Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

gloff pisze:Melduję swoją obecność :D Pięknie bardzo się zapowiada wątek :wink: Jak tam bananowiec,gdzie go zimujesz ?Warzywka pierwsza liga ;:333 Tunel foliowy się sprawdził ?
Bananowiec już zapadł w sen zimowy, zimuję go w gruncie i trzymam kciuki, ponoć daje tak radę. Jest już lekko okryty a przed porządną zimą dostanie jeszcze na wierzch całą kostkę słomy, na pewno będzie mu dobrze. Folia się przydała bardzo, ale będę ją wymieniać na coś większego :D No i do wczoraj była w super stanie, ale właśnie ją rozerwał trochę wiatr, albo kupimy drugą, albo będę ją jakoś wiosną kleić ;:224
coco12 pisze: ;:196 Pięknie to wszystko urządziłaś ,bardzo podobał mi się twój warzywnik -z tymi płotkami , miał swój urok . Zastanawiam się czego go zmieniłaś :?: Bardzo chętnie będę wpadać częściej i podziwiać jeśli pozwolisz ;:138
Zmieniłam kształt drugiego kawałka, ale płotki wiosną wrócą na miejsce, zdjęłam je przed przekopywaniem i w ogóle na zimę, żeby nie marniały. Ten kwadratowy warzywnik, ten większy, też trochę się zmienił, ale dalej ma swój kształt i też oddam mu wiosną płotki :D Serdecznie zapraszam!
MartisM pisze:Aguś super popatrzeć na te zdjęcia. Tak bardzo brakuje mi tych kolorów wiosny i lata, że od razu poprawił mi się humor jak pooglądałam zdjęcia z Twojego ogrodu :D Czekam z niecierpliwością na wiosnę i efekty Twojej pracy! Zobaczysz jak Ci bananowiec w przyszłym roku wystrzeli do góry :) Może skusisz się jeszcze na jakieś inne egzotyki ;)
Już się skusiłam, planujemy w przyszłym roku posadzić kilka kęp bambusów miedzy wysokimi miskantami :) Mam nadzieje, że Beni urośnie wysoki, żebyśmy mogli przez okno jadalni oglądać jego liście i czuć się jak w tropikach ;:3
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

seba1999 pisze::wit

Długo czekałem na ten wątek ;:138 Aga areał do popisu masz spory ;:333 Sporo już obsadziłaś, za kilka lat jak wszystko się rozrośnie będzie ogród z prawdziwego zdarzenia ;:173
Bardzo podoba mi się pomysł z warzywnikiem. Dróżki ze żwirku są piękne a warzywa jeszcze piękniejsze ;:131
Rośnie mała ogrodniczka, na pewno mamie pomoże jak będzie większa :D
No nie wiem, na razie to głównie przeszkadza ;:306 albo kwiatki poobrywa, albo zerwie niedojrzałe śliwki, albo wyleje wodę z konewki ;:224 W każdym razie pilnuje, żeby się mamie nie nudziło i mamy wesoło :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Oj nie tylko Twoja córka przeszkadza ;:306 Jak weszły mojej siostry dzieci do warzywnika do z jednego krzaka pomidora nie został nawet jeden owoc :;230 Na pewno jest wesoło ;:108 mam tego żywy przykład ;:131

Rozkładasz córci basenik w lato ? Jak lubi wodę to polubi kąpać się w ciepłej wodzie;:173


Pozdrawiam,
Seba :wit
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

O! Aga, zimujesz bananowca w gruncie? ;:oj Ja mam dwa i schowałam je do domu jak tylko temp spadła poniżej 10 stopni ;:218 Bałam się, że się uszkodzą. Ale u Ciebie koło Wrocka pewnie cieplej. Trzymam kciuki, aby się Twój bananowiec ładnie przechował ;:333
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Piękne plony i duże ;:oj A wydaje się, ze niewiele miejsca jest pod warzywnik. Super to wygląda ;:333 Byle do wiosny, to będzie co podziwiać :tan
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguss85 pisze: Już się skusiłam, planujemy w przyszłym roku posadzić kilka kęp bambusów miedzy wysokimi miskantami :) Mam nadzieje, że Beni urośnie wysoki, żebyśmy mogli przez okno jadalni oglądać jego liście i czuć się jak w tropikach ;:3
Bambusy będą miały u Ciebie dobrze! Uważaj tylko, bo są strasznie ekspansywne. Mój wypuszcza już kłosy z ziemi u sąsiada za płotem :D A bananowiec jak Wam zasłoni okno to nie będziecie potrzebowali zasłon. Mój dalej przesłania mi częściowo widok z okna, ale już nie wygląda tak atrakcyjnie jak kilka tygodni temu :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Witaj Aguś, właścicielko cudownego warzywnika ;:333
Cieszę się, że pokazałaś swój ogród, bo ja uwielbiam takie ogrody. Widać, jaki ogrom pracy włożyliście w tworzenie tego miejsca. Warzywnikiem to już mówiłam, że wymiatasz.
Mam tylko pytanie, czy wzdłuż szpaleru tujowego rośnie szpaler lawendowy? Musisz uważać, bo tuje są żarłoczne i pożrą swoimi korzeniami te piękne, fioletowe krzaczki.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Och pięknie u Ciebie, pięknie , pooglądałam sobie , przypomniałam , no i córeczka śliczności ;:138 W przyszłym roku będzie u Ciebie pięknie, masz już doświadczenie i taki plany i aranżacje ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

seba1999 pisze: Rozkładasz córci basenik w lato ? Jak lubi wodę to polubi kąpać się w ciepłej wodzie;:173
Rozkładam, rozkładam, ale jakoś bez efektu wow, już piaskownica bardziej się podobała :wink: A naj-najlepsze są do zabawy moje łopatki, drapka, pikownik i inne takie-takie.
Amanita pisze:O! Aga, zimujesz bananowca w gruncie? ;:oj Ja mam dwa i schowałam je do domu jak tylko temp spadła poniżej 10 stopni ;:218 Bałam się, że się uszkodzą. Ale u Ciebie koło Wrocka pewnie cieplej. Trzymam kciuki, aby się Twój bananowiec ładnie przechował ;:333
Tak, będzie w gruncie cały czas. Chciałam z niego odrosty pobrać i ukorzenić na wszelki wypadek i trzymać je w domu, ale niestety nie przeżyły, może były za małe. On już przemarzł, ale korzeń powinien przeżyć i wiosną odbije. Na to liczę! Ale ja tu nie jestem specjalistką, tylko Marta MartisM. U niej bananowiec zimował rok temu w gruncie a potem wyrósł wiosną jeszcze potężniejszy, miała koło domu bananowy gaj :D
vimen pisze:Piękne plony i duże ;:oj A wydaje się, ze niewiele miejsca jest pod warzywnik. Super to wygląda ;:333 Byle do wiosny, to będzie co podziwiać
Kasiu może tak na zdjęciach niepozornie wygląda, ale tego warzywnika to był kawałek i do tego osobno dyniowisko:

Obrazek

Dynie dostały siatkę i przynajmniej w teorii miały rosnąć pionowo, w praktyce rosły jak chciały, trochę w górę, trochę na boki, zeszły z siatki i okupowały trawnik, nie do ogarnięcia towarzystwo :D

Obrazek

Obrazek

-- 13 gru 2016, o 18:09 --
MartisM pisze: Bambusy będą miały u Ciebie dobrze! Uważaj tylko, bo są strasznie ekspansywne. Mój wypuszcza już kłosy z ziemi u sąsiada za płotem A bananowiec jak Wam zasłoni okno to nie będziecie potrzebowali zasłon. Mój dalej przesłania mi częściowo widok z okna, ale już nie wygląda tak atrakcyjnie jak kilka tygodni temu
Miskanty też ;) Przygotowałam im ogrodzone stanowiska, z włókniną rozłożoną dookoła tak, by się nie zapuszczały za daleko ;:108
PEPSI pisze:
Mam tylko pytanie, czy wzdłuż szpaleru tujowego rośnie szpaler lawendowy? Musisz uważać, bo tuje są żarłoczne i pożrą swoimi korzeniami te piękne, fioletowe krzaczki.
Witam i dziękuję za miłe słowa ;:196 Dokładnie tak rosną, lawendy wzdłuż tuj. Przy tej ścianie mam zbitą ziemię, gliniastą i mokrą i myślę że takie towarzystwo wyjdzie lawendzie na zdrowie. W przyszłym roku pierwszy raz trochę je zasilę. Jeśli będzie widać, że są zabiedzone, to pomyślę o zmianach, akurat lawendy dobrze znoszą przeprowadzki. Choć myślę, że sobie poradzą :)
karolacha pisze:Och pięknie u Ciebie, pięknie , pooglądałam sobie , przypomniałam , no i córeczka śliczności ;:138 W przyszłym roku będzie u Ciebie pięknie, masz już doświadczenie i taki plany i aranżacje
Karola dziękuję, że zajrzałaś ;:196 Takie miłe słowa mi się dziś przydadzą, bo właśnie dziś w ogrodzie szacowałam straty, trochę ja nabroiłam, a trochę norniki ;:124 Ale ciągle jest szansa, że wiosną będzie ładnie :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga przybiegłam z wątku czosnkowego. :wit Ładny kawałek ogrodu masz. ;:215 Warzywnik i w pierwszej wersji i teraz imponujący. ;:138 Jesteś wyjątkowy pracuś, ;:180 Taką ilość warzyw wyhodować. ;:oj Też jestem zakręcona w wysiewach i ukorzenianiu roślin. Będziemy się niedługo wspierać, bo już niedługo zaczną się parapetowe szaleństwa. ;:173
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Witaj. Trafiłam do Ciebie i ja ;:108 . Masz wspaniały kawałek ogrody i z tego co widzę przy Twojej pracowitej naturze to będzie coraz ładniej ;:108. Warzywnik bardzo ciekawie przerobiłaś ;:333 . Masz już sporo roślin i z chęcią zostanę u Ciebie na dłużej. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Oj , będzie u Ciebie ładnie latem , będzie -jestem pewna, Ty jesteś perfekcjonistka ;:138 A nornice, cóż wszyscy je mamy. Ja sypię do ich dziurek trutkę na szczury---nieustannie, nie poddaje sie i chyba są efekty . Ale to trzeba czasu i cierpliwosci. Pięknie rosły Ci dynie a tam za nimi jakie wielkie śliwki ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Hm...tak czytam o tych nornicach i nie wiem jak wy je znajdujecie.Może u mnie ich nie ma przez to że jak jesteśmy na działce to dwa psy non stop po niej biegają a jak nas nie ma to gromada kotów po niej buszuje ?O myszy się bałem że będą ale widzę że koty muszą robić robotę bo wszędzie czysto.Krety ryją na sąsiednich działkach ale odpukać u nas też ich nie widać.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”