Mój storczykowy nałóg

Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Pięknie Ci dziękuje ;:196

Nowy zakup świetny, on jest tzw. woskowy. Muszę Cię zmartwić, jeżeli pęd jest ze stożka wzrostu to on już nie będzie rósł.
Wszystkiego dobrego na Nowy Rok i powiększenia kolekcji życzę ;:196 ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

No proszę tego nie wiedziałam, ale nawet jak już nie będzie rósł to oko i tak nacieszy :) A możliwe, że jakieś pędy gdzieś i tak wypuści, nawet jak nie będzie nowych lisków to trudno. Tak mi się spodobał, że musiałam go kupić, może wypuści jakieś keiki i będę miała nowego storczyka wyhodowanego od maleńkiego, zobaczymy. W każdym razie z zakupu jestem zadowolona i nie żałuję. :) Pozdrawiam :wit
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Ja liczyłabym na keiki,też kiedyś takiego kupiłam,tylko białego :wink:
pozdr Dorota
Moje storczyki
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Uroczy jest ten Twój nowy nabytek ;) Trzymam kciuki za keiki, wtedy bedziesz mogła mieć takiego samego. Zdecydowanie się wciągasz coraz bardziej ;:138
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Dorello Beatko bardzo dziękuję, nie ukrywam, że chciałabym doczekać własnych keiki, ale podobno to bardzo rzadkie a biorąc pod uwagę fakt, że mojego pierwszego storczyka dorobiłam się 14 lutego 2016 roku no to mogę sobie jeszcze długo poczekać, niektórzy czekają po kilka lat i nici z tego :( ale cóż poczekamy zobaczymy, na razie na trzech storczykach dopatrzyłam się listków co mnie cieszy bo nie próżnują te moje śliczności tylko produkują albo kwiatki albo listki niektóre wypuszczają korzonki a moja bursztynowa Cambria, jak ją nazwałam ma już sporej wielkości nowy przyrost, na razie staram się jej za mocno nie podlewać i zobaczę co z tego będzie. Trochę zawiniłam bo niby mogłam przesuszać od razu jak się pojawił ale była świeżo po przesadzeniu (jak ją kupiłam miała straszliwie zbite korzenie aż mi jej było żal i zaraz po przekwitnięciu przesadzałam).
Mam też wśród moich podopiecznych ofiarę Sylwestrowej nocy, różowo fioletowy Phalaenopsis z Mrówki stał się niestety ofiarą kaloryfera odkręconego na maxa "bo jak wrócimy to będzie ciepło" no i jak wróciliśmy w Nowy Rok koło południa to zastałam wszystkie kwiatki omdlałe. No niestety bywa i tak, a tak bardzo się cieszyłam moim pierwszym pędem własnym prywatnym.
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Marzena
100p
100p
Posty: 119
Od: 4 lut 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Piękna kolekcja ;:167 . Mogę wiedzieć za ile i gdzie kupiłaś Cymbidium? Jest wspaniałe ;:167 .
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Cymbidium pochodzi z Krakowskiej Castoramy, zostało kupione za niecałe 90 złotych w połowie grudnia. Obecnie już niestety przekwita ale na to pewnie też miał wpływ transport i ogólnie szok związany ze zmianą miejsca. :)
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Witajcie, co prawda nie mogę pochwalić się ani nowymi nabytkami ani pędzikami czy też nowymi pączkami, ale przedstawię wam nowe listeczki i przyrosty:
1. Mój pierwszy storczyk (żółty Phalaenopsis z fioletowymi kropkami) ze swoim listeczkiem

Obrazek

2. Mój czwarty storczyk (biały z różowymi mazami) i jego listeczek

Obrazek

3. Mój szósty storczyk (żółty z różowymi nerwami - opisany na doniczce jako Goldion) obecnie w reanimacji, oprócz korzeni powietrznych nie miał się za bardzo czym pochwalić. Trochę moja wina bo po przesadzeniu i usunięciu części korzeni - zgnitych nie obcięłam pędów i zaczął je przedłużać co poskutkowało stratą kolejnych korzeni.

Obrazek

4. Storczyk jedenasty - Cymbidium. Obecnie przekwitnięte, ale ma ładny nowy przyrost.

Obrazek

5. Storczyk dwunasty - miniaturka Phalaenopsisa z nowym listeczkiem na większym keiki. Uwaga - potrzebna lupa :D

Obrazek

6. Storczyk dziesiąty - średni fioletowy Phalaenopsis oznaczony jako Catalina 9 i jego listek

Obrazek

7. Mój ósmy storczyk - bursztynowa Cambria i jej przyrost

Obrazek

Na razie tyle nowości :) liczę że na wiosnę słońce zachęci moich podopiecznych do tworzenia czegoś jeszcze :)
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

W twoich doniczkach to już wiosna :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
miss_patrycja
50p
50p
Posty: 93
Od: 13 mar 2016, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Same cudowności u Ciebie, przepiękne widoki i pokaźna i różnorodna kolekcja :)
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Czekam na dostawę :) wylicytowałam na allegro Dendrobium Kingianum, teraz czekam na przesyłkę. Na razie dostałam informację, że przez duże mrozy wysyłka wstrzymana. No cóż może to i lepiej, co prawda storczyk zabezpieczony ma być ale u mnie w niedzielę było -30 brrrr. Jak przyjdą lepsze (cieplejsze) :) czasy i mój storczyk dojdzie to na pewno się pochwalę. Na razie pozostaje mi się cieszyć próbą ukorzenienia ananasa, posadzenia imbiru (sklepowego - a jakże) nawet nie wiedziałam że to cholerstwo można sadzić, aż do wczoraj no i próbuję nakłonić pestki awokado do wypuszczenia korzonków i pędu. Pozdrawiam :)
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Marzena
100p
100p
Posty: 119
Od: 4 lut 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

aknit13 pisze:Cymbidium pochodzi z Krakowskiej Castoramy, zostało kupione za niecałe 90 złotych w połowie grudnia. Obecnie już niestety przekwita ale na to pewnie też miał wpływ transport i ogólnie szok związany ze zmianą miejsca. :)
dziękuję za odpowiedź. Kiedy myślę czemu w mojej kolekcji nie ma Cymbidium przypominam sobie ile one kosztują i od razu mam odpowiedź... :roll:
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy nałóg

Post »

Ale się tu u Ciebie dzieje ;:215 same dobre rzeczy się dzieją z Twoimi roślinkami. Brawo! Przyrost na Cymbidium wygląda bardzo ładnie. One chyba teraz są w sezonie tworzenia ich. Zaraz pewnie zobaczysz kolejne. Ja u siebie zlokalizowałem już trzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”