Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam!

Dzisiaj mam zdjęcia (Jadzia się ucieszy :D ). Mrozu mniej, bo tylko -10 ale i tak szczypie w buźkę :wink:


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Bea nie ma u mnie takich dobrych cen i raz znalazłam w cenie odbiegającej od rzeczywistości zostawiłam w przekonaniu, że za tyle nikt nie kupi i mogą być po prostu nieświeże. Może coś się zmieniło? sprawdzę bo lubię szczególnie do pesto :D Za cenę wiosny zniesiemy nawet zabrana godzinę snu ;:306 Dzisiaj -10, ale wilgotność chyba większa niż wczoraj bo mocniej szczypie. Jednak jest słońce i jest super! ;:168

Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu
Te Twoje pierwiosnki nieodmiennie mnie urzekają. :D
U mnie dziś Wielkie Sianie i w związku z tym mam pytanie, czy heliotropka przykrywacie ziemią, czy ma kiełkować na wierzchu?
Marysiu, mam od Ciebie z akcji len letni czerwony, czy mogę go wysiać i wystawić na mróz?
Wg ściągi u Tereni trwały można, zakupiłam taki błękitny, ciekawe czy w naturze też będzie taki?

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Irenko o heliotropie może ktoś Ci podpowie, bo ja nie sieję ;:185
Len letni jak sama nazwa wskazuje jest jednoroczny i absolutnie nie wystawiaj na mróz. Ja go siałam bezpośrednio do gruntu w maju tak żeby wyszedł po przymrozkach. Natomiast pierwiosnki można posiać i wystawić na zewnątrz ;:306 Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

:wit Maryś Twoja dusza artysty ujawniła się dzisiaj jeszcze bardziej , cudownie uchwyciłaś ten moment. ;:138 ;:196
Pierwiosnki można siać o to muszę nasionka kupić.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu :wit . Masz zupełną rację z tymi zimami ;:108 . Czas pokaże a poza tym szybko leci i jeszcze trochę i będzie marzec ;:224 . Zdjęcia słoneczka przecudne, jak zawsze ;:138 . U mnie też temperatura już dużo lepsza niż kilka dni temu . Taki mrozik może być ;:108 . Dobrego dnia :wit .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Ależ piękne te fotki Marysiu ;:215 ... u nas też niebo często w takich niesamowitych kolorach i tak sobie myślę, że jako obraz namalowany powiedziano by pewnie, że to kicz i tylko jelenia brakuje :D ... a jednak to natura Muszę swoim wschodom i zachodom porobić jakieś fotki :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu cudne zdjęcia - lubię takie podziwiać ;:333
U mnie też temperatura trochę spadła i piękne słoneczko świeci .
Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia życzę ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, jak pięknie Twoje słońce wschodzi! ;:63 ;:63
Moje dzisiaj jakoś dziwnie zachodziło. ;:7 Na czerwono. Będzie wiatr. ;:108
Mróz zelżał i u mnie i dzisiaj nad ranem było zaledwie -12*. W ciągu dnia ok. -5. Nawet na moim dziewiątym piętrze poniżej zera od rana do wieczora. ;:145
Ktoś u Ciebie pytał, jak siać heliotropy, to może podpowiem, że nasion się nie przykrywa, bo one wymagają światła do kiełkowania.
Miłego wieczoru. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Piękny wschód, piękne widoki, naprawdę szczęściara jesteś ;:196 Dobrze, że się ociepla, może inne kurki też odważą się wychylić z kurnika dzióbki, nie tylko te dwie białe Kury Śnieżne :lol:
Nigdy nie jadłam orzeszków piniowych, nawet nie wiem, czy lubię ale boje się spróbować, bo jak polubię to zbankrutuję :wink: To jakaś specjalna sosna jest, prawda? kiedyś coś o tym czytałam. Jeśli chodzi o wyroby sosnowe, to chciałabym wiosną zerwać trochę pędów na syrop, mam niedaleko taką łąkę przed lasem z młodymi sosnami-samosiejkami, na jesieni zaglądam między nie po maślaki :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Już ,już zaraz będzie zielono! Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam! jak miło że słonko ożywiło wątek! ile to słońce potrafi nawet wirtualnie ;:4

Misiu dziękuję Obrazek, dawno nie było zdjęć to musiałam, no a poza tym mróz zelżał i nie było wymówki ;:306
Przed dwa lata siałam pierwiosnki, raz z nasion z akcji a raz wysiałam nasiona kupowane. Niby potraktowałam tak samo nasion dwóch różnych odmian, ale jedne wyszły a drugie wcale. Zakwitną pewnie w tym roku.

Ewelinko co prawda dzisiaj mieliśmy dzień w trasie i w Krakowie, ale był piękny! Słoneczny i ciepły oczywiście jak na styczeń ;:3 Zmierzch zapada coraz później , a w niektórych wątkach pojawiają się doniczki z zasianymi nasionami :D Oby do wiosny Ewelinko Obrazek

Ewciu oczami wyobraźni widziałam landszafcik, bo nieraz z pobliskiej trawy wyskakiwał jelonek ale zdjęcia nigdy mi się nie udało zrobić, bo nim się pozbierałam to dawno zniknął w pobliskim lesie. Na obraz się nie zdecyduję ale może jakiś fotomontaż :;230 Bardzo Ci dziękuję i zachęcam, bo warto spróbowaćObrazek

Tereniu u mnie ciepło i słonecznie, ale minusy są cały czas i dobrze przecież zima jeszcze się nie skończyła ;:185 Wyglądaj za to listonosza :uszy
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę Obrazek

Lucynko u mnie nie było chyba zachodu czerwonego, byłam chwile wcześniej ale słońce takie jednak zimowe, wschód był bardziej spektakularny ;:215 Udało mi się panienki zagonić zaraz jak wróciliśmy z miasta i do samego zachody nie dotrwałam. Pędziłam karmić koty no i nas :D A ja dzisiaj kupiłam kobeę...po co nie wiem ;:185 ale chyba bardzo chciałabym żeby zakwitła tak jak kiedyś :D
Lucynko to u mnie rano zaledwie -10 a w dzień to głównie w Krakowie, ale -3 - -4 :?
W prognozach widziałam coraz cieplej w dzień nawet na plusie, a noc lekki minus!
I Tobie miłego wieczoru życzę Obrazek

Irenka Rzepka pytała o heliotropy więc mam nadzieję że przeczyta!

Agnieszko już powoli wychodzą coraz to inne, najmniej odważne te najstarsze i stary kogut :D Jednak śnieżne kury wyskakują zawsze pierwsze. Orzeszki piniowe są pyszne ;:215 zawsze robiąc pesto podjadałam, ale jak skończyła się starsza dostawa to czekam na niższe ceny. Może była jakaś klęska? szkodniki choroby drzew?
Syrop i pączki sosny zbieramy, a poza tym leczę się w razie kaszlu olejkiem pichtowym z sosny syberyjskiej ;:215 Nie ma to jak natura!

Bożenko na razie na parapetach ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Dzisiaj rano jak jechałam do pracy też zobaczyłam takie piękne słońce. Zachwycałam się tym widokiem. I od razu pomyślałam - oho, będą piękne fotki u Marysi. I rzeczywiście - cudny początek dnia sfotografowałaś. ;:215
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Lucynko, bardzo dziękuję za info ;:180 , muszę w takim razie zdjąć te heliotropki z kaloryfera, bo tam za ciemno mają.

Ja dzisiaj siałam, siałam, dwa worki 10l ziemi wysiałam, dopiero niedawno skończyłam, na jakiś czas mam spokój, teraz prawie wszystko na balkonie się mrozi, na efekty muszę poczekać do kwietnia. ;:65

Maryś, słoneczko przepiękne, niech nam coraz dłużej świeci.

Pozdrawiam Irena
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”