Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Hm, Tacy mądrzy jesteście? To dlaczego w tym kraju jest jak jest? :D

Cóż, jak ani jeden nie myśli, to do kogo pretensje? Może urzędnik dostał polecenie od Rady na przygotowanie stosownego dokumentu? A po za tym ładnie tak bronić tych co podejmują uchwały bezmyślnie? W sejmie to samo? Skąd to się bierze? aaaaa, wiem. Sukces ma wielu ojców - burmistrz i rada, sejm, a gdy porażka to urzędnik jest sierotą. Wszystko rozumiem :D
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Urzędnik mógł dostać polecenie stworzenia odpowiedniego dokumentu bo jest zatrudniony na etacie i założenie jest takie że się zna na tym kawałku świata którego dotyczy uchwała.
Radny czy poseł nie będzie się znał na wszystkim, bo to nie możliwe. Może nie przewidzieć wszystkich implikacji swoich pomysłów.
Dlatego gdyby ten urzędnik (albo grupa urzędników) uczciwie wziął się za pracę to nawet gdyby polecenie brzmiało "napisz uchwałę że nie wolno wjeżdżać niczym powyżej 8t" przedstawiłby argumenty za tą nieszczęsną tabliczką i ewentualne szkody które całkowity zakaz wyrządzi. No ale u nas z definicji urzędnik zawsze niewinny (ukarali w końcu któregoś finansowo ? Bo pół roku temu jeszcze nie było takiego przypadku). Najbardziej winny jest petent, zwłaszcza taki co to nie chce osobiście zajmować się wszystkim za co płaci radnemu, p.osłowi, urzędnikowi.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Haha. Niestety w tym kraju, nie decyduje specjalista. Dostajesz od górnie polecenie i tak ma być. Powszechne to jest. Chyba że coś wychodzi z dołu - bo tak też jest. Ale gdy jest dużo wniosków mieszkańców o niszczenie drogi, a nie ma pieniędzy na naprawę - a zależnie kto skarży się, to robi się znak by zadowolić kogoś. Ale żeby postawić znak, trzeba uzgodnić między innymi z Policją, zmianę organizacji ruchu na tej drodze, by znak był legalny. A więc projekt oznakowania drogi.

To jest chyba wypadkowa mentalności Polaka jako niewolnika. Nikt nie podejmie odpowiedzialności za odważną a mądrą decyzję. W Polsce przecież wszyscy się na wszystkim znają dopóki nie wezmą się za robotę. Wieczne uwagi, wiecznie się coś nie podoba - bo przecież inaczej się nie da. To też uczy, że lepiej postawić znak - mocno rosyjskie podejście. Znak, pięć pieczątek i każdy jest bezpieczny. Że się coś za wali, to już nie ma znaczenia. Tylko że jak kiedyś pisałem, to góra podejmuje decyzje, to góra dobiera pracowników - szczególnie na poziomie ministerstwa gdzie podejmowane są kluczowe decyzje.
Wielokrotnie w Polsce to człowiek ma się dostosować do systemu a nie system do człowieka, bo człowiek jest elastyczniejszy. I tak się kieruje społeczeństwem. Teraz tylko, komu na tym zależy by tak było i dlaczego jak tylu jest mądrych i wszystkowiedzących nic się nie zmienia?

W takiej gminie, uchwałę taką pewnie dawno już zmienili/uchylili. Można rzec, że ten problem to sami sobie zrobili. A jeśli Radny nie wie za czym głosuje..... to sorry, to czym On się zajmuje i po co tam jest? By tylko zgłaszać uwagi? przecież projekt decyzji musi mieć uzasadnienie, często są rozmowy dotyczące konsekwencji. Jak sknocili, to pewnie naprawili już dawno. A media? Piszą jak chcą, poprawią byle było szumnie -niekoniecznie do końca zgodnie z prawdą.
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Zobaczymy, co przyniesie ta "dobra zmiana".
Kowalski się ucieszy, ale jakie zmiany w przyrodzie?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Z artykułu ciągle jeszcze wynika że urzędy będą miały zbyt dużą władzę, ale to krok w dobrym kierunku.
Jeśli przejdzie to w przyszłym roku czeka mnie kopanie dużej ilości dołków pod drzewa :-)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Już się zastanawiam, czy posadzić kilkadziesiąt arów drzewami, jak świerki i potem kiedy będę chciał to będę wycinał nie prosząc kogoś zdanie że są za duże. Uważam drzewa jak zboże, żeby można wyciąć, gdy zmienię zdanie. A do tej pory u mnie co nieco jest ugoru, bo gdybym posadził drzewa, to by ziemia straciła na wartości, gdyż trudniej by było zakwalifikować las na działki budowlane.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

jak sprowadzicie urząd do pozycji ciecia, to nad przyroda nie będzie już ochrony żadnej.

Ekopom - nie rozumiem podejścia. Wspominałem o tej różnicy mentalnej. Chcesz mieć świerki - to kierowanie się do urzędu stanowi istotną przeszkodę w ich posiadaniu? Ja jak chcę świerki to je po prostu sadzę.

A to co zrobili z karami to śmiechu warte. kary miały być niższe - bo 5x opłata to za dużo? To co zrobili? Zamiast obniżyć OPŁATĘ to zrównali niemal kary z opłatą. Jaki to efekt? Olać zezwolenia, najwyżej wniosę opłatę. Imho, kary winny być 10x czy 20x opłata. A to opłata za określone drzewa winna być NIŻSZA.
No i należy poszerzyć katalog, odstępstw od konieczności uzyskania zezwolenia.

A już dzisiaj - zakładasz plantację - to nie musisz wnioskować do nikogo - zwolnienie z tego dla plantacji jest ustawowe.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Bez obrazy ale piszesz jak typowy urzedas. Eksperci to powinni tamto powinni, na mojej dzalce ja jestem ekspertem od drzew, a Wy morzecie pilnowac stanu np: lasow panstwowych ktorych troche jest.
Projekt jest dobry, ale dajej zaklada sie ze gmina mi moze zabronic to czy tamto, bo takich drzew jest malo. Nie interesuje mnie to calkowicie, albo dzialka jest moja albo nie. Jeszcze te pominki przyrody to bym jakos zrozumial, dendrofilia jakas sie panoszy, a i jest ich niewiele, wiec nie ma o co kruszyc kopii. Jezeli to wejdzie w zycie, to na wiosne sadze jodly i sosny.
Pytam jako eksperta od drewna cakiem powaznie: jakie odmiany na gleby piaszczyste, suche wystawa poludniowa, ale miejscami lekko ocienione, bys poleci ?
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Nie, tylko wiem jakie znaczenie w przyrodzie mają drzewa, szczególnie duże i stare. Ostatnio też miałem do czynienia z "ekologiem". Wyszło, że On drzewa kocha, skarży się na właścicieli czy na urząd że dał zgodę na usunięcie drzew bo wartościowe, brak powodu.... a sam teraz wystąpił o zgodę na usunięcie drzew z jego posesji - bo on drzewa lubi, ale te sypią mu liście do rynien......

Moja własność - hmmmm, jako naród musimy się zdecydować czego właściwie chcemy - że cham na zagrodzie równy wojewodzie czy jednak wprowadzamy pewne regulacja dla dobra wszystkich.

Taką swobodę mieliśmy przy melioracjach (od 94 r.) - dziś wiele skarg, problemów i Państwo znów wraca do zarządu nad tym tematem.

Gleby suche, piaszczyste - gatunki rodzime, czyli sosna zwyczajna. Warto jednak dać tez na początek brzozę brodawkowatą.

Sosna jeśli rośnie swobodnie to jedno z najpiękniejszych drzew polskich
Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Tą sosnę na początku ktoś się nad nią znęcał i dlatego tak się rozgałęziła, za to teraz jest piękna. Także mam przed domem brzozę, którą chciałem zlikwidować, bo gdy będzie za duża, to mogą być kłopoty ze zezwoleniem, a teraz dopóki mi nie przeszkadza i niechaj rośnie sobie. Nie lubię, gdy mi ktoś nakazuje co i jak mam robić i do tego przedstawia głupoty, szczególnie najgłupsze są efekty cieplarniane i emisja CO2, i inne wymysły urzędnicze.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

Ekopom: plantację sobie możesz zasadzić, tylko uważaj żeby Ci cichcem nie przekwalifikował jej jakiś lepiej wiedzący na Ls bez Twojej wiedzy i zgody ;:14
Niestety jeszcze dużo będzie do zrobienia, nawet gdy wejdzie w życie ta ustawa (o ile jej nie wykastrują w sejmie).
Ja będę sadzić po obwodzie, na początek. Mam ponad 1000m granicy do obsadzenia i jakieś 100m dodatkowego zadrzewienia wewnętrznego.
Piszę w metrach bo to głównie granica działki.
Tylko się wkurzę jak za kilka lat będą chcieli powrócić do poprzednich pomysłów i przyjdzie to wszystko ciąć przed wejściem w życie nowej ustawy ;:219
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wycięcie drzew. Pozwolenia.Kary.Cz.2

Post »

No to nowa ustawa w tej dziedzinie już u prezydenta. Będziecie mogli ciąć drzewa do 50 cm obwodu w pierśnicy bez pytania kogokolwiek o pozwolenie. A dla drzew "śmieciowych" ( wierzba, topola, akacja, kasztan, klon ) nawet do 100 cm. Mnie to akurat nie dotyczy bo moje wspaniałe drzewa mają po parę centymetrów średnicy. Natomiast skończy się rżnięcie samosiewek. Co o tym myślicie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”