Naturalny strumyk w ogrodzie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Adi9397
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 14 gru 2016, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Naturalny strumyk w ogrodzie

Post »

Hej wątek jeszcze żywy? :D chętnie zobacze te kolejne zdjęcia :lol:
endriu54
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 sie 2017, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Strumień z kaskadami

Post »

Witam
Od jakiegoś czasu planowałem zrobić w ogrodzie strumień z kaskadami. W końcu doszliśmy do miejsca, w którym ten strumień miałby być i jako człowiek z brakiem doświadczenia w tym temacie muszę zwrócić się do kogoś kto mi pomoże ;)
Największym dla mnie problemem jest dobranie odpowiedniej pompy do wielkości strumienia. Poniżej wstawiłem zdjęcie z aktualnego postępu prac wraz z naniesionymi wymiarami strumienia.
http://imgur.com/a/8qxEx
Kolorem czarnym zaznaczone jest miejsce zbiornika na wodę. Jako, że strumień jest dość spory zamierzam wyłożyć tą dziurę najpierw geowłókniną a następnie membraną EPDM, jak również cały strumień.
Kolorem czerwonym zaznaczone jest miejsce położenia pompy.
Kolorem niebieskim zaznaczona jest rura prowadząca od pompy do źródła strumienia (około 8m, średnica rury fi32)
Wzdłuż strumienia pomierzyłem jego szerokość. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze może się ona zmienić podczas ostatecznego formowania.
Chciałbym, aby woda w tym strumieniu płynęła dość wartkim nurtem. Nie wiem jeszcze jaka będzie ostateczna wysokość podnoszenia wody, bo nie mam zrobionego źródła i wykopanej dziury pod pompę, ale myślę że nie przekroczy ona 2.5 metra. Pytanie do kogoś kto ma doświadczenie w wykonywaniu takich projektów: jaką pompę musiałbym tutaj zastosować?
Będę na bieżąco wrzucał zdjęcia jak się coś będzie działo ;)
Pozdrawiam
Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”