Nawozy w składach rolnych i w sieci

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Nawozy

Post »

Witam ;:138 . Jestem początkującym ogrodnikiem i zastanawiam się nad tematem nawozów ;:223 .

A mianowicie co sądzicie o tym:
Na allegro znaleźć można gotowe nawozy (wiadomo) i znalazłem m. in takie nawozy jak SIARCZAN POTASU (duza zawartość siarki i potasu) , SALETRA AMONOWA (duzo azotu) , SALETRA POTASOWA (azot i potas) ,SUPERFOSFORAT(fosfor). I tu pytanie do Was :) czy jakby wymieszać takie nawozy i stworzyć jeden bogaty w te składniki dało by pożądany efekt czy tylko tak się nie da :)

I drugie pytanie :)
Co sądzicie o takim czymś jak ROSAHUMUS gdzie sprzedający pisze ze w 1kg tego nawozu to 30ton obornika :) ściema??? czy jednak nie :)

Z góry dzięki za wasze opinie :) które wezmę do serca na pewno ;:124
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Nawozy

Post »

Nie wszystkie nawozy można mieszać ze sobą, jedne tuż przed siewem, inne można, ale po to są pojedyncze, żeby uzupełnić brakujący składnik.
Też mogę powiedzieć, że 1kg nawozu mineralnego, to tyle co 1tona marchwi.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Nawozy

Post »

Aha :) spoko :) i dzięki za odpowiedź :) to przypomina mi się podobna sprawa jak z tęczowymi różami których nie ma a na allegro sprzedają :) czyli jednak zakupie odpowiednio przygotowane nawozy jak co roku i nic nie kombinuje.
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Polijka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 paź 2016, o 07:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Na niektórych aukcjach niezłe bajki wciskają i tyle. ;) Ogólnie jeżeli chodzi o nawozy to trzeba korzystać ze sprawdzonego źródła, bo takie zamawianie pierwszych z brzegu to potem może się okazać, że nie mają żadnych składników mineralnych w sobie. A rośliny, tak jak i zwierzęta czy ludzi, trzeba odpowiednio "nakarmić", a żeby potem był efekt. Wiele osób poleca produkty Arkop link usunięto i sama zastanawiam się nad zaopatrzeniem na przyszły sezon.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Ja z kolei unikam wszelakiego rodzajów aukcji na All, bo już się nieźle przejechałem na nich kupując najczęściej kota w worku. Mam swoje sprawdzone sklepy internetowe. W moim przypadku nie chodzi mi o jakieś oszczędności, ale o wygodę. Zamiast uganiać się po całym mieście po sklepach z ręcznym wózkiem (innego środka transportu nie posiadam) zamawiam z dostawą do domu, zawsze kupuję większą liczbę produktów, a oszczędności w cenie równoważą mi koszty przesyłki.
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Nigdy się nie przejechałem na zakupach ani na aledrogo (1237 zakupów) ani na ebay (455) czy innych portalach.
Tylko ja nie szukam cudownych nawozów, tęczowych róż, czy kremu na zmarszczki dla seniorów ;:306
W marketach jest ten sam towar może trochę droższy z obsługą która ma wiedzę z ............ opakowania pudełka. Sklepy internetowe w 95% sprzedają też na all więc łatwo sprawdzić marżę.
Nie ma sprawdzonych źródeł są tylko lepsi i gorsi. W kraju są producenci Police, Puławy itp a reszta nic nie produkuje tylko miesza. Kupując SuperCud mieszacza garażowego nie jest ważne gdzie dokonamy zakupu bo kupimy to samo (nieraz każda produkcja jest inna).
Żeby życie nie było za łatwe jeden nawóz może być sprzedawany pod kilkoma nazwami np Potafoska magnezowa, Unifoska, Superfosamon, Tarnogran, Bontar, Ogród 2001 do trawników jesiennych, Ogród 2001 pod iglaki jesienny. Przykładów tysiące jak nawóz np opracowany dla producentów rzepaku w pudełku kolorowym jest zachwalany jako idealny jesienny nawóz dla róż.
Mieszają rolnicze w betoniarkach i ...................... najwięcej w głowach bo kto ma trochę pojęcia to bez trudu porusza się w tym temacie i napis nawóz niszczący chwasty w trawniku czy idealny dla pelargonii angielskich skwituje ironicznym uśmiechem.
Nawozy są warte 6-8 zł za kilogram a reszta to podatek od głupoty i nie ważne gdzie go kupimy i od kogo. Oczywiście niektórzy sięgają po nawozy lepsze o 2-3 % płacąc 500% więcej.
Niektórym pewnie brak wody i kupują Supercud nawóz w płynie - zawartość 25 % nawozu 75 % wody.
Na forach co jakiś czas pojawiają się producenci którzy mieszając rolnicze nawozy zachwalają je jako najlepsze no i zawsze link gdzie te cuda można kupić. Większość pochlebnych opinii zawsze należy do tych co ich wcale nie używają tylko zachwalają aby zarobić.
Odpowiem co ja sądzę o ROSAHUMUS - zmielony węgiel brunatny z małym narzutem ;:306
Odpowiem co myślę o stworzeniu super nawozu - w tym temacie pracuje kilkadziesiąt milionów "mieszaczy" i kilkaset koncernów światowych. Jedni uznali że ich mieszanka jest doskonała inni że to nie jest prawda. Wydaje mi się że kupując nawóz dla znanego producenta, skierowany do profesjonalistów zapłacimy minimalny podatek od naiwności i uzyskamy najlepsze efekty.
Tylko należy wiedzieć trochę o roli każdego składnika i zasobności własnego poletka.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8509
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Czyli kwasy humusowe to ściema ? . ;:oj A ja byłam taka zadowolona ,ziemia mi się poprawiła.
Przestała robić się skorupa po deszczu .Co to jest ? Efekt placebo ?
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

asprokol pisze:Nigdy się nie przejechałem na zakupach ani na aledrogo (1237 zakupów) ani na ebay (455) czy innych portalach.
No ja nie jestem aż takim zakupoholikiem, posiadającym aż 200m2 działki ROD-u. :) Na swoim koncie mam aż 4 zakupy na All, i żaden nie trafiony tzn. co innego zamawiałem a co innego dostałem mimo, że na etykietach i rachunku wszystko się zgadzało z moim zamówieniem. :( Pierwszy z brzegu, zamówiłem dwie sadzonki winorośli Chrupka Złota i Iza Zaliwska a dostałem 2 labruchy ponoć to były 2 Fredonie. Następnie to 1 porzeczka czarna i 1 biała, a dostałem dwa agresty bezkolcowe, na fakturze wszystko zgodne z zamówieniem. Następne 2 to już z optyki też poważny zakup a dostaję plastykową tandetę, wystarczy. :oops:
Zaś w moich sklepach internetowy wszystkie środki i narzędzia do uprawy działki zamawiam od ładnych kilku lat i nie miałem żadnej wpadki i tego się trzymam.
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Cóż jedni biegają po sklepach inni piją kawę i do domu im przynoszą - kto jest zakupoholikiem decyduje ilość podzielona przez czas - ja pierwszy zakup na alledrogo dokonałem w 2000 roku. Ogród mam duży więc kilka tysięcy roślinek dostarczyły firmy kurierskie.
Nie będę pisał o szukaniu okazji cenowych gdzie chińszczyzna króluje, dlatego mam zwyczaj wybierać ofertę z filtrem pokaż od najwyższej ceny. Ważne są dla mnie opinie innych kupujących a nie sugeruję się CCC czyli cena czyni cuda. Podobnie jest z nawozami nie działają na mnie kolorowe kartoniki , zmyślne plastykowe opakowania oraz ulotka działu marketingu.
Kiedy na rynku pojawił się pierwszy preparat który miał w kg 30 ton obornika od razu sprawdziłem że ten znany i ceniony nawóz ekologiczny jest znany w europie dlatego że ........... Polska leży w europie ;:138 ,
Nikt ze znajomych z Holandii Belgi czy Francji nie słyszał o tym cudownym wynalazku który powstał ze specjalnych warstw węgla brunatnego ale odnajdywany jest przez elektroniczne detektory zamontowane na koparkach w kopalniach odkrywkowych ;:306 ;:306
Niektórzy zachwalali go w wniebogłosy jak im poprawił efekty (127 postów) po wnikliwym sprawdzeniu okazywało się że te efekty były uzyskane w dwóch doniczkach pelargonii - balkon na 3 piętrze. ;:303 Nie chcę obrażać uczuć innych ale cudów nie ma zwłaszcza we własnym ogrodzie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8509
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Asprokol stosowałeś kwasy humusowe w ogrodzie i nie było efektów ?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Zastosowałem bo żonę wybitna specjalistka do spraw roślin domowych namówiła (specjalizacja 2 tygodnie w Praktikerze) i już nie stosuję - granulowany obornik okazał się kilkukrotnie tańszy i parę razy efektowniejszy.
Zanim coś kupię to sprawdzę co to zawiera kto to produkuje i z czego, sprawdzam certyfikaty i gdy mam wątpliwości pytam zaprzyjaźnionych ogrodników z Holandii Niemiec czy Francji bez problemu otrzymuje niektóre analizy składu o których producent wolałby zapomnieć. Najbardziej podobają mi się preparaty w płynie gdzie na litr wody dano dwie łyżki kupy dżdżownic, lub łyżkę kurzaka ewentualnie garść węgla brunatnego. Niestety nie potrafię 1,5 kg "tytką" oblecieć 5000 metrów kwadratowych ogrodu.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8509
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Na początku jak zaczęłam stosować kwasy humusowe to miałam wrażenie , że nie ma efektów.
Nawet na forum o tym pisałam ,a że kupiłam duże opakowanie i to nie jedno to trzeba było
to wykorzystać .Pewnie po takiej rekomendacji już więcej nie kupię . ;:14 Z moich obserwacji w dłuższej
perspektywie widać pozytywne efekty , ale wątpliwość powstała , czego to zasługa . ;:131
Wcześniej ziemia jak skorupa a teraz jest lepiej , dużo lepiej .
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawozy w składach rolnych i w sieci

Post »

Cieszę się że są ludzie którzy mają efekty. Mój kolega podobnie - kiedy otrzymał własny skrawek ziemi, była to skorupa która dawała mizerne plony. Wystarczało 3 lata i jest inaczej. Nie stosował cudów na kiju tylko normalnie ją uprawiał. Ocena że podłoże lepiej wygląda niż kiedyś będzie prawdziwe jeżeli odrzucimy efekty naszej pracy (przekopywanie nawożenie itp).
Moje obserwacje czy coś działa czy nie sprawdzam na zasadzie równych warunków.
Próbując udowodnić że nie jest to rewelacja zastosowałem równe warunki a nie w myśl teorii zobaczę za rok dwa czy będzie lepiej.

Posadziłem w identycznym podłożu 20 sadzonek papryki - 10 dostawało rewelację w/g specjalistki od upraw zgodnie z instrukcją
0,2 litry preparatu na 10 litrów wody - użyłem 2 litry tej papki i miałem 100 litrów do podlewania. Koszt inwestycji około 20 zł.
a pozostałe 10 dostało własny produkt - wsypałem 1 kg granulowanego obornika do 100 litrów wody. Koszt około 1,20 zł
Podlewałem i nawoziłem tak samo, podając dodatkowo preparaty 2 razy w tygodniu. Efekt totalna porażka preparatu humusowego zbiory były o 13 % mniejsze czyli :
Mimo zapewnień producenta że w bańce siedzi 1 tona obornika pokonał go 1 kilogram ;:306
Ja zawsze szukam rejestracji produktu bo tam jest kto to produkuje i co zawiera. Przestałem ufać producentom od chwili kiedy podniecony setkami pochlebnych opinii złożyłem wizytę w zakładzie produkcyjnym. Widok betoniarki i dwóch ekspertów wsypujących łopatą składniki nie tak bardzo przerażał jak usłyszana dyskusja. Franek liczyłeś te sipy ? a Franek zabełkotał a gdzie mam policzyć.
Nie kupiłem więc nawozu do kwasolubnych, nawet widząc że głównym składnikiem był siarczan amonu bo na kupce była taka tabliczka.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”