Storczyki Mirki

Zablokowany
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wow, super! Kilka kwiatów OSF też cieszy, a jakże. Moja roślina też jest dorosła, tylko gabarytowo malutka- no chyba że tak ma być, w sumie przed zakupem nie widziałam OSF na żywo. Kupiłaś kolejne?? A gdzie jeśli można spytać? Bo ja tylko w Holandii i w Niemczech je widzę i koszty przesyłki mnie zniechęcają.
W każdym razie u mnie nawet najmniejszych widoków na pąki nie ma, pocieszam się, że Yamamoto opisuje OSF jako hybrydę późno kwitnącą, której nie należy pospieszać, więc może ma jeszcze czas. Udało mi się za to zapączkować botaniczne D. nobile, więc teoretycznie warunki są chyba dobre.
D.Stardust Firebird też super, będą piękne kwiaty. Szkoda tylko, że w warunkach domowych nie udaje się zwykle uzyskać takiej burzy kwiatów jak w egzemplarzach sklepowych. Ze Stardustów mam Rainbow Dance, ale znowu, roślina niby dorosła a mikrusek i chęci kwitnienia nie wyraża (ten sam sprzedawca).
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki Mirki

Post »

Okazała kolekcja. Śliczne są te doniczki w kształcie stożków wiszące w oknie. Widzisz dużą różnicę pomiędzy dendrobium rosnącym w zwykłym podłożu a uprawianym hydroponicznie? Pytam z ciekawości bo marzy mi się dendrobium w trzech kolorkach białe z fioletowawymi zakończeniami płatków i jasnozielonym środkiem. Ale jak na razie jak na złość nie mogę takiego nigdzie spotkać.
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Beata1990 Tak , do wszystkich storczyków używam wody z dzbanka, deszczówki nie mam wcale, bo odprowadzenie z rynien jest przy samej ziemi. Jeżeli jakieś zakupy planujesz, to polecam Panią Mariolę.

Luisa OSM mam jeden egzemplarz, nie kupowałam nowego . Jeżeli masz ochotę na Firebird to mam keiki .

aknit13 Pytasz o różnicę w uprawie dendrobium w hydroponice, widzę ogromną o wiele lepiej rosną i co najważniejsze kwitną , mam wrażenie ,że hydro jest dla nich stworzone. Firebird w tradycyjnym podłożu nie mogłam doprowadzić do kwitnienia, tymczasem w hydro nawet maluszki kwitły mi wiosna i teraz jeden tez będzie kwitł.

Zakwitło Dendrobium Oriental Smile Fantasy ;:63 ;:63 ;:63

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pączusie na dendrobium harveyanum

Obrazek

Patricia Lillian taki maluszek a już kwitnie

Obrazek

Obrazek

Są jeszcze nowości ale to już później.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Mirki

Post »

Pięknie zakwitło Ci Dendrobium Oriental Smile Fantasy ;:oj
Czekam na nowości. Mogę info na Pw , u jakiej Marioli kupujesz?
Pozdrawiam - Justyna
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wszystkim odwiedzającym mój wątek życzę
Cudownych Świąt w rodzinnym gronie , chwili zatrzymania w tych szalonych czasach.

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko pieknie zakwitlo dendrobium Oriental Smile. Dla Ciebie rowniez Wesolych i radosnych Świąt, odpoczynku i wiele radości.
Widze ze nawet Ty uchwyciłaś się na zdjeciu :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Kasiu ! dziękuję za życzenia . Tak , ja tam wiszę we własnej osobistości ;:306

I część moich nowości

Obrazek

Wciąż się zachwycam OSF dlatego jeszcze kilka jego ujęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitł też kurczaczek

Obrazek

Obrazek

Pączek z 3 kwiatkami na Dendr. Atroviolaceum x eximum

Obrazek

Phal Amboinensis nadal kwitnie i rosna nowe paki

Obrazek

I 3 przedstawicieli zwyklaczków które są już w mniejszości, zostawię tylko nieliczne .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec świątecznie

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, OSF jest niesamowite. Uwielbiam to dendrobium i juz nie moge się doczekać az moje zakwitnie. Nowości wygladaja na wypasione, ale jakbys zdradziła co tam sie ukrywa? Po liściach nie potrafię odgadnąć :(
Zwyklaczki niezwykłe :) z czasem tak sie dzieję ze te najpopularniejsze phale sie rozdaje bo trzeba parapety trzymac na te bardziej odmianowe :;230
Tez mnie korci zeby cos nowego nabyć,ale pogoda mnie skutecznie odstrasza. Poczekam chyba do Drezna i wtedy poszaleję :heja
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko Już się poprawiam :wink: Po prostu się zapomniałam i przez chwilę nie zaglądałam do Twojego wątku :oops:
Przed chwilą razem z M oglądaliśmy Twoje nowości i kwitnące i podziwialiśmy .....
Oriental jest niesamowite! Ile tam się dzieje! Ile kolorów! I od razu lepiej na duszy!
Harveyanum aż się chce pogłaskać :wink:
Falenopsisy jak zwykle u Ciebie robią wrażenie!
A tak w ogóle zdjęcia robisz profesjonalne ;:138
A jak nowości? Już w kamykach? Ładnie wyglądają, zdrowe, będą dobrze rosły :wit
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, Twoje nowości wyglądają interesująco ;:215 Będzie się u Ciebie działo coś czuje. Czy dobrze widzę, że głównie Dendrobia kupiłaś?
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dziewczyny
Nowe nabytki to
Lycaste lasioglossa, Dendrobium Green Lantern , Dendr Friedericksianum (mam poważne wątpliwości , jestem przekonana ,że jest to tez Green Lantern ;:185 ) następnie Aerangis citrata , Dendr. Johnsoniae i ostatnia Neofinetia falcata (na podkładce).
Jeszcze nie przeniosłam do kamyków jakoś nie mogę się zebrać , zrobię to za rok :;230 Muszę jeszcze sie zagłębić czy wszystkim będzie odpowiadało hydro, dendrobiom na 100 % widzę po moich ,że im służy.

Kasiu no dokładnie tak jak napisałaś pozbywam się zwyklaków żeby zrobić miejsce na nowe nabytki. Masz stosunkowo blisko do Drezna więc możesz poszaleć.

Reniu nabytki wyglądają na zdrowe troszke mnie martwi citrata, ma jakieś plamki , opryskałam i będę oglądać. Lycaste miała być z pąkami i nawet była ale nie wiem czy przemarzła w transporcie do sprzedającej czy w drodze do mnie. Faktycznie przyszła z pąkami ale już brązowymi. Szkoda.

Beata dendrobia uwielbiam i chyba najlepiej się rozumiemy

Teraz druga część zakupów

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cycnodes wine delight, Angraecum Crestwood , Bifrenaria vitellina ,Prosthechea vitellina Majus

Na koniec
Spełnienia marzeń zaplanowanych na 2017 r. masy kwitnień i ciągłego powiększania Waszych kolekcji , zdrowia i pomyślności .... oczywiście też :D

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirka, faktycznie te dwa wygladaja bardzo podobnie. To opisane przez Ciebie jako d. Johansonae mi wyglada bardziej jako atroviolaceum, ale wszystko sie okaze jak Ci zakwitna
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, również życzę powiększenia kolekcji i dużo zdrówka i szczęścia. Zakupy fajne, oby zdrowo rosły ;:196 :wit
Pozdrawiam - Justyna
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”