Storczyki na poddaszu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Jak co roku obficie zakwitło mi Dendrobium Phalaenopsis. 4 pędy . W sumie 30 kwiatów ;:215 ;:215 ;:215

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Noi często kwitnąca Kleopatra. Szczerze mówiąc trochę jestem zawiedziona.. Czy Wasze Kleopatry też nie chcą obficie kwitnąć? :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Piękny kolor ma Twoje Dendrobium! A co do Kleopatry to jest śliczna, może tylko 5 kwiatów ze względu na brak słoneczka?
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Witam krajankę :D super kolekcja,a tak sobie myślę że odwiedzając Tarnowskie szklarnie to jeszcze sie powiększy ,też tam zaglądam :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Dorela - Jakże miło mi powitać kogoś z moich okolic :) ;:7 ;:7 ;:7 ;:7 ;:7 ;:7 Niewiele tutaj nas niestety...
Uwielbiam to centrum.. Znasz jeszcze jakieś inne super miejscówki gdzie można się natknąć na coś ciekawego?
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Przepiękne kwitnienia ;:138 Idę oglądać Twój wątek od początku ;:108
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Cudna ta Kleopatra. Uwielbiam takie ciapkowane storczysie. Przepiękna jest. :) zazdroszczę takiego okazu oby pięknie Ci rosła :)
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

duju - miło mi Cię gościć. Niewiele jest do oglądania bo wątek krótki ale zapraszam :)
aknit13 - dzięki za miłe słowa. Ładna jest ale wkurza mnie tym mizernym kwitnieniem i straszę ją od czasu do czasu sprzedażą ;:108 może się weźmie wreszcie do roboty :D
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Gdybyś kiedyś chciała straszenie uskutecznić to ustawiam się w kolejce :* ale swoją drogą ciekawi mnie czy niektóre storczyki nie są czasem uwarunkowane genetycznie na mniej obfite kwitnienia.
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu, długi nie długi, ale piękne kwitnienia i zdjęcia. W ten szaro-bury czas można oczy nacieszyć.
aknit13 - zgadzam się ,że niektóre mają takie warunki genetyczne i kwitną mniej obficie.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu poza szklarniami Tarnowskimi zaglądam do LM i Auchan, tam też można ciekawe okazy spotkać.W LM ostatnio kupiłam Liodoro na wyprzedaży,i kiedyś tam cymbidium kaskadowe :D ,a w Auchan oncidium podobne do Katrin Zoch,moje jest bardziej jak odontoglossum leave bo pachnie piernikami :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Wciąż nie mogę się napatrzeć na tego białego na początku strony. Ma takie piękne wielkie kwiaty, na prawdę przykuwa uwagę. Jednak te białaski mają w sobie coś takiego co sprawia, że są takie dostojne, zwłaszcza takie rozrośnięte i zadbane okazy jak Twój :) gratuluję
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Przyznam że białe nigdy nie były moimi ulubieńcami.. Ale wzięłam go właśnie za to że miał bardzo duże kwiaty a sam nie osiąga wcale dużych rozmiarów.
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

aknit13 - dzięki za miłe słowa. Ładna jest ale wkurza mnie tym mizernym kwitnieniem i straszę ją od czasu do czasu sprzedażą ;:108 może się weźmie wreszcie do roboty :D
Chyba muszę to odszczekać :) Moja Kleopatra chce ze mną zostać. Malibu Madonna tez robi to samo ;:oj

Szczerze mówiąc żaden z moich storczyków się tak nie zachowywał nigdy, że kwitnąc przez 1,5 miesiąca, mając jeszcze kwiaty przedłuża kwitnący pęd. Mam nadzieję że do rozwinięcia nowych kwiatów nie zrzucą dotychczasowych. Szczególnie Malibu Madonna mogłaby mieć piękna kaskadę kwiatów ;:108 ;:108 Czas pokaże

Obrazek

I kolejny syn marnotrawny.. Tęczowy.. Czekałam na jego ponowne kwitnienie jakieś 2 lata. Zobaczymy czy się zrehabilituje teraz


Obrazek Obrazek

Nic tylko się z tego cieszyć.. Chociaż skubańce przez to utrudniają mi decyzję bo miałam się właśnie tych trzech pozbyć.. Więc nie wiem na którego z pozostałych teraz padnie :? Może Wy mi pomożecie? Który najbrzydszy ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”