"Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Nie rozumie tego co tam napisali .napisali tylko kilka zdań o tym u roślin.,
Ja się głównie pytam o to co się dzieje z tkankami podczas szczepienia- jedno pochłania drugie czy zapuszczają w siebie jakieś tkanki ?
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Koleżanka przyniosła mi 5 książek o kaktusach. Czytam, oglądam, ganiam z książkami do piwnicy a i tak zielona jestem, który jest jaki. Może ze 3 marketowce udało mi się przyporządkować na ok. 40 doniczek ;:124
W końcu wzrośnie mi temperatura w piwnicy od otwierania drzwi i od żarówek.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

stefka z klasyfikacja kaktusów nawet najtęższe głowy mają problemy i do dzisiaj są wątpliwości co do niektórych roślin. A do tego powstają nieustanni nowe mieszańce. Chyba nie ma człowieka który by znał wszystkie nazwy. Te z marketów to na ogół popularne "chwasty" i te szybko odnajdywałem w internecie pod np. ferocactus (grafika) i sobie porównywałem z moim nowym nabytkiem. Z pomocą przyszli mi tez forumowicze w temacie rozpoznawania. ;:162
Pozdrawiam. Jacek :uszy
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Dam im teraz święty spokój a wiosną każdy, którego nie znajdę w książkach będzie siedział ze mną przy komputerze co i tak pewnie skończy się zrobieniem zdjęcia i prośbą choćby o nazwisko :D. Przynajmniej medialne zostaną.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

na kilku stronach internetowych przeczytałem,że szlumbergery i szczepione bezchlorofilowe nie powinny stać w ostrym słońcu i czy mógłbym je umieścić na półce lub regale ( dobrze nazwałem ten mebel?)zdjęcie ,,planu" pokoju ?
Obrazek
Na półce jest jakby przysłonięte firanką a na regale jasno ale NIGDY niema tam bezpośrednio padających promieni słońca .w szparze pomiędzy oknami mam takie warunki jak na regale.

Mam też drugie pytanie:
Jakie kaktusy i sukulenty powinny być w warunkach regały,pułki lub ostrego słońca?
Mam opuncje,mammlillarie,sestonie coryne,crassule rupestris,crassule ovata, crassule arborescens,jakiś Aloes jednolicie zielony z zębami,sempervivum ,jakiś rozchodnik z mrocznego lasu ,pilosocereus magnificus,myrtillocactus, gymnocalycium ( 4 gatunki) , szlumbergery,szczepione bezchlorofilowców ,ferocaxtus cylindraceus ,lobivie heamatantha ,titanopsis Hugo - shlethieri .
( niektóre z powyższych będę siał w lutym lub marcu.)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Na ta półkę i regał żadnego kaktusa nie stawiaj lepiej. Kaktusy to dzieci słońca, a szyba i tak sporo go pochłania.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Epifity także preferują pełne słońce. Na półkę można poustawiać paprotki.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Trochę nie fajnie ,a piszą aby nie stawiać szlumberger i tych z kolorową główką w pełnym słońcu ,ale np. Przysłonić firanką. coś mi się nie zgadza.

-- czwartek, 1 grudnia 2016, 23:03 --

Paprotki brzydkie i nie ładne...
Ja lubię tylko sukulenty i bonsai ale bonsaiów mi wystarczy ,a chcę kupić sobie jeszcze wiele sukulentów ,a na balkon ( południowy ) nie chce wystawiać bo nie będę się na nie mógł patrzeć przez cały dzień.komputera hyba nie wyniose :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Nie zrozum mnie źle, ale w uprawie roślin, w tym wypadku kaktusom chodzi oto, żeby zapewnić im nie tylko podstawowe, ale przede wszystkim, jak najlepsze warunki do rozwoju, a nie po to, żeby sobie je tylko oglądać... W ten sposób, to można kupić sztuczne kaktusy, które można postawić gdziekolwiek. Balkon i to południowy to idealne miejsce na te rośliny, a nie jakaś ciemna półka z dala od okna....

Szlumbergery można spokojnie postawić w pełnym słońcu - oczywiście wcześniej trzeba je do niego stopniowo przyzwyczaić, jeśli roślina jest albo tuż po zakupie albo stała wcześniej z dala od okna.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Epifity męczą się w półcieniu. Bardzo dobrze czują się choćby na wschodnim parapecie. U mojej mamy właśnie na takiej lokalizacji, przy oszczędnym podlewaniu co roku bardzo obficie kwitną.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Sukulentowy pisze:Paprotki brzydkie i nie ładne...
Bzdura! Paprotki to nie tylko nefrolepsisy, ale i pterisy, adiantum, asplenia, flebodia, platycerium, jest z czego wybierać.
A kaktusa w cieniu tylko zepsujesz.
Szlumbergera - w porównaniu do innych kaktusów - na patelni (czytaj: w pełnym słońcu od rana do nocy) być nie musi, ale to nie znaczy, że go nie potrzebuje.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Też mi się nie podobają pozostałe paprotki ...
W jasnym ale nie pełnym słońcu może stać aby kwitła zimą?
A na parapecie zachodnim w innym pomieszczeniu miała by wystarczająco jasno?

Mam mammlillarie gracilis która wypuściła mi znowu 10 pąków!zimować ją dalej czy nie?na początku listopada skończyła kwitnąć więc ją zacząłem zimować a ona znowu takie coś zrobiła!
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Pojawienie się pąków to żaden argument by przerywać zimowanie. Co najwyżej można spróbować zapewnić możliwie dużo światła. Niska temperatura oraz susza muszą być zachowane.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”