Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Taki kolos potrafi z P.F.C. wyrosnąć????
Wczoraj podosadzam ją u siebie i zabiłyście mi klina... rośnie na przodzie rabaty, blisko pergoli z tylu ma powojniki i Eden Rose.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy cudny bukiet http://images82.fotosik.pl/93/8f08ceb2d800028cmed.jpg z Novalisami i nie tylko .Miałaś wielkiego gościa u siebie przecież wiadomo ,że masz cudny ogród
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Basiu widziałaś mojego Novalisa w pierwszym rzędzie? ;:333 . Niestety trudno przewidzieć, jak dana róża zachowa się w naszym ogrodzie ;:224
Ciężkie życie ogrodnika ;:333 , planujesz, kupujesz, sadzisz a później..... wszystko do poprawki ;:oj
Obiecałam zdjęcia, co prawda pogoda nie sprzyja ładnym fotkom, ale na to nie mam wpływu. Wybrałam tylko niektóre, bo też i nie ma co fotografować, po prawie miesięcznych opadach ;:108

Alexia H.CHristiana bez zmian, z niecierpliwością będę oczekiwała przyszłego roku ;:108

Obrazek

Za to Vanilla

Obrazek

La Villa Cotta też się nie przejmuje opadami i brakiem słońca, zwiesiła tylko główkę pod ciężarem wielkich kropli deszczu

Obrazek

Bremer St.

Obrazek

Comte de Chambord też nie daje za wygraną

Obrazek

Obrazek

Tej panienki nie znam :shock:

Obrazek

Tej też nie ;:219

Obrazek

A to nn=ka, zawsze kwitnie tak późno

Obrazek

Po długotrwałej suszy obudziły się Nevada i M.Hilling, które kwitną cały październik, oczywiście nie tak jak w czerwcu, ale miło widzieć takie widoki z okna, gdy na dworze leje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reine też pokazała kilka kwiatuszków, ten chyba najładniejszy ;:333

Obrazek

Pedrowa Twoja/moja Gardenfreude ;:167 też taka "chłodna" panienka, ma jeszcze mnóstwo pączków, szkoda, że się nie rozwiną, ale wiem, że w przyszłym roku będzie jedną z najobficiej kwitnących w ogrodzie ;:215 . Ma potencjał dziewczyna ;:215

Obrazek


Jadziu, dziękuję, co prawda nie takiego efektu oczekiwałam, ale zgrzeszyłabym, gdym powiedziała, że jestem niezadowolona.
Gości faktycznie miałam przemiłych, najpierw Tolinka później Alexia, obie bardzo serdecznie ;:167 ;:196 pozdrawiam i myślę, że obie dobrze zniosły widoki mojego raczkującego, pełnego chaosu ogrodu i będą chciały do niego powrócić, ale już w pełni kwitnienia.
Ja w każdym razie bardzo gorąco zapraszam ;:173 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wiesz, w sumie to fajnie, że ciągle cos się koryguje, przecież tak to nudziłyśmy się :wink: ...a tak to mamy co robić ;:306


La Villa Cotta cudowna! Jakie rozmiary ona u Ciebie osiąga?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Moja Bremer poszybowała z jednym pędem na 2m wysoko i tam utworzyła cudny bukiet .Lecz ja nie chcę jej tak wysoko ,chcę na poziome oczów ja mieć a nie zadzierać wysoko głowę .Chyba wiosną ciachnę ją przy ziemi,i jeśli to nie poskutkuje to się z nią pożegnam .Fakt ,że to nie rabatówka tylko floribunda a na HMF-ie piszą ,ze rośnie do 120 .Jak to sie ma do takiej wysokości.Mnie również podoba się La Villa Cotta ma uroczy kwiat
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Basiu może masz rację, ciągle coś przecież zmieniamy w naszych ogrodach, czasem nie zależy to do końca od nas, bo tu wypadnie roślinka, tam okazuje się, że za mało słonka to znów tam za dużo. W tym roku wypadło mi kilka iglaków, przeważnie tuje, niestety nie wytrzymały dwóch suchych sezonów. Będzie miejsce na inne roślinki, może róże?. Sama jeszcze nie wiem.
La Villa Cotta jest u mnie pierwszy sezon, który nie był najlepszy. Ubiegłej jesieni, a właściwie już zimy/grudzień/ posadziłam 8 różyczek między innym L.V.Cotta, która okazała się najżywotniejszą ze wszystkich. W tej chwili ma ponad 170cm/jak się wyprostuje ;:306 ;:306 / Ciężkie kwiaty powodują pochylanie łodyżek. W/g opisu szkółki osiąga 120cm.
Pozostałe już tak wyrywne nie są i nawet nie osiągnęły podawanych przez szkółkę rozmiarów, dlatego kilka tych najniższych już przesadziłam, pozostałym się jeszcze przyglądam.

Jadziu z Bremer mam taki sam problem, w tym sezonie ścięta prawie do zera, bo zima nie była dla niej łaskawa, a i tak kwiaty miała tylko na końcach łodyg, słabo też się rozkrzewiła. Mnie to tak naprawdę nie przeszkadza, bo uwielbiam jej cuuudnej urody kwiaty, gdyby była rabatówką na pewno zrobiłabym z niej szpaler róż witających gości.

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy dla tego cudnego kwiatu właśnie ją kupiłam i byłam mega szczęśliwa ,gdy ją spotkałam na swojej drodze .Pojechałam tylko z koleżankami jako asysta :wink: a wyszłam z Bremer .Nie mam gdzie jej przesadzić musi zostać w miejscu gdzie rośnie.Dzisiaj znów robiłam trochę porządku i rośliny które rosną pod gigantami czyli Angelą i Cardinalem Hume zmarniały ,bo nie dostały nawet światła.Achhh po co ja takie cudne wielkoludy kupowałam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Właśnie Daysy a czy Twoja nnka co zawsze tak późno kwitnie to czasem nie Angela zwana też Angeliką? Mnie na nią właśnie wygląda. ;:131
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witajcie, gdzie nie wejdę wszyscy czekają lub już otrzymali swoje upragnione róże, tylko ja w tym roku na nic nie czekam. Ach jak ja Wam zazdroszczę tych emocji ;:224 . No cóż, jak pisałam wcześniej, muszę ogarnąć najpierw to co mam, a mam jeszcze kilka róż, które czekają na swoje miejsce w ogrodzie ;:131 .
Miałam nadzieję, że wszystko zakończę w tym tygodniu, ale niestety jakiś wirus rozłożył mnie totalnie i o ogrodowych ekscesach na razie nie ma mowy. Chyba przyjdzie mi czekać z resztą prac do wiosny, no chyba, że jeszcze w listopadzie da radę co nieco nadgonić.

Aniu przyjrzałam się tej Angeli, ale jeśli masz na myśli tę od Koredsa, to na pewno nią nie jest, ale znalazłam opis Angeli1983/, niestety bez zdjęcia, ale z opisu nawet by się zgadzało. Ciemno różowy z białym środkiem płatków od 5-8, ja u swoich co prawda więcej jak pięć nie widziałam a mam ja już kilka lat. Rośnie bardzo słabo, nawet zastanawiałam się, czy się jej nie pozbyć ;:131 , Ratuje ja tylko własnie pora kwitnienia, potrafi kwitnąć do samych mrozów.

Jadziu wszystkie tak chyba mamy, kupujemy młode krzaczki, które z niewiadomych powodów rosną ponad to co miały przykazane w szkółkach :wink: i nagle okazuje się, że zamiast rabatówki mamy wielką różę krzaczastą ;:oj , a nas boli głowa, bo z roku na rok mamy coraz mniej miejsca.... a tu tyyyle nowości, na dodatek co jedna to ładniejsza ;:306 . I wiesz co w takich chwilach sobie myślę, że przydałaby się..... ostrzejsza zima :wink: Obyłoby się bez wyrzutów sumienia, ot po prostu los tak chciał ;:224

Chyba Novalisa obie lubicie ;:173 . Pierwsze zdjęcie jest z ubiegłego roku, jak jeszcze był normalnych rozmiarów, jak przystało na rabatówkę, To drugie tegoroczne, w którym postanowił się mocno wyróżnić w szeregu, a ponieważ nie mógł wyjść przed szereg, to poszybował do góry ;:202

Obrazek
,
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich baaardzo cieplutko :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy masz racje przydałaby się naturalna eliminacja wtedy można by się jeszcze na jakieś ślicznotki załapać, a tak trzeba obejść się smakiem, a adrenalina potrzebna jak powietrze :wink: Novalisa tez bym sobie przygarnęła jak on taki zdrowiutki ale z wiadomych względów raczej tak się nie stanie ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Niech ta zima eliminuje sobie co chce, tylko nie Twoje Novalisy ;:108 No i oczywiście niech się trzyma z daleka od Nevady i M. Hilling.
Ale masz rację, niby żal, jak coś tracimy. Ale radość z uzyskanego miejsca bezcenna :heja
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, muszę przyznać, że Novalis, to niezwykle fotogeniczna róża. Istna modelka.

Ostra zima przed nami, tak że na pewno trochę wyeliminuje słabych egzemplarzy... Ja się jej obawiam, bo 95% moich róż, to tegoroczne nasadzenia.

A nie myślałaś, żeby np. wyeliminować coś do czego masz przysłowiowe "wąty"? Np. jakaś róża Ci choruje, albo ma kolor nie odpowiedni, albo inne albo. :wink:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam cieplutko wszystkich miłych gości w 2-gim dniu najbrzydszego miesiąca, jakim w/g mnie jest listopad. Żeby jednak nie było tak smutno mam dla Was bukiecik wczoraj ściętych, ostatnich róż w ogrodzie. Tym akcentem zakończyłam tegoroczny sezon różany. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas a dzisiaj proszę się ogrzać resztkami wspomnień, tym bardziej, że od wczoraj cały czas pada z niewielkimi przerwami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bukiecik ten sam tylko w kilku ujęciach :D

Basiu zgadzam się z Tobą Novalis to miss obiektywu ;:215 , mało która róża tak potrafi zaczarować rzeczywistość. Myślisz, że tegoroczna będzie mroźna?. Wolałabym aby te prognozy się jednak nie sprawdziły a jeśli już, to dla równowagi równie śnieżna.
Niestety jeszcze nie jestem na etapie eliminowania róż, ciągle mam ich za mało ;:306 a poza tym każdą lubię na swój sposób. Być może kiedyś nadejdzie taka chwila, że powiem basta i zacznę eliminować niektóre, ale jeszcze nie teraz.

Iwonko akurat najmniej obawiałabym się o Nevadę i M.Hilling, bo te damy raczej"żelazne", a Novalisa szkoda byłoby, bo chociaż za nim nie przepadam, to świetna fotomodelka z niej, wszystkich łapie na przysłowiowy lep ;:333 , mnie też tak złapała. Przeglądając fotki, stwierdzam, że mam najwięcej zdjęć właśnie tej róży ;:224 .

Jadziu ja tak mam, samej trudno zdecydować o życiu jakiejś rośliny, jeśli natomiast stanie się to za sprawą naturalnej selekcji, to trudno, los tak chciał, łatwiej się pogodzić ze stratą. Novalis ma 2 zalety jest nad wyraz zdrowy i jak pisałam wcześniej baaardzo fotogeniczny. Jeśli więc szukasz zdrowej róży, to polecam, tak zresztą jak Comte de Chambord, pachnie cuuudownie, kwitnie bez mała cały sezon i jak do tej pory zdrowa. Nie powiem miała chwile słabości, ale szybko się zebrała i teraz nadal stoi ubrana.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”