Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Astry- uprawa

Post »

Mam astry na rabacie i karłowe igiełkowe są wiotko łodygowe, że tak powiem i niestety leżą na ziemi. A deszczu w tym roku pod dostatkiem to i wyglądają nieciekawie :( Ale pozostałe pięknie się prezentują ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
:heja
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

U mnie jedna smętna samosiejka:

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

Boże, jakie karły... Aż smutno...

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Sezon astrowy już dawno zakończony.Sam się dziwię że dopiero teraz trafiłem do tego wątku.Astry uprawiam od wielu lat i są moimi ulubionymi roślinami z tych które wysiewam co roku.W przyszłym roku będę tu częstym gościem od momentu pierwszych wysiewów.
Krótka relacja z tegorocznego sezonu,który był wyjątkowo sprzyjający szczególnie w czasie kwitnięcia w moim rejonie.Dłuższe deszcze potrafią marnować kwiaty.Tego roku było wszystko w normie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przykładowe kompozycje bukietowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tym co uprawiają życzę pięknych kwitnień i dorodnych roślin w przyszłym roku ;:333 a wszystkim którzy jeszcze nie mają ich w swoich ogrodach polecam ich posiadanie. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Astry- uprawa

Post »

Astry to takie pewńiaki w ogródku, nawet jak się je rozdepcze to podnoszą się i kwitną. Warte zachodu.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Faworyt, piękne astry ;:167 Kiedy zaczynasz wysiewać?

Chciałabym wysiać dużo astrów w tym roku ;:173

Jak bardzo siewki są wrażliwe na zimno? Mam nieogrzewaną szklarenkę na balkonie, od kiedy można małe astry trzymać całodobowo na zewnątrz w takiej szklarni?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Warzywkowo pisze:Lubię astry - za ich urodę, nieskomplikowany wzrost, ogrom odmian (kolor i kształt), a zwłaszcza za to, że same w sobie tworzą ładne bukiety. Generalnie jakoś nie lubię ciąć swoich kwiatów na bukiety - żal mi gdy więdną - z astrami jest inaczej bo są trwałe, a cięcie krzaczka tylko pomaga.
Obrazek

Obrazek
Te na pierwszym zdjęciu to co to za odmiana? - śliczne
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Faworyt masz własne nasiona czy kupujesz? Jeśli kupujesz to czy to jakaś konkretna odmiana, bo widzę jeden typ kwiatu?
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Astry- uprawa

Post »

Wygląda jak bylinowy-alpejski ;:oj Chyba, że jakaś odmiana albo karłowa (petite, pinokio) dała radę przezimować? ;:173 Hmm, a okrywasz go jakoś?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Astry- uprawa

Post »

A kupiłaś go jako sadzonkę, czy nasiona? Bo jak roślinę to chyba będzie bylinowy aster, nie chiński. Ale piękny jest, to prawda, super ma kolorki :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Cieszę się :D że pomimo że za oknem śnieg,wieje i zapowiadają siarczyste mrozy myślicie już o wysiewach i watek ożył. ;:333
Dominiko ;:180 zwykle sieje około 15 marca i w tym roku będzie podobnie.Jak przyjdzie pora na bieżąco będę relacjonował postępy i budzące się życie. ;:108 U mnie młode siewki nie miały lekko i parę dni były w temperaturze ok.5*a zdarzyła się jedna noc przegapiona że było tylko plus 1.Mało jak dla nich,ale nie odbiło się to na ich dalszym wzroście.Jeżeli przy zimnych nocach dodatkowo okryjesz nic nie powinno się stać.Zawsze możesz wnieść na noc do domu.Dwa lata temu wysiewałem w mnożarce,wprawdzie ogrzewanej,ale przy zimnych nocach temperatura wewnątrz była ok.8*Rozsada była krępa o wiele bardziej niż ta trzymana w domu.Masz już plan jakie odmiany chcesz siać?Kolorystycznie powinny Ci się spodobać takie jak: Moonshine,Belstead Supreme,Blue Moon lub Hi-No-Maru.Wszystkie je kiedyś miałem. ;:108
Selli7 Kupuję oryginalne a w roku następnym wysiewam z pozyskanych i to jest na tyle z własnych nasion.Kolejnego roku już nie pozyskuję dlatego że nie powtarzają już cech rodzicielskich.W pierwszym niczym od oryginału się nie różnią.Te na zdjęciach to jedna odmiana Gala z oryginału.Nasiona pozyskane kolorami mam przygotowane do wysiewu na ten rok.

Obrazek
Nie mam zdjęcia,ale drugą odmianą jaką siałem był Krallen ,niestety tylko w dwóch kolorach-białym i białym z odcieniem fioletu na końcówkach płatków.Bardzo efektownie prezentująca się odmiana,wysoka,podobnie jak Gala dorasta do ok.70 cm.
W tym roku kupię mam nadzieję mix. kolorów.A tak wygląda na opakowaniu.

Obrazek
Pozdrawiam Wszystkich astromaniaków i życzę Wam świetnego roku ogrodowego. ;:108 ;:215
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry- uprawa

Post »

Witku, dzięki za odpowiedź. Będę śledzić Twoje poczynania, bo Twoja uprawa astrów bardzo mi się podoba Jeszcze nigdy nie widziałam ich w takich ilościach :)

Też wysieję swoje 15 marca ;:108

Na razie kupiłam takie.
Planuję dokupić jeszcze jakies w odcieniach różu, fioletu i niebieskiego.


Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Też masz ładny zestaw. ;:333 Szczególnie Matsumoto będą Ci się dobrze komponować. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”