Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Agnieszko szkoda tych grudników mnie tez jednego coś brało w zeszłym roku, ale przesadziłam zmieniłam ziemię i się udało. Zrobię tak jak mówisz i nie podlewam ok niech sobie ;:19 .Musze swoje przyzwyczajenia ( dotyczące podlewania) oczywiście przystopować. Dzięki
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam wszystkich odwiedzających jest mi bardzo miło że przychodzicie do mnie i piszecie ;:167 . Dziś pojechałam na zakupy i nie byłabym sobą jakbym nie zajrzałam na dział ogrodniczy i stało się w sprzedaży były kwiaty o 70 procent tańsze, a wśród nich stephanotis. Zawsze podobały mi się te piękne pachnące kwiaty więc kupiłam kwiatek za 6 zł, ziemię uniwersalna z kronen i doniczkę plastikowa ;:223 teraz jak już posadziłam to przeczytałam że powinna być ceramiczna. Może ktoś z was ma też stephanotis w plastikowej doniczce ?? Co robić przesadzać po raz kolejny ?? boję się że jeśli kupię ceramiczną i będę przesadzała kolejny raz to zamiast jej poprawić to pogorszę. Co wy na to
A to mój stephanotis
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Nie wiem, czy aż tak bym się tym przejmowała. Chyba ważniejsze jest podłoże, niz sama doniczka. Uważaj z podlewaniem po prostu. A wiosną przesadzisz jeszcze raz.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

:wit :wit
Mam stefanka od ok. 10 lat i od zawsze rósł w plastikowych doniczkach. Dla niego ważniejszy jest święty spokój. Postaw go więc w docelowe miejsce byś nie musiała go przestawiać, a nawet odwracać, bo będzie gubił kwiaty i liście.
Dobrze by było by nie stał w sypialni. Jego kwiaty w nocy pachną ładnie, ale tak intensywnie, że będziesz musiała wybierać - albo ty, albo on ;:306 .
ciocia Dorota
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witaj Dorotko na forum u mnie bardzo mi miło. Dziękuję za radę szkoda by było go przesadzać bo dużo się napracowałam aby ładnie go zwinąć i nie połamać. Trzymam go w kuchni na wschodnim oknie tam nie będzie ruszany ani obracany. Chciałam się ciebie jeszcze zapytać czy nie będzie mu przeszkadzało jeśli od czasu do czasu uchylę okno jak na polu będzie zimno ??
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

:wit :wit
Niestety, ale nie umiem ;:185 ci odpowiedzieć. U mnie stoi na południowym oknie z rozproszonym światłem i ja tego okna nie muszę otwierać. Stefanotis podobno nie lubi przeciągów i niskich temperatur. Może na czas wietrzenia załóż mu papierową czapeczkę lub przenieś go do pokoju. Zrób jednak pisakiem na doniczce jakiś znaczek byś mogła go postawić tak samo ;:108 jak stał wcześniej.
ciocia Dorota
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

:wit Napisałam nazwę kwiatka i mam zaznaczone jak kłaść a z tym wietrzeniem i otwieraniem okna będę musiała sprawdzić. Chyba że! Tak się jeszcze zastanawiam czy jakby go postawił na segmencie w słonecznym pokoju południowym około 2 metry od okna czy by ładnie rosną ?
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

:wit U mnie na segmencie kilka lat stała hoja. Miała ładne liście, ale nie kwitła. Zakwitła dopiero po przeniesieniu jej na okno.
Obawiam się, że ze stefanotisem mogłoby być podobnie :oops: .
ciocia Dorota
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Może tak być masz rację na razie zostawię na oknie w kuchni poczekam i będę obserwować. Dziękuję za radę ;:196 A ty Jakie kwiaty hodujesz Masz może swój wątek ??
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam was wszystkich i każdego z osobna :wit . Ponieważ kwiaty należy :wink: podlewać wodą przegotowaną odstaną tak się zastanawiałam czy woda przefiltrowana np przez filter Brity też byłaby dobra dla kwiatów?
A to coś co u mnie zakwitło mały grudnik kupiłam go z pączkami jakiś czas temu. Jestem zadowolona, że zakwitł bałam się że wszystkie pączki odpadną bo często tak bywa.

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedno czy ktoś z was rozpoznaje to coś. Dostałam sadzonkę wygląda to na królową jednej nocy, ale na pewno się mylę.

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Piękny grudnik Zakwitł stosownie do pory roku bialymi płateczkami Podziękowal ci żego dodomu przyniosłaś ;:138
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Alicja125
Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o wodę do podlewania kwiatów. Z mego doświadczenia wiem że odkąd zaczęłam podlewać deszczówką to kwiaty dostały drugie życie. Hoje które stały jak kołki o bladych liściach mimo zasilania nawozem, dostały wigoru- liście duże ,intensywnie zielone i błyszczące.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Dziękuję Basiu za miłe słowa. Za oknem u mnie biało i w domu też :;230 jeszcze poluje na żółtego lub pomarańczowego może kiedyś trafie :) ja teraz mam problem przydało by się go przesadzić jak przekwitnie a nie ma ziemi odpowiedniej w sklepie tylko te zwykłe uniwersalne gliniaste ;:145 dopiero na wiosnę.

grafi26 Witaj :wit u mnie deszczówki niestety nie ma mieszkam w blokach i nałapać się nie da :wink: ale mam nadzieję, że się to w niedługim czasie zmieni. Dziękuję za radę będę o tym pamięta jak tylko kupię działkę już jedną mam na oku :heja
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”