Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Czy znacie jakiś przepisy na potrawy z dyni??

Post »

Dynia marynowana

Wystarczy link, nie trzeba kopiować przepisów, które są w tym wątku. szar...
Beata
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Zrobiłam wczoraj dynię wg. w/w przepisu. Zobaczymy jak będzie jak się przegryzie.
Beata
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Dziękuję szarotka66, nie wiedziałam jak to skasować. Dynia ma super smak, pewnie będzie jeszcze lepsza jak poleży dłużej.
Dzisiaj zrobiłam kotlety z dyni [http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p5682651], ale trochę inaczej. Zamiast ryżu kasza jaglana, dodałam pora i czosnek. Kukurydzę zastąpiłam kawałkiem czerwonej papryki i jajko. Może mało dietetycznie, ale M. zjadł! Polecam.
Beata
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Dzisiaj kolejny przepis czyli grochówka z dyni. Pachnie smakowicie!
Beata
Awatar użytkownika
marcin10312
500p
500p
Posty: 512
Od: 27 mar 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Iłża [Radom]
Kontakt:

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Możecie polecić jakiś przepis na zupę z dyni ale bez blendera? Można zamiast tego użyć miksera?
Czy melonowa żółta będzie się nadawać na zupę?
Pozdrawiam Marcin
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Możesz użyć blendera "unplugged", czyli pałki i sitka. :D .
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Nie zawsze trzeba przecierać, pyszna jest zupa dyniowa z ziemniakami, porem i cebulą. Ja dodaję do niej trochę kurkumy.
Beata
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

marcin10312 pisze:Czy melonowa żółta będzie się nadawać na zupę?
Nie znam smaku melonowej żółtej, ale najlepsze dynie na zupę, to te z posmakiem kasztanowym np. Hokkaido. Dla dyni bez tego smaku wybrałabym jakąś wersję zupy z curry.
U mnie dziś tradycyjnie w naszej rodzinie w Swięto Niepodległości: zupa dyniowa, konfitowana gęś z buraczkami i pieczone ziemniaki. Na deser ciasto dyniowe.
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Zastanawiałam się gdzie ten przepis wstawić czy tutaj, czy w http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=9&t=69009 .
W końcu piszę tu, bo mimo że chodzi o konfiturę w słoiku to ja ją traktuję jako deser lub półfabrykat do zrobienia deseru.
Konfitura nibyananasowa z Dyni Figolistnej:
Dynie rozkroić na kawałki jak arbuz, wybrać nasiona i watowaty miąższ je okalający, kawałki obrać ze skóry ( jest dość twarda ), biały miąższ poszatkować w dowolny sposób.
Do miąższu dodać od 1,5 - 2 szklanek dowolnego cukru oraz całą laske wanilii i zostawić by dynia puściła sok.
Dodać sok wyciśnięty z 2 cytryn, 2 pomarańczy.
Wyjąć laskę wanilii, całą resztę przełożyć do rondla i gotować aż sok się zredukuje i otrzymamy zadowalającą konsystencję konfitury.
Z laski waniliowej wyjąć zawartość, wymieszać z konfiturą, nałożyć do słoików.
Na dłuższe przechowanie trzeba pasteryzować.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robiłam też dzisiaj puree dyniowe do słoików, które służy mi przez cały tydzień do dodawania do dań przeróżnych: zup, sosów ( świetnie je zagęszcza), klusek w tym makaronów, ciast i deserów i szejków owocowych. Może komuś się przyda:
Dynie (dzisiaj to były piżmowe Trąby z Albengi) pokroić wybrać nasiona i upiec w piekarniku do miękkości. Z reguły wystarcza 30 minut ale Trąby są dość twarde więc piekły się 1 godzinę. Obrać ze skóry, zmiksować, przetrzeć przez sito, nałożyć do słoików i zapasteryzować ( koniecznie bo takie puree szybko potrafi zfermentować ).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Wypróbowane przeze mnie wersje dżemów z dynią w roli głównej:

Dżem dyniowy z pomarańczą:

1 kg dyni (obranej, bez pestek)*
2 duże pomarańcze
1 cytryna
1 saszetka żelfiksu
330 g cukru

Dynię obrać, wydrążyć i pokroić w kostkę. Zalać niewielką ilością wody i gotować do miękkości przez ok. 20 min.
Następnie zmiksować, dodać sok z pomarańczy, cytryny oraz żelfiks. Całość zagotować, dodać cukier i gotować przez 3 min. Gorącym dżemem napełniać wyparzone słoiki i zakręcać.
W przepisie nie ma mowy o pasteryzacji, ale ja wolałam nie ryzykować i zapasteryzowałam.

* Dżem robiłam dwa razy, w pierwszym przypadku użyłam odmiany Australian Butter (łagodny smak, jasnożółty miąższ). Kolor dżemu trochę przypomina miód... Za drugim rzem użyłam różnych odmian o ciemnożółtym miąższu i bardziej wyrazistym smaku. Tu kolor i smak dżemu był bardziej wyrazisty. Obie wersje wyszły przepyszne. :D

Dżem z dyni i jabłek:

1 kg dyni
50 dag kwaśnych jabłek
70 dag cukru
kilka goździków
szczypta mielonego cynamonu

Obrać dynię i jabłka, pokroić je na kawałki. Włożyć do rondla i rozprażyć pod przykryciem, a później dusić w odkrytym rondlu ok. 20 min. Przetrzeć przez sito, dodać cukier i przyprawy, podgrzewać aż dżem nieco zgęstnieje.
Przełożyć dżem do wyparzonych słoików, zakręcić i odstawić do wystudzenia (ten również zapasteryzowałam).
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Mroziliście surową dynię ? Zostały mi 2 duże - około 6-7kg, na balkonie zaraz przymarzną i zgniją, w domu znowu nie mam gdzie ich trzymać.
W planie mam obranie, pokrojenie w kostkę i zamrożenie - nie wiem tylko jak to będzie smakowało po pobycie w zamrażarce...
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

Sąsiadce zza miedzy zostało dużo przemrożonych dyń olbrzymich i dyń zwyczajnych na grządkach. Żeby się nie zmarnowały dała mi je.
Trzymałem je w stanie zamrożonym na działce i brałem do domu tyle ile wrzucałem od razu do garnka. Na zupy i lecza nadawały się idealnie. W surówce czuło się już, że były przemrożone. Ostatnie dotrwały do przedwiosennego ocieplenia.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Przepisy na potrawy z dyni i inne dyniowate

Post »

SandraABC pisze:Mroziliście surową dynię ? Zostały mi 2 duże - około 6-7kg, na balkonie zaraz przymarzną i zgniją, w domu znowu nie mam gdzie ich trzymać.
W planie mam obranie, pokrojenie w kostkę i zamrożenie - nie wiem tylko jak to będzie smakowało po pobycie w zamrażarce...
Ja tak robię, część dyń zamrażam w kostkach i służą mi jako dodatek do gulaszów i zup, mięsnych lub wegetariańskich. Wszędzie tam gdzie potrzebne są ich kawałki a nie pulpa.
Nie polecam jedynie mrożenia na frytki ( bo to też zrobiłam któregoś roku). Nie są smaczne i po rozmrożeniu robią się niefajne.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”