone informacje, tylko wynikające z mojego osobistego doświadczenia - czyż nie po to istnieje to forum?. I jeszcze jedno. Internetowo kupiłam lilie dwa razy i oba w kiepskiej kondycji i niezgodne z odmianą. Oduczyłam się. Teraz wolę pomacać w sklepie, chociaż widzę czy nie wysuszona i nie zapleśniała.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
ElciaEl
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 21 lut 2015, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Rzeczywiście w marketach Józefki nigdy nie spotkałam, a zamawianie roślin przez internet(nie dotyczy nasion) u mnie okazało się loterią... nie chcę już ryzykować. Jeszcze raz dzięki za wszystkie informacje :wit
Pozdrawiam
Ela
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Aguss85 pisze:Oglądałam wiosenną ofertę cebulową benexu, nawet coś sobie upatrzyłam w przedsprzedaży (kalle, nerine), ale na stronie nie ma nic o terminie wiosennej wysyłki. Może ktoś u nich kupował i pamięta, kiedy wysyłają?
Ja kupowałam niedawno w przedsprzedaży i zaznaczyłam, że chcę po 1 marca i odpisali mi, że tak wyślą ;:3
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Faktycznie w Benexie można trafić na niezłe oferty cenowe zarówno w przedsprzedaży, czy ofercie posezonowej. Korzystałam kilkukrotnie, czasem nawet gratis dostałam:)
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Lev779 pisze:
Ja kupowałam niedawno w przedsprzedaży i zaznaczyłam, że chcę po 1 marca i odpisali mi, że tak wyślą ;:3
Dzięki, już wysłałam im maila, ale dobrze wiedzieć, że da się dogadać z terminami :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Ja w Benexie też kupowałem. Cebulki bardzo ładne, zobaczymy jak zakwitną :) ogólnie ceny z wyprzedaży były zachęcające :) wszystko bez problemów i z gratisem :)
Awatar użytkownika
lili.ana
50p
50p
Posty: 92
Od: 29 sie 2009, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Przejrzałam właśnie ofertę Benex-u. Znalazłam parę interesujących mnie roślin. Nigdy wcześniej nic u nich nie zamawiałam ale widzę, że ma u Was dobrą opinię więc chyba też się skuszę (na np. ciekawe odmiany floksów).
Pozdrawiam Liliana
Zapraszam do moich wątków:
Sprzedam/zamienię
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

W Benexie zamawiałam ale hosty nie lilie , całkiem ładne sadzonki. Co do odmian- dwie chyba się nie zgadzały.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

W zeszłym sezonie zamawiałam cebule lili i mieczyków w Benexie, jedna cebula lili się nie zgadzała ale raczej to wina producenta bo na opakowaniu było to co zamówiłam a wyrosło co innego. Fajny mają asortyment, w gratisie dostałam cebulki ozdobnej koniczynki, ładnie zakwitła. W tym roku już zamówiłam u nich lilie Triumphator, Venezuela, Salmon Star i mieczyki Vedetta.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Już dostałam odpowiedź z B....u, faktycznie da się dogadać co do terminu.
Zamawiałam u nich jesienne cebule, nie mogę wiele powiedzieć o zgodności i wypowiem się dopiero na wiosnę, natomiast same cebule były nieduże, ale zdrowe, twarde, bez uszkodzeń. Niedrogie ;:173 Dołożyli gratis-dwa woreczki krokusów i cebulice.
Część zamówiłam wcześniej od Królika, z tego zamówienia reklamowałam jakieś 20% cebul, trafiły mi się chore i sparciałe. Dostałam na wymianę duże zdrowe cebule, także też nie mam im wiele do zarzucenia, reklamacja została bardzo porządnie, błyskawicznie rozliczona. A teraz czekam do wiosny żeby zweryfikować, czy dostałam od tych sprzedawców te same odmiany, co zamówiłam :tan
Kupowałam też w marketach, trzymam wszystkie etykiety z kapersów, żebym wiedziała, kto zawinił,jakby wyrosło coś całkiem innego :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Baku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 lis 2016, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Ja też brałem z B....u, jestem zadowolony - mają dostępne ceny i jakość cebulek też jest ok ;)
Awatar użytkownika
lili.ana
50p
50p
Posty: 92
Od: 29 sie 2009, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Dużo osób zadowolonych, więc firma warta sprawdzenia. Niezgodność odmianowa przytrafia się i u najlepszych producentów.
Pozdrawiam Liliana
Zapraszam do moich wątków:
Sprzedam/zamienię
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

W Lidlu ciemierniki po 12 z groszami.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”