Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy aleś mnie rozgrzała tymi zdjęciami z ostatniej strony. ;:oj

Wszystkiego najlepszego!!!
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :-) Daysy
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich w bardzo zimnym dniu 2017 roku, u mnie -12 na termometrze, w nocy -16 brrr.

Dziękuję za życzenia ;:167 i życzę Wam również samych pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń i realizacji zaplanowanych na ten rok celów., oby omijały Was wszystkie troski a radosnych dni było bez liku.

Przepraszam, że zniknęłam na dłuuugi czas :oops: i dziękuję, że czekałyście na mnie cierpliwie ;:196 . Na swoje usprawiedliwienie pokażę, co zajmowało moje łapki przed Świętami. To moje pierwsze prace, więc nie są najpiękniejsze ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później były stroiki, ale nie mogę znaleźć fotek, więc pokażę je później.

Bardzo się cieszę, że rozgrzałam Wasze serduszka kilkoma fotkami. Kiedy za oknem jesienna szaruga lub jak teraz śnieżna mroźna zima lubię wracać do starych fotek i jeszcze raz rozkoszować się wiosenno-letnim czasem wypasionych kolorów ;:173 .
Teraz znowu zacznie się planowanie, podejmowanie nowych wyzwań, to dla każdego posiadacza choćby skrawka ogrodu najlepszy czas, ja nazywam go "szalonym", bo większość moich decyzji zakupowych jest impulsywna. Mimo, że staram się trzymać wcześniejszych planów, to jednak oczy robią swoje, zwłaszcza kiedy wszystkie sklepy kuszą tysiącem ofert.
Żadna inna pora roku tak nie pustoszy mojego budżetu jak wiosna ;:131 ;:224 . Człowiek jest wygłodniały po długim oczekiwaniu na cud budzenia się przyrody do życia jak wilk po długim poście :D

Myślę, że wszystkie czekamy ten sam stan szaleństwa, więc dla jego podgrzania proponuję jak zwykle fotki :D , bo przecież to najmniej szkodliwy stan, powiedziałabym nawet, że dla wielu z nas, zbawienny ;:65

Zacznę od ukochanej Comte de Chambord

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alexia dla Ciebie My Girl, troszkę chimeryczna, ale jak zakwitnie ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

William Shakespeare w tym roku dał prawdziwy popis, mimo czarnej plamistości, kwitł cały sezon oszłamiająco


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet, kiedy stał nagi był oblepiony kwiatami, chociaż w innym kolorze, ale to chyba ze wstydu ;:306

Obrazek

LD Braithwaite, to następny cud natur ;:167 y

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękna w każdej fazie Stephanie Baronin zu Guttenberg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bezkonkurencyjna Garden of Roses, tej nic nie jest w stanie zaszkodzić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cudowna w formie jak i zapachu MRS John Laing

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na dzisiaj tyle, muszę powiedzieć, że fotosik dzisiaj po prostu szaleje ;:63 ;:63 ;:63

Być może jakieś fotki powtórzyłam, ale to chyba nie problem :?: :wink:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

;:7 Daysy, witam Cię już w kolejnym Nowym Roku, z nadzieją, że będzie dla nas wszystkich lepszy niż ten poprzedni.
Dziękuje ;:167 za fotki My Girl. ;:oj pamiętasz, że ją lubię.
Twoje ozdoby śliczne, nawet na bombkach są różyczki... ;:138
Zdjęcia jak zwykle, optymistyczne, oby było ich więcej, nawet jak trafi się jakaś powtórka ;:108 .
Masz już konkretne plany na wiosenne uszczuplanie portfela... ;:306
U mnie nie będzie zakupów..., mam nadzieje, że te co mam przeżyją mrozy i ataki mojej nowej różyczki na 4 łapach..., może ta pirania zmądrzeje przez kolejne miesiące... ;:109
;:cm
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy najpiękniejszego różanego kwitnienia w nowym sezonie .Znów czarujesz cudna Comte i Gardenką .Obie przecudnie kwitną .Brawo dla zręcznych łapek i jak na nowatorkę to super Ci wyszło ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam :wit

BArdzo dziękuję za miłe słowa ;:196 . To moje pierwsze kroki w zakresie "prac ręcznych", mam zamiar doskonalić swoje umiejętności.
W końcu trzeba czymś wypełnić długie jesienne i mroźne zimowe wieczory ;:173, może wkrótce również będzie więcej wolnego czasu w całym roku? To jednak przyszłość :D , nie ma co wybiegać za daleko.
To teraz coś z bieżących spraw ;:173 ;:173 . Za oknem mroźno, nawet bardzo mroźno, bo -22 :shock: . Przyroda jakby zamarła, ptaki zmarznięte szukają pożywienia. Dzisiaj widziałam jak kosy uwijały się na krzaku mojej "dziczki" na pniu, która w tym roku miała sporo owoców. Rozsypywane ziarno znika równie szybciutko, za to sikorek jak do tej pory nie widziałam. Może czekają na słoneczko?
Zawsze pierwsze przylatywały na swoje kulki. Wczoraj nawet sójka przyleciała do malutkiego karmnika i próbowała dostać się do wysypanego ziarna. W końcu dała za wygraną i zbierała z ziemi to, co rozrzuciły wróble i rudziki. Nie często mam możliwość obserwowania takich scen, dlatego cieszę się z tych dodatkowych, wolnych dni ogromnie.

Jadziu Comte jestem zachwycona, kwitnie baaardzo długo, pachnie niesamowicie, praktycznie drugi sezon bez chorób, po prostu śliczna różyczka. Czytałam o niej sporo niepochlebnych opinii, ale na szczęście u mnie radzi sobie doskonale. Strach w oczach miałam czytając w niektórych wątkach, że się nie sprawdziła, bo zakupiłam aż 3 krzaczki. Coraz częściej myślę, że ta sama odmiana może rosnąć różnie w każdym ogrodzie, bo przecież panują w nich różne warunki i glebowe i środowiskowe. Trzeba więc próbować.

Alexia cieszę się, że sprawiłam Ci przyjemność. Jakbym mogła nie pamiętać. Myślę, że u Ciebie, pod troskliwą opieką rosłaby cudnie, bo jak się obsypie swoimi ogromnymi kwiatami, to dech zapiera.
Różyczki mile widziane nawet na bombkach ;:224 . Aktualnie mam jeszcze inne serwetki z różami, więc motywy będą ciekawsze. Na razie zabrakło bombek, muszę się w nie zaopatrzyć, póki jeszcze są dostępne w sklepach.
Mnie zostały tylko 3 bombki, resztę zabrał wnuczek do siebie i do szkoły :) Akurat z różami zostały, wnuczek nie gustuje w kwiatach, przynajmniej na razie :wink:
Plany to ja mam i to jakie :shock: , niestety nie do zrealizowania, pewnie coś tam dokupię, ale na pewno nie będzie tego tyle ile bym pragnęła. No chyba, że tegoroczna zima wyeliminuje te, które już rosną.
Do czasu, kiedy ruszą różyczki, to Twój czworonożny przyjaciel dorośnie, głupie figle będą przeszłością a on będzie się delektował ich zapachem ;:215 .

Teraz sprawdzimy jak dzisiaj radzi sobie fotosik ;:333 Zaczynamy letnie wspomnienia;:108

Jenny Duvall /gratis/ od Ewuni/GloriaDei/ ślicznie kwitnąca różyczka, szkoda, że kwitnie tylko raz. Pięknie się rozrosła, mimo, że to dopiero jej 2-gi sezon

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Harrison's Yellow, różyczka długo przeze mnie wyczekiwana. Na razie bardzie płożąca niż parkowa


Obrazek

Obrazek

Jubilee Celebration kolor niesamowity

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miss Fine ogromne kwiaty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uwaga, uwaga Novalis ;:224 tutaj trudno było wybrać zdjęcia ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Princess of Infinity, ona nie potrzebuje rekomendacji ;:333

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie tyle, mam nadzieję, że nie powtórzyłam żadnych fotek ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Tym razem zaciekawiła mnie Miss Fine aż musiałam ja przejrzeć na HMFie jak dla mnie cudo wielkie kwiaty wysokość nie zbyt wielka ..Muszę sobie na wszelki wypadek parę różanych hitów wpisać, bo wiosną może być loteria po takich mrozach .Myślę ,ze żadna nie opuści mojego ogrodu, lecz na wszelki wypadek kto wie ;:224 Princess jak zawsze czaruje to samo Novalis, który kwitnie jak szalony .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Princess of Infinity zachwycająca! ;:167 ;:167 ;:167 Nie mogę się napatrzeć na nią!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Czy u Was też tak trzyma mrozisko? U mnie nadal bardzo mroźno, dzisiaj rano -18. Teraz też nie najlepiej, troszkę cieplej się zrobiło w południe, kiedy zaświeciło słonko, na szczęście nie ma wiatru.

Jadziu faktycznie Miss Fine jest dość niską różą na szczęście posadziłam ją w pierwszym rzędzie ;:333 ;:333 . Kwiat ma wypasiony i dość dobrze kwitnie, u mnie drugi i to bardzo trudny sezon, więc nie staram się jej oceniać. Pierwsze kwitnienie było super, drugie troszkę gorsze, ale czego można się spodziewać po 2-ch latach panującej suszy. Tylko Novalis dawał sobie doskonale radę w tych warunkach, oprócz przypalonych kwiatów w czasie największych upałów, nie odniósł żadnych obrażeń :wink:

Miss Fine dla Ciebie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Basiu Princess of Infinity w tym roku bardzo ucierpiała i to wszystkie krzaczki, po raz pierwszy od kiedy ją mam tak bardzo chorowała, praktycznie drugiego kwitnienia nie było. Niemniej dla mnie to jedna z piękniejszych róż w moim ogrodzie, odcień różu jaki mają kwiaty jest dla mnie przepiękny, do tego zewnętrzne płatki lekko seledynowe przy przekwitaniu dają jej oryginalny wygląd. Dla mnie super :!:


Obrazek

Tak kwitła w październiku ubiegłego roku

Obrazek

w tym było znacznie gorzej, niestety. Mam jednak nadzieję, że to była chwilowa niedyspozycja :wink: I w przyszłym roku znowu zachwyci swoja urodą i ilością kwiatów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, w tym roku trochę kiepskie lato było dla róż... dużo wilgoci, na przemian z palącym słońcem. Taka pogoda sprzyja rozwojowi różnych grzybów i chorób i stąd może Twoją piękność cierpiała. Zimy też praktycznie nie było co na pewno uratowało wszelkie robactwo...
Miejmy nadzieję, że ten rok będzie wspaniały i łaskawy dla nas wszystkich i naszych ogrodów. ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy!
Zgubiłam Twój nowy (już stary) wątek. :oops:

Teraz z przyjemnością przeglądnęłam hurtem i jak zwykle jestem pod wrażeniem. Novalis śliczna - ten kolor , jednak Nevada ;:167
Marta
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy zdolna bestia z Ciebie. Te różane bombki... ;:167
Widzę, że mamy naprawdę podobny gust. I mnie nieustannie zachwyca Comte de Chambord, Garden of Roses i Mrs John Laing. Dorzucam do tego mocno ścisłego grona jeszcze Pashminę. ;:180 ;:196
Planujesz zakupy różane w tym roku? ;:183 Ja własnie dziś kliknęłam kolejne róże. ;:131
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ta Twoja Princess jest bezkonkurencyjna to samo Miss Fine
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”