Storczyki Mirki

Zablokowany
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ale energetyczne kolory ;:138 Tego mi trzeba 8-)
A delicatum- jak kwitnący krzak :wit
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko ale u Ciebie kolorowo. Ostatnio mam faze na dendrobia dlatego to d.delikatum najbardziej wpadlo mi w oko. Powiedz czy trudno go doprowadzic do kwitnienia i jakie warunki mu zapewniasz. jeśli nie jest zbyt trudny to na wiosne wyrusze na jego poszykiwania :)))
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Reniu dokładnie wygląda jak mały krzew ale jaki zapach z tego krzewu. Kwitnienia ogólnie słabe , stopniowane - aby do wiosny .... lada dzień rozkwitnie Aerangis ;:63 przewiesiłam go na inne okno i drżałam czy nie zrzuci tego pąka.

Kasiu Patrząc na całość mojej menażerii to raczej zielono niż kolorowo ale ważne ,że cokolwiek kwitnie.
Delicatum jak dla mnie jest bardzo łatwe w uprawie, wymaga tylko okresu bez wody. Stało z innymi współbraćmi w szklarence do października po przeniesieniu przelewam raz w m-cu i oto efekty, jak widzisz nawet maluch wiosną odsadzony od mamci zakwitł.
Uprawiam wszystkie storczyki w hydro a dendrobiom to szczególnie odpowiada .
Jeżeli masz ochotę to możemy się na coś wymienić :D mam jeszcze keiki Phal. mariae x pulchra red (zdjęcie chyba na poprzedniej stronie), jakby co to prosze o pw.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
agatka267
100p
100p
Posty: 128
Od: 12 lis 2013, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Jejku co Ty robisz że Tobie tak kwitną,i do tego tak bujnie ;:oj
U mnie cambria i miltonia jeszcze nigdy nie zakwitła tylko w zieleninę idzie. JUz rozsadziłam na dwie doniczki po dwie pseudobulwy a znowu pękato się zrobiło.sama zielenina :(
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Cudne roślinki! Najbardziej podoba mi sie ta pierwsza hybryda, piękna roślina :wink:
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

agatka267 co ja takiego robię? chyba nic takiego, po prostu o nie dbam , najlepiej jak potrafię , trochę z nimi pogadam dam pić i .... chyba jest nam z sobą dobrze :)

Beata1990 hybrydek mam ju z coraz mniej wyzbywam się ich , zostawiając tylko te naj.. ulubione , potrzebuję miejsca na nowe . Nie , nie nie wyrzucam ;:185 .A miejsca coraz mniej a nowości przybywa kolejne w drodze.
To tylko jedno z okien (miejscówek brak)

Obrazek

Zakwitł Aerangis punctata , niestety nie wyczułam zapachu ponoc pachnie w nocy do 1 w nocy nie wyczułam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest uroczy i taki delikatny, urzekł mnie , kwiat jest większy niż cała roślinka.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, Aerangis jest obłędny, tak delikatny, że nie mogę oderwać od niego oczu. Marzy mi się od pewnego czasu, ale nie wiem czy sobie poradzę. Teraz też staram sie za duzo nie kupować (chociaż widok Liodoro w LM mnie nagiął ;:173 ) bo za kilka miesięcy przede mną przeprowadzka. Trochę sie boje jak zareagują na nie moje kwiatki, może wypaść na luty i sama wizja mnie przeraża. Ale może wiosna będzie jakaś wystawa w Warszawie, wtedy raczej się nie powstrzymam.

Napiszesz mi jak go pielęgnujesz? Na jakim oknie wisi?
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Aerangis niesamowity ;:138 I jak nie kochać storczyków ;:196
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, super kolekcja! Też mam fazę na dendrobia, dlatego u Ciebie szczególnie mi się podoba. Miałam nadzieję, że zobaczę u Ciebie rozkwitające Oriental Smile Fantasy, no ale pewnie następnym razem. Moje OSF na razie nie daje znaku życia, stoi w zimnie i zrzuca liście. To też było moje wielkie chciejstwo, tyle że myślałam że kupuję dużą, dorodną roślinę zdolną do kwitnienia, a przyjechały dwa małe badylki, ech. Ale mam nadzieję, że MOŻE chociaż na tych małych badylkach zakwitnie ;)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Beata Aerangisów tak na dobrą sprawę dopiero się uczę , punctate kupiłam już z zalążkiem pędu kwiatowego tak więc nie mój sukces,chociaż to ,że udało mi się go doprowadzić do zakwitnięcia ,uważam jako jakąś jego część.
Wisi na oknie zachodnim, przelewam co dzień wodą z Brity a raz w tyg. spryskuję rozcieńczonym nawozem.
Na tym samym oknie wisi też A. Elisii a A. Biloba na oknie połudn.-wsch. Więcej info będę mogła podać jak sama doprowadzę do kwitnienie.
Przy przeprowadzce będziesz musiała dobrze je opatulić .

Reniu no właśnie jak ich nie kochać, dlatego wciąż po jednym (lub więcej :D ) z ostatnich nabytków np.Coelogyne ovalis ,reszta przyjdzie (a właściwie przyjedzie) w tygodniu.

Luisa Mówisz i masz , będzie niespodzianka bo 2 kwiatki jednak się rozwijają , mowa o D. OSF, moja roślinka jest duża w sensie dorosła i te najstarsze zrzucają liście, tak maja i na nich klują się pąki. Ogranicz podlewanie i trzymaj w chłodzie.
Może na maluchach zakwitnie , trzymam kciuki. Kupiła kolejne jak przyjedzie to się pochwalę.

Kilka zdjęć tego co na parapetach się dzieje .
Zakwitł Phal Bellina Ponkan x Bellina Blue

Obrazek

Obrazek

Nowy nabytek Coelogyne ovalis ponieważ kwitnie nie przesadziłam do kamyków.

Obrazek

Obrazek

Pąki na phal. Amboinensis x tetraspis chętnie kwitnie (ale nie zima większość paków usycha)

Obrazek

Nowy listek na Leptotes bicolor, przyjął się na podkładce zrobionej przez M.

Obrazek


Pąki na Dend. OSF

Obrazek

Obrazek

Też tylko 2 kwiatki będą na D. Stardust Firebird

Obrazek

A na koniec coś nie w temacie, ale chętnych zapraszam do skosztowania za kilka tygodni ;:65

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko pieknie zakwitla bellina. Spore pączki na p. Amboinensis x tetraspis.
Coelogyne tez mi przypadlo do gustu co raz bardziej kusi mnie ten gatunek sama jak na razie mam tylko dwa moze wiosna cos nowego nabede :)
Paczki na dendrobiach coraz wieksze juz niecierpliwie czekam na pelny rozkwit :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Kasiu jeżeli masz na C. ovalis ochotę to mam wrażenie ,że da się ją wiosna podzielić :D
Ambo ma sporo paków ale zrzuca bo słońca na lekarstwo. Jest mocno rozgałęzione i wciąż przedłuża pędy.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Beata1990
50p
50p
Posty: 93
Od: 21 lis 2016, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Do wszystkich storczyków używasz wody z Brity? Ja od jakiegoś czasu też nią podlewam bo niestety deszczówka u mnie odpada na ten moment a filtra odwróconej osmozy nie mam.

Jak się przeprowadzę będzie łatwiej,wtedy deszczówka to będzie raj dla kwiatków. No i wygoda plus oszczędność dla mnie.

Nad zabezpieczeniem ich już zaczęłam myśleć. Na szczęście w bloku, w którym teraz mieszkamy mamy garaż podziemny, a jak wszystko będzie w miarę ogarnięte przed domem to spokojnie je wyciągnę w garażu. Gorzej, jeśli pogoda nie będzie sprzyjająca i plac budowy nie będzie przygotowany na wjechanie do garażu. Wtedy będę je chyba pod swoją kurtką chować i nosić sztuka po sztuce ;:173

Aerangisa na pewno kupię, dziś znów siedzę i podziwiam Twojego. Tylko już w przyszłym roku, w tym postanowiłam się cieszyć tym co mam. Nowe roślinki dojdą jak będziemy w nowym miejscu. No chyba, że jakaś wielka okazja się trafi ;:224
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”