Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Z zasady powinnaś taki staśmiony usunąć Aniu.Z Twojego opisu już mogę wyciągnąć wniosek że o wiele lepiej będzie rósł w gruncie niż w donicy.Jak kwiat jest marniejszy to i z wiązaniem będą kłopoty a co za tym idzie i wielkością owoców,szczególnie jak są upały,już to przerabiałem.Widzę że to odmiana żarłoczna i jak podczas wiązania wyższych gron latem nie dostanie odpowiednio jeść tak będzie jak piszesz.
Ja przeglądu nie musiałem robić Kasiu.Mam tylko jedną pełnowymiarową hortensję,reszta to młodzież. ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Ja mam samą młodzież. ;:198 Ale patyczek lub dwa ciachnę, nie powinno to zrobić wielkiej różnicy. :wink:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Jeden czy dwa nie zrobi różnicy jeśli jest dobrze już rozrośnięta,mój najmłodszy młodzieżowiec ma tylko dwa więc jeszcze długo będzie nie do ruszenia.Jak z siedmiu które wyciąłem te trzy,cztery się ukorzenią to i tak byłby sukces. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Jako że do sezonu wysiewowego jeszcze mamy chwilę kilka wspominkowych obrazów z kilku lat ostatnich.
Oaza spokoju czyli stawy łabędziowe w mojej okolicy.Innego ptactwa wodnego też nie brakuje.
Tu akurat pusto - wszyscy na lotach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zjawiska niecodzienne i wybryki natury.

Obrazek

Obrazek
Nietypowy gość na pomidorowym krzaku. ;:oj

Obrazek
Pole ziemniaczane jako dobra kryjówka. ;:306

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Panu Pikusiowi kamuflaż prawie się udał. ;:306
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Jestem na łączach choć mocno zmarznięta Obrazek Zimuszka nie odpuszcza. Rano było -11, teraz -8,5 i temperatura spada, do tego masakryczny smog. Ja chcę wiosnę Obrazek

Beatko Costoluto Fiorentino wygląda fantastycznie ale jeśli jest posiadaczem twardej skóry, to może szkoda dla niego miejsca? A może jednak trzeba spróbować? Obrazek jak ja nie cierpię tych dylematów ;:306
Ale wygląda nieziemsko- pięknie ;:167

Irenko Dopakuj proszę jedno nasionko Bernera. Trzeba mu dać szansą, bo wiele dobrego o nim czytam i się już wkurzyłam, że mi nie wyszedł ;:223

Marysiu Dlaczego dzięki mnie? Natchnęłam Cię szczególnie pomidorowo? No to się cieszę Obrazek Co prawda do sezonu jeszcze trochę czasu ale ja powoli zaczynam się przyglądać pudełkom z nasionami. Teraz wysyłam gołębie, więc i nasionka co raz częściej są macane. Powoli zaczyna budzić się we mnie nałóg pomidorowy więc muszę się mieć na baczności :;230 Oczywiście DELIZIY nie odmówię, bo widzę, że to wczesna odmiana, no i są karbowania delikatne :wink:
Kwiatowo nigdy Ci nie dorównam ale w tym roku ozdobne będą równie dobrze traktowane jak pomidory w poprzednim sezonie.
Martwi mnie tylko, czy nie stracę zbyt wiele roślin. Przecież mam patyczki różane od Marty ledwo ukorzenione, budleje, i sporo "młodych nasadzeń i nie wiem czy dobrze się przyjęły. Oby nie było spustoszenia po tych mrozach ;:131

Alutka Wiara w ludzi, to jedyna rzecz, której nie może zabraknąć ;:215 Ja na tym forum znalazłam bliskie i dobre duszyczki, zawiązały się przyjaźnie i z częścią widujemy się w realu.
Co do pomidorów, dla mnie to będzie dopiero czwarty sezon ale już po pierwszym wpadłam po uszy ;:306 Teraz walczę o zmniejszenie ilości odmian na kolejny rok i obawiam się, że może być to walka przegrana Obrazek
Każdy z nas chętnie Ci podpowie co nieco jeśli tylko będziesz miała jakiekolwiek pytania czy wątpliwości. Od razu uprzedzam, tu można nabawić się pomiroriozy i innych tomto- obsesji Obrazek

Wituś To może dla urozmaicenia krajobrazu jakąś górkę dyniową zorganizujesz? Na wzór naszej koleżanki Marty http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... o#p5670461 Zawsze oko będzie miało gdzie się zatrzymać na moment Obrazek
Mówisz, że truskawki za mrozem nie bardzo? A ja zadołowałm trzy doniczki z truskawkami, bo czasu mi brakło na wysadzenie Obrazek Może w dole, pod kołderką z liści, w towarzystwie innych roślin nie zmarzną?
Z sezonu jestem zadowolona, niebawem pokaże kolejne podsumowania, tym razem z innych roślin ;:304
O Ty! Koleusy już posiałeś? Ja jeszcze czekam, bo światła mało a one szybciej się zbierają niż begonie.

Aniu Sadzenie 2/1 to jedyna, słuszna droga ;:108 Dzięki temu można znacznie więcej niż normalnie Obrazek
Ale selekcja, to trudny czas. Ja pewnie znów rozłożę wszystkie torebeczki na podłodze i będę godzinami patrzyła na nie, przekładała z kupki na kupkę, składała, czytała w necie, notowała i znów rozkładała. To już chyba wiosenny rytuał u mnie :;230 Ale jak postanowiłam, że będzie mniej, to będzie ;:172

Obietnica/ deklaracja zapisana!

Dominika Ja polowałam na Rafa w innych ale nic z tego. W Ka...dzie też nie znalazłam, nawet etykiety :roll: Zjadłabym też takiego soczystego pomidorka ale cóż, muszę się pocieszyć moimi ostatnimi, lekko już podsuszonymi.

Obrazek


Wituś Brązowy lotnik ;:215
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witaj Gosiu,ja oszaleję z Wami i tymi pomidorowymi układankami,kiedyś przyrzekłam sobie ,że już nigdy nie będę sadzić pomidorów ,i co, i wszystko dało w łeb ,bo coraz bardziej chcę pomidorów ;:306 ,już się widzę jak je zajadam i się nimi delektuję ,mam poważny problem ze zrobieniem rozsady,ale liczę na Twoje dobre serduszko i Irenki ,bo też mi obiecała rozsadę dobrych pomidorków :uszy ,bo po prostu muszę je mieć ;:306 ,pozdrawiam ;:196 ,nabawiłam się przez Was następnej choroby :;230
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Ale ruch w interesie widać, że jesteście spragnieni pobrudzenia rączek glebą ;:306

Małgosiu już nie pamiętam dlaczego tak napisałam, ale przypuszczam że Twój post to sprawił :uszy Pomidor spodobał mi się właśnie przez wczesność, ale i kształt ma ciekawy :D
Z tymi kwiatkami to nigdy nie mów nigdy, bo nie zbadane są wyroki boskie ;:138 Czy Ty chciałaś ode mnie jakieś nasiona kwiatkowe? Gosiu zawsze tracimy rośliny po zimie, ale to nas motywuje do wprowadzania nowych odmian.

Odkryłam wśród swoich zasobów Rose i Berna Irenki z Jej osobistą adnotacją ;:306

Witku wróciły Twoje niegdysiejsze wpisy ;:180

Kasiu rozmnażaj hortensje z patyczków i jak coś to mam parę i to z pomyślnego rozmnażania!

Aniu
postanowiłam w tym najbliższym sezonie obrywać staśmione kwiatki z pomidorów!!

Martusiu hodowanie pomidorów to niestety nie tylko wybór, sadzonki i jedzenie owoców. Najważniejsze to co pomiędzy sadzeniem, a jedzeniem ;:168

Zasypało mnie po raz kolejny...i sypie dalej nawiewając zaspy z pól! Dobrego dnia!
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit A ja już miałam pytać się Malinowego Króla, jaka jest jego lista pomidorów na ten rok, a tu niespodzianka.... ;:173
Muszę się "wgłębić " w ten wątek ,bo tu tyle ciekawych informacji...... ;:3
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Na pisanie też są lepsze i gorsze dni Marysiu.
Trafiłaś do właściwego wątku Asiu. ;:108 ;:333 Lista ;:195 jest tu tylko dodatkiem bo ja tu tylko gościem jestem.Jak przeczytasz cztery tomy tej epopei to znajdziesz tu wiedzę z wielu dziedzin a na początek zapoznaj się z listą Małgosi.Jest tam wiele różnych perełek. ;:108 ;:333 Tylko jedno ale.Jak tu już jesteś to wymagane jest i czynne uczestnictwo ;:306 w dyskusjach na różniste tematy. ;:173
Piątunio. ;:108 Relacja Małgoś jest niezbędna i wskazana.Do dzieła!
Dajesz radę w walce ze smokiem? ;:306 Bo walkę o zmniejszenie ilości odmian jak sądzę już w tej chwili przegrałaś. :;230 Dyniowej górki to może nie,ale jak się udadzą to ogórkową jak najbardziej zbudować mogę. ;:333 Jak masz liśćmi przykryte truskawki dodatkowo to nic im nie powinno być i przeżyją bez strat.Przy begoniach tak mi jakoś ręka poleciała i wcześnie bo wcześnie,ale i koleusy posiałem.Poeksperymentuję.Nie widziałem powiem Ci szczerze żeby jakieś szkody poczynił brązowy lotnik a skoro nie to pozwolę mu zamieszkać i w tym roku. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit Ogrodnicza Brać
Co ja tu czytam, Witkowi łapka poleciała? :;230
Ja na razie wysiałam tylko heliotropka, bo nie byłam pewna nasienia, jak nie wyjdzie, to zawsze mogę wysiać sklepowe.
Nie liczę bylin, te po wysianiu wystawiłam na mróz, mam super ściągę, które kwiatki można tak traktować, podobno w kwietniu wystartują.
U mnie pojawiły się mączliki i ziemiórki, wczoraj donice z zieloną pietruszką i bazyliami wywaliłam na mróz, bo były oblepione mączlikiem, założyłam żółte tablice, ale czy to coś da? cały ubiegły sezon walczyłam w domu i tunelu, chyba będzie powtórka z rozrywki. :twisted:
No nic, wysiałam dzisiaj kilka odmian bazylii, niech rośnie, wysiałam też eksperymentalnie trochę pietruszki naciowej, może i ona urośnie? :)
Asiu w tym wątku pisze ten, który pierwszy dorwie się do klawiatury, więc pisz i pytaj, zawsze tam ktoś tam odpowie, no, czasem pozwalamy naszej Gospodyni coś napisać. ;:306
Małgoś, gołąb wyleciał, jak się przebije przez smoka, to dotrze, to Twoje zobowiązanie to tylko chyba do marca???
Marysiu, mam nadzieję, że na tych różach z Berna nie napisałam jakichś głupot :oops:
Martusiu, sadzonki na pewno zrobię, musisz tylko napisać, jakie te pomidorki mają być, czerwone, malinowe, bicolory, żółte, zielone, wiem na pewno, że mają być smaczne, złóż zapotrzebowanie, a my z Małgosią podziałamy. :D

Słoneczko pięknie świeci, już chyba wiosnę będziemy mieli :tan

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit

Swędzą Was łapki, swędzą :D

Gdy popatrzyłam jaki dzisiaj pochmurny dzień, jak ciemno na parapetach, to jestem bardzo zadowolona, że mnie łapki jeszcze nie swędzą. ;:108
Bez growboxa to nawet tu u mnie nie ma co zaczynać o tej porze roku. ;:185

Niestety, pomijając fakt, że go nie mam, nie bardzo by było, bym postawiła go w pracy. A w domu bez dozoru go zostawić, też nie w moim stylu. Mogłabym z takim malutkim growboxem jeździć codziennie do pracy, dopiero byłby ubaw. :;230

Tak czy siak, ja wysiewy zaczynam dopiero pod koniec lutego. ;:173

Będę jednak z dużym zainteresowaniem śledzić Wasze wysiewy i Was dopingować. ;:304
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Dziś jest piątek, piąteczek, piątunio ;:138
Jutro jadę na wieś aby sprawdzić szkody po mrozach, poprawić zabezpieczenia, zaglądnąć czy coś z pomidorów jeszcze nada się do jedzenia i przywieźć jabłka.
A poza tym, w planach nie mam innych zajęć ogrodowych.

Martunia
Rozsadę jak obiecałam, zrobię, tylko muszę z Irenką ustalić co i kto, żeby dubelka nie było :wink: Pomidoroza jest wyjątkowo zakaźna i nie unikniesz jej, jeśli będziesz się z nami zadawała ;:304

Marysiu
Chyba kwiatkowych nic nie chciałam W każdym razie nic nie zapisane ;:306 Jedyne, o co mogłabym prosić to nasionka jakiejś słodkiej, czerwonej papryki. Mam od Ciebie czerwoną okrągłą, nie pomidorową. Masz jeszcze jakieś?

Pelasia
Od Witka gotową listę ciężko wyciągnąć więc zachęcam Cię do wgłębienia w wątek. Od początku sezonu opisywał i pokazywał swoje uprawy (z resztą nie tylko w tym sezonie :wink: ) i wiele cennych informacji można wyciągnąć.
Doświadczeniami chętnie się dzielimy i Ciebie także zachęcam do podzielenia się.

Wituś
Faworyt pisze:Tylko jedno ale.Jak tu już jesteś to wymagane jest i czynne uczestnictwo ;:306 w dyskusjach na różniste tematy. ;:173
"Pojechałeś po bandzie" ;:306 Ale dobrze prawicie Panie ;:108
Ze smokiem wygrałam na chwilę ale coś czuję, że to nie koniec walki ;:131 Pewnie wróci po weekendzie, jak się znów oziębi ;:223
Co do walki z e zmniejszeniem ilości odmian..... no jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa w tej kwestii. Może się okazać, że przez moją chorobę, zachłanność, ciekawość i słabą wolę będę musiała zrezygnować z "żelaznych" odmian na rzecz nowości.
Co roku sieję Mandarin Cross i Opal Essence ale jeśli zajdzie taka potrzeba......
Co ja plotę ;:306 :;230
Ogórkowa góra ;:215

Irenko
Deklaracja była Ani, że będzie robić notatki w sezonie :;230
Nie zazdroszczę mączlika i ziemiórek i powiem Ci tak; nie jestem zwolenniczką chemii ale póki nie masz sadzonek pomidorów i papryk to kill them czymkolwiek się da bo inaczej Twoje rozsady są zagrożone.
Ja kończę walkę z wciornastkiem i ziemiórkami, bo nie uśmiecha mi się potem męczyć. W lutym sieję paprykę i atmosfera ma być już oczyszczona

Beatko

besia pisze: Mogłabym z takim malutkim growboxem jeździć codziennie do pracy, dopiero byłby ubaw. :;230
To jest kolejny, fantastyczny pomysł w Twoim wykonaniu Myślę, że dasz radę :;230
A tak poważnie, begonie muszą być wcześnie wysiane, bo wyjątkowo wolno rosną, a papryki sieje tak jak Ty, pod koniec lutego.
Ty masz ciemno i ja mam ciemno więc będziemy wspólnie wspierać się w postanowieniu, gdy inni będą już pikować pierwsze roślinki ;:306


Zmykam.... bo niebawem trzeba do domu iść a i popracować jeszcze coś wypada

PS
Wczoraj gołębie wyfrunęły z gniazda i poleciały w różne strony świata
;:109
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”