Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, czytałam, że zastanawiasz się pomiędzy Artemis, a Wedding Piano. Otóż mam obie i obie są piękne, ale gdybym miała wybrać tylko jedną, to byłby to Artemis ;:215 Zdrowy jak koń, wielki, obficie kwitnący krzaczor. Polecam! I od razu posadź go z tyłu rabaty, bo rośnie żwawo i wzwyż i wszerz.
Piano ma śliczne trochę wpadające w seledyn kwiaty, ale bardzo długą przerwę w powtórce - jak typowa wielkokwiatowa. Moja również zdrowa przez cały sezon. Zarówno poprzedni jak i ten, który ogólnie był dosyć trudny dla różanych piękności. Rośnie dość wysoko, tworząc zwarty, ładny krzak. Jak masz miejsce to bierz obie i będzie po dylemacie :D
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Tak Daysy bierz je obie. Wszak wypadło Ci parę iglaków. ;:215
Powiem Ci jedno z forumowego doświadczenia, skoro już teraz masz aż taki dylemat, którą wybrać, to i tak tylko kwestia czasu, jak druga nie da Ci spokoju i ją też w końcu zamówisz. Bierz więc obie i niech już od wiosny pięknie u Ciebie rosną. ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witajcie

Od rana mam za oknem zimę, śnieg sypnął w nocy i nadal sypie z małymi przerwami. Szału nie ma ale jest nadzieja, że już tak zostanie i w tym roku Święta wreszcie będą białe ;:224 .

Dzisiaj mam naprawdę niewiele czasu, więc odpowiem króciutko

Ewuniu cieszę się, że nie tylko ja się zachwycam Comte de Chambord. Moja to młódka, w ogrodzie od wiosny 2015roku. Wiosną mocno przycięte ładnie się rozkrzewiły /3 krzaczki/. Ciekawa jestem jak Ty je prowadzisz, po 5-ciu latach to już chyba duże krzaczki.

Rok temu były takie malutkie

Obrazek

W tym już było je widać na rabacie, zresztą nie tylko widać, ich zapach wprawiał o zawrót głowy

Obrazek

Jadziu trzeba próbować, w jednym roku nie wyjdzie, ale w drugim i następnym, kto wie. W razie czego służę patyczkami ;:173
Jacques Cartier nie przypadł Ci do gustu widzę, czemu? Louis Odier kupiłam w tym roku w Obi, bardziej ze względu na to, że przydatna do konsumpcji. Myślę by dokupić jeszcze parę innych, przydatnych w kuchni, może możesz coś polecić?

Basiu to będę ją u Ciebie podglądać. Trzymam kciuki. ;:108


Ewo/Pashmina powiem Ci, że poszłam po bandzie na tej rabacie, jak tak dalej pójdzie połowa z nich jest do przesadzenia ;:oj Już w tym roku trudno było mi wejść na rabatę. Variegata sama mogłaby robić za pnącą a mam je dwie, do tego jeszcze Doktorek /2 szt/ i Tuscany /2szt/ o pozostałych lepiej nie wspominać. W przyszłym, bez zbroi na nią na pewno nie wejdę. Muszę się rozejrzeć jakąś misiurką :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aneczko, Dorotko takim sposobem to mój ogród po paru sezonach niczym by się nie różnił od szkółek różanych ;:306 .
Mam tyle pragnień, że musiałabym dokupić jeszcze ze 2 hektary ;:202 Nie powiem, że bym nie chciała :;230
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Jak czytam o Artemisie to mi włosy dęba stają ;:oj ;:oj Miałam jedną i ja głupią druga dokupiłam ;:223 ;:223

Welding zakupiłam teraz, jesienią i jestem jej bardzo ciekawa. Comte kusi ;:141 , trzeba zamknąć oczka i udawać ślepca
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy Jacques Cartier ma cudne kwiaty i zapach lecz te cudne kwiaty chowa w liściach taka jego uroda.Bardzo słabo są widoczne i nie wiadomo jak go ciąć ,żeby było widać te kwiaty chyba ten typ tak ma.Kiedyś zamówiłam z czeskiej szkółki cudną Mme Boll a dostałam mojego potwora Alpenfee też cudnie pachnącego.Ja też najlepiej nie będę już patrzyć na cudne róże, bo miejsce mi sie skończyło definitywnie .Niestety każda róża potrzebuje go sporo
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witajcie.

Święta coraz bliżej i coraz mniej czasu na forumowe pogaduszki, nie wiem czy dam rade jeszcze popisać, dlatego najpierw szybciutko odpowiem a później zostawię dla Was kilka fotek, aby łatwiej było przeżyć coraz krótsze dni.

Ewuniu ja tylko dobre rzeczy czytam o Artemisie, więc wcale się nie dziwię, że dokupiłaś jeszcze jedną sztukę a Wedding Piano będę się przyglądała u Ciebie ;:333 .

Jadziu nie znam żadnej z wymienionych przez Ciebie róż, to znaczy o obu czytałam w opisach szkółek, ale nic nie mogę o nich powiedzieć z własnego podwórka :wink: . Ja też na razie nie myślę o różach, bo mam zawsze gorący okres przedświąteczny. Dopiero w styczniu zacznę o nich myśleć.

Teraz kilka fotek z minionego sezonu dla ogrzania stęsknionych serc ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłych i kolorowych snów życzę :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Stęsknione serca zostały ogrzane a jakże ;:108 szczególnie tą fotka zresztą inne nie mniej ogrzewają http://images82.fotosik.pl/214/2eb161fb52600258med.jpg
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cześć ? Daisy!
Oj, nasz "różany" zapadł w głęboki sen zimowy... ;:108
Zaglądam, jak tylko coś nowego się pojawi. Do Ciebie zawsze warto, ostatnia sesja zdjęciowa, to zwłaszcza teraz uczta dla oczu ;:215.
Moje grzecznie śpią, mają płaszczyki i na szczęście nie potrzebują mojej uwagi, teraz jestem całkowicie zajęta innymi sprawami ;:306.
;:cm
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Twoje różane kompozycje ciągle przyprawiają mnie o mocniejsze bicie serca ;:167
Rzucam się niemal na sklepy z różami, wrzucam do koszyka....potem przychodzi otrzeźwienie, że przecież już ponad setka a i tak nie jestem w stanie osiągnąć takiego efektu jak u ciebie. Mam za słabą ziemię i cudów nie stworzę niestety. Kasuję koszyk...wracam do oglądania i wzdychania...
Buziaki świąteczne ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, piękności pokazałaś, aż się rozmarzyłam! ;:167



Przypomnij, przybliż mi proszę nazwę tych piękności:

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dziewczyny bardzo serdecznie Was witam, ale muszę prosić o chwilkę cierpliwości. Weszłam dosłownie na sekundę, żeby złożyć Wam życzenia i muszę szybciutko uciekać. Musicie mi wybaczyć, ale w okresie przedświątecznym zawsze mam mnóstwo pracy, zapewne jak większość z Was.


Niech okres Świąt Bożego Narodzenia będzie dla Was i Waszych bliskich pełen miłości i wytchnienia od codziennego trudu, aby Święty Mikołaj był szczodry i obdarował tym, co każda z Was oczekuje najbardziej.
Tego życzę wszystkim w radosny czas oczekiwania na najbardziej rodzinne Święta


Do popisania wkrótce :wit

PS Basiu to Nevada i M.Hilling :)
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wesołych świat ;:196 I dokładnie tego, czego nam życzyłaś. Takie życzenia są dobre dla wszystkich ;:108
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! ;:304
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”