Muł - usuwanie z dna oczka/stawu

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Muł - usuwanie z dna oczka/stawu

Post »

Miał w swoim władaniu ten akurat typ odkurzacz i robi robotę.

Poczekam na tłumacza ;:306



Obrazek

Ta strzałka pokazuje filtry.


Obrazek

Dalszą część Twoich wywodów pozostawiam bez komentarza.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
voltek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 13 gru 2016, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Muł - usuwanie z dna oczka/stawu

Post »

Ok :)
Filmik dałem ze sprzętem Pondovac Premium.
Faktycznie górne zdjęcie to Pondovac premium
Dolne zdjęcie jest pondovac4. Wiec budowa "filtra" tego modelu jest całkiem inna:) ( albo inny model)
Nie dziwie się ze "filtr" trzeba czyścic non stop bo wystarczy zerknąć na dolne zdjęcie.
W Premium nazywa się to Sito ze stali VA:) - opis z instrukcji:) Wiec dlatego napisałem, że nie ma "jakiego filtra":)

Dwa rodzaje i dwie rożne ceny - jeden "tani" drugi strasznie "drogi"
Wydaje mi się, że z tego co piszesz to miałeś do czynienia z modelem niższym, a nie tym najwyższym. Ja w przypadku premium wciągałem najgorszy syf ze stawu przez około 9 godzin (non stop)
Jedynie co miałem zrobić po skończonej pracy to otworzyć budowę i przelać wodą aby nie zostawić brudu. Tyle z czyszczenia "filtra" ;:162

Dla mnie osobiście ten odkurzacz zrobił dobre wrażenie i na dzień dzisiejszy nie powiem o nim złego słowa - poza ceną która jest.... :(

Chętnie zobaczę zdjęcie "filtra" w Premium :uszy bo to co pokazałeś to jest całkiem z innego modelu :)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Muł - usuwanie z dna oczka/stawu

Post »

Nie używałem tego filtra tylko obejrzałem pokaz działania w moim oczku.
Pomimo że należę do ludzi leniwych i nie wyobrażam sobie utrzymania basenu bez automatycznego odkurzacza to nie zdecydowałem się na tą opcję w moim stawku.
Też posiada opcję wyłączenia w przypadku zatkania.
Widząc "efekty" i czyszczenie sitka co chwilę zapychanego przez liście i inne części roślin stwierdzam że kupno to wyrzucenie pieniędzy w błoto.
(Zatykane sitko które filtruje wodę aby zanieczyszczenia nie uszkodziły pompy przerywało pracę odkurzacza co chwilę)
Zresztą w instrukcji obsługi słowo clean pojawia się często.
Obrazek

Zakupiono wysyłkowo z UK wydajna pompa spalinowa z akcesoriami do czyszczenia oczka była 8 razy tańsza 4 razy miała większą wydajność i bez trudu razem z mułem zabierała liście i inne części roślin. Dlatego podtrzymuję zdanie że z zakupu tego sprzętu zadowolony będzie tylko sprzedawca ;:306

Wymieniam tu się własnymi doświadczeniami a nie prowadzę kryptoreklamy udając użytkownika.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Muł - usuwanie z dna oczka/stawu

Post »

Wszystko fajne i piękne i niezbyt tanie i do zastosowania w małych zbiornikach, ale wracając do pytania Margolci to taki stawik najlepiej wypompować (pogadać ze znajomym strażakiem z OSP może pożyczą pompę) ryby przełożyć do tymczasowego zbiornika i wybrać cały muł. Najlepiej od razu 2/3 ryb wywalić to one są głównym producentem mułu.
voltek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 13 gru 2016, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Muł - usuwanie z dna oczka/stawu

Post »

z tym, że sprzedawca to pewnie tak:)
Ja również nie pisałem tego po to aby komuś wciskać to.
Rozmowa sama jakoś zeszła na dziwny temat.
Nawet wygląda to tak jak bym był zagorzałym fanem tego rozwiązania, a tak nie jest.
Myślę, że pora zamknąć temat odkurzacza i skupić się na innych ważniejszych sprawach.


Wesołych Świąt:) ;:4 ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”