Beczka - magazynowanie śniegu

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrobił latem odwiert próbny na tym zielonym pasku. Ja u siebie trafiłem na glinę na 6m.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Zrobię zrobię, tylko wkopie dwie beczki w ziemie. Jedną nad drugą to wyjdzie jakieś 2,5 m do tego z m3 kruszywa i będzie beczko studnia hybrydowa. Przy okazji jeszcze raz zmierzę poziom wód na wiosnę :). Taką studnię można przed dziećmi zabezpieczyć tak jak tradycyjną. Nadbuduję ją i tyle :) ;:138
:)
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

No jestem ciekawy co z tego wyjdzie jak już zrobisz to podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Powodzenia ;:333
Pozdrawiam. Jacek :uszy
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Wstępnie zrobię coś takiego
Obrazek
wariant z dwiema beczkami wydaje się bardziej optymalny. Beczki oczywiście przewiercone
:)
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

To rzeczywiście hybryda "studnibeczki" tylko czy z warstwy gliny coś udoisz, otwory to chyba tylko nad gliną.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Glina to będzie naturalny zbiornik. Beczka będzie tylko osłonowo. Mimo wszystko myślę, że warto rozwiercić na dole beczkę nawet po to by woda i ziemia nie napierały na nią dodatkowo. Przeznaczenie zbiornika to tylko do napełniania na wiosnę mauserów. Przy okazji zrobię z niego zbiornik drenażowy. To w moim przypadku. Jak ktoś ma wysoki poziom wody przez cały rok to już inna bajka. Z budowy zrobię oczywiście fotorelację.
:)
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

W sumie nie można doszukać się błędów merytorycznych w Twoim przedsięwzięciu, kluczem do sukcesu będzie właściwe wykonanie obsypki filtrującej wokół beczek i dna. Ciekawy jestem ile uda Ci się w ten sposób uzyskać wody.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

toldi pisze:W sumie nie można doszukać się błędów merytorycznych w Twoim przedsięwzięciu, kluczem do sukcesu będzie właściwe wykonanie obsypki filtrującej wokół beczek i dna. Ciekawy jestem ile uda Ci się w ten sposób uzyskać wody.
W tamtym roku z przeoranego poletka około 8*16 metrów, w którym woda była między bruzdami, wyciągnąłem 1,5 m3 wody w jakieś 2h ciągiem. Myślę, że tutaj kilka m3 nie będzie jakimś dużym wyczynem. Wtedy miałem taki dołek 30cm* 30cm * 60-70 cm głębokości. W to wsadziłem pompę w worku jutowym jako filtr i z tego wyciągnąłem właśnie 1,5m3
:)
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Przy wysokim poziomie wód gruntowych może i ma to sens. Do tego trochę opadów, roztopów i coś do tej beczki nakapie. Jakby nie było dla zabawy i zdobycia doświadczenia warto spróbować.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

ands pisze:Przy wysokim poziomie wód gruntowych może i ma to sens. Do tego trochę opadów, roztopów i coś do tej beczki nakapie. Jakby nie było dla zabawy i zdobycia doświadczenia warto spróbować.
Przecież o to chodzi w naszych ogrodach. O zabawę, pasję i relaks. ;:304
:)
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

zabawa z beczkami niby ok, ale jak wylejesz beton wokół. Po pewnym czasie parcie ziemi będzie na tyle duże, że wdusi je do środka. Widziałem już beczki i mauzery wyciągane z ziemi i w niczym nie przypominały kształtami tym czym miały być. Jednak temat będę śledził.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

naokoło beczek będzie kruszywo nie beton. To powinno trochę zamortyzować napór ziemi. To oczywiście tylko teoria ;:173
:)
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Beczka - magazynowanie śniegu

Post »

Zima już chyba się kończy. Czy Wasze beczki już pełne wody?
Pozdrawiam. Jacek :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”