Storczyki na poddaszu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Phalaenopsis Manhattan

Obrazek Obrazek Obrazek

Colmanara Pacific Sun Spots

Obrazek Obrazek Obrazek

Phalaenopsis Malibu Madonna

Czekalam na jego kwitnienie od poczatku mojego watku. Straszny z niego uparciuch

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Katrin Zoch

Obrazek Obrazek

i jeszcze białasek w stylu Sogo Yukidian. Niezawodny

Obrazek

Reanimek z OG kwitnie juz 4 miesiace

Obrazek Obrazek Obrazek

j jeszcze na koniec moja Cattleya Monte Elegante

Obrazek Obrazek Obrazek
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olu piękny phalaenopsis Malibu Madonna, Cattleya również bardzo urocza!
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Piękne storczyki i takie rozmaite, uwielbiam ogladać takie kolorowe zdjęcia
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Wlasnie wrocilam z Madery gdzie mialam okazje zwiedzic orchidarium i popatrzec na najwieksze skupisko storczykow kiedykolwiek :) JAk zapewne wiecie tam wlasnie zyja storczyki w naturze. Ze wzgledu na pore roku niewiele z nich kwitlo ale mimo to nie moglam tych widokow zostawic dla siebie. Zapraszam do ogladania :)

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Olciu, dawno mnie nie było na Forum, a jak się pojawiłam to trafiłam od razu na Twoją ciekawą relację.
Bardzo Ci dziękuję za to, że chciałaś się podzielić z nami tymi widokami. Robią wrażenie te wszystkie kwitnące piękności
i pomimo pory roku nie sprzyjającej kwitnieniom, to i tak jest tam niezwykle kolorowo. Wśród nich moje marzenie -
kwitnąca Miltonia Honolulu ;:224
Czy miałaś możliwość coś sobie stamtąd przywieźć ?
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Asiu okazje miałam ale zawaliłam sprawę bo tak długo tam chodziłam po tym orchidarium, fotki cykałam, zachwycałam się, że musieli zamykać i nic nie kupiłam ;:145 ;:145 ;:145 Miałam upatrzoną piękną katleje z kwiatami większymi niż moja dłoń i nawet rozmawiałam o niej wcześniej z właścicielem ale zabrakło mi czasu niestety... No cóż.. Może ją kiedyś znajdę w jakimś sklepie internetowym i wtedy już jej nie odpuszczę.
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

:wit Witaj Olu :)

Przeczytałam cały wątek i jestem pod ogromnym wrażeniem. Masz piękne rośliny :)

Widać że kolekcja nieustannie się powiększa. Powiedz mi czy o wszystkie storczyki dbasz jednakowo ? Tzn chodzi mi o podlewanie itp.?

Będę do Ciebie zaglądać częściej :) jest co podziwiać :) tęczowy Phalaenopsis przecudny :)
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

asiula13 - Dziękuje za miłe słowa. Nie wszystkie storczyki traktuję jednakowo. Obserwuje rośliny i podlewam według potrzeb... Tak naprawdę dążę teraz do tego żeby zmniejszyć kolekcję i zostawić tylko swoje ulubione phalaenopsisy i katlejki bo z nimi mi wychodzi najlepiej.. Czyli usiłuję pozbyć się większości oncidiów ale coś chętnych nie widać :(
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Właśnie byłam ciekawa jak sobie radzisz z taką różnorodną kolekcją. Na dłuższą metę może być to troszkę uciążliwe ;)
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Czytałam Twój wątek z ogromną przyjemnością, masz piękne roślinki ;:333 Podziwiam Twój sukces w uprawie katlejek. Ja mam tylko jedną, jest ze mną około 4 miesięcy, ale zachwycona tym, że mogę ją kupić "na żywo" trochę nawaliłam i wybrałam roślinę w nie najlepszej kondycji. Miała sporo pleśni w korzeniach :( Teraz zaczęła wypuszczać nowy przyrost, ale czy doczekam się pochewki? Zobaczę pewnie za kilka miesięcy.

Dendrobia też masz śliczne, ja je bardzo lubię. Na ten moment mam trzy różne i chyba się w miarę dobrze dogadujemy. Szczególnie moją miniaturkę darzę ogromnym sentymentem :)
Awatar użytkownika
aknit13
50p
50p
Posty: 87
Od: 3 gru 2016, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Kolekcja cudowna. Okna dachowe coś idealnego dla storczyków. Aż mi się zachciało takiej różnorodności ale jak na razie poprzestałam na 8 phalenopsisach i 2 cambriach. :D powiem szczerze że zazdroszczę podejścia do tematu. Ja nie mogłabym się przełamać do pozbycia się moich storczyków. Ogólnie bardzo przywiązuję się do moich kwiatów (a mam ich około 60 chociaż dawno nie aktualizowałam ich liczby a po szaleństwie zakupów na działach ogrodniczych może być więcej) :wink: No cóż taki nałóg... A szczególną słabość mam do słabeuszy, które mają trafić do kosza (na 10 storczyków, które posiadam 4 zostały uratowane przed wyrzuceniem i u mnie odżyły) o innych gatunkach nie wspomnę.
Podsumowując przepiękna kolekcja. A co do Manchattana widziałam to cudo na dziale ogrodniczym w Delikatesach Centrum za 23 złote i nie kupiłam a był identyczny jak Twój. Do teraz żałuję że przepuściłam taką okazję. :( w dodatku była to trzypędówka
Mój storczykowy nałóg: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Póki co u mnie większość phalaenopsisów kwitnie lub puszcza pędy.. Nie wiem jak u Was ale zimowe kwitnienia są u mnie zawsze mniejsze niż te letnie. Ale mimo to zaczynam zauważać że kwiatów jest więcej niż w zeszłą zimę.. Teraz kwitną mi tylko hybrydy. Liodoro dopiero co puścił pęd więc na kwiaty trochę poczekam.. Ale szału się nie spodziewam raczej bo z przedłużenia. Dostałam od męża wymarzoną Stuartianę. Kupiona niekwitnąca więc zobaczymy jak się przyjmie... Tak jak wspomniałam we wcześniejszych postach pozbyłam się oncidiów. Trochę było ciężko ale jestem zadowolona.. Ponownie moje hobby jest przyjemnością a nie ciągłą walką.. Będę się też pozbywać niektórych phalaenopsisów ale nie mogę się zdecydować których. Te które najbardziej mi się podobają nie kwitną zbyt obficie a te które chętnie kwitną są takie raczej zwyczajne i trochę mi się już opatrzyły.. A chcę się pozbyć kilku żeby zostawić te które mnie najbardziej cieszą i zrobić trochę miejsca dla kilku botaników lub hybryd pierwszorzędowych które mam na oku.. A póki co:

Białasek a'la Sogo Yukidian jak zawsze cieszy oko. Uwielbiam jego długie wąsy :)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Malibu Madonna

Kocham go i nienawidzę ;) 2 lata się aklimatyzował w moim domu. Chciałam go sprzedać bo już doprowadzał mnie tym do szału. Pięknie puszczał za to korzenie w nowym podłożu i tylko dlatego go zostawiłam. Poza tym strasznie mi się podobał. Noi zakwitł wreszcie i znowu się wkurzyłam bo puścił tylko 5 kwiatów które zrzucił po 3 tygodniach.. Myślę sobie : " To na to czekałam 2 lata???!!!!". Dałam już nawet ogłoszenie że go sprzedam i jak na zawołanie zaczął wtedy puszczać pąki z tego samego pędu. Ma teraz 10 kwiatów. Może się jednak zaprzyjaźnimy ? ;:224 ;:224

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek



Ta mała dama świetnie się zapowiadała. Ma w sobie coś z equestrisa. Początkowo mało mi się podobała. Ale eksperymentuję z nią jeśli chodzi o podłoże. Posadziłam ją w seramisie i chyba jej dobrze. Rozgałęziła się z każdego oczka. Ale jakąś połowę pąków zasuszyła ;:145 Ale 20 kwiatów to chyba też nieźle..

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zeszłoroczny prezent od męża chętnie kwitnie chociaż niezbyt obficie. Ale jest u mnie dopiero rok a kwitnie 3 raz więc dam mu jeszcze szanse..

Obrazek
Obrazek

Tylko tyle zdążyłam dziś sfotografować ale niedługo wrzucę resztę
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki na poddaszu

Post »

Pięknie musi być na tych Twoich parapetach ;:63 U mnie pędziki cały czas idą w górę i chwilowo kwitnie tylko jeden falek. Czekam jeszcze na kwitnienie howeary bo ona też dwa pędy puszcza. Zyguś też zaczął puszczać nowy przyrost, a to oznacza, że wkrótce powinnam spodziewać się pędu. Obawiam się tylko, że wszystkie moje kwitnienia zejdą się w parze z przeprowadzką i pewnie się nimi za długo nie pocieszę, bo przemarzną i raczej szybko i łatwo się pewnie nie zaklimatyzują w nowym miejscu ;:145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”