Sundaville (-, Dipladenia) - pielęgnacja, problemy w uprawie cz. 2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Witam dziś udało mi się zdobyć taki okaz, ;:224 kwitnie jak widać i ma sporo pąków.
Obrazek
Obrazek
110cm.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
ewelinaz
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lut 2016, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie
Kontakt:

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Gdzie zostało kupione takie cudo i za ile? Ja widziałam ostatnio takie na targach ogrodniczych podobnej wielkości za... 48 zł ;:202 Ale zeszły jak ciepłe bułeczki, bo jak wracałam i chciałam je drugi raz popodziwiać to już ich nie było

Moje też w zeszłym roku tak wyglądały o tej porze, a dziś nieśmiało wypuszczają nowe listki, więc jest nadzieja.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Ewelino kupiłem ja na targowisku, za 110 zł troszkę dużo ale nie mogłem się powstrzymać,nigdy mi sie nie udało do takiego stopnia uchować -. Pani mówiła mi że będzie miała podobne okazy innych kolorów chyba ponownie się skusze.
Nie raz latem sadzonki kupowałem po 25 zł.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
ewelinaz
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lut 2016, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie
Kontakt:

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Ojej, teraz będę żałować :? , bo jednak za te 50 zł to było tanio. A były w czerwonym kolorze, wys. ok. 70 cm ;:131
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Czerwone są bardziej standardowe ,inne kolory takie jak białe ,żółte ,różowe ,ciężej dostać,moja z doniczką ma 130 cm wys.,bez doniczki 110.

---1 maja 2016, o 06:41---

Moja - co raz bardziej się rozrasta i puszcza co raz dłuższe pędy, za nie długi czas trzeba będzie podpórki przedłużyć.
Obrazek
Obrazek


---11 maja 2016, o 07:11---

Kwitnie i rośnie nadal ;:138
Obrazek


---29 maja 2016, o 06:07---

Moja - tak się rozrasta, że brakuje wyżej podpórek,więc postanowiłem zadołować małą doniczkę z - do dużej by mieć miejsce na ustawienie wyższych podpórek.

Obrazek
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Swoją Sandaville wyniosłem na zewnątrz do ogródka. Stała pod zabudowanym balkonem i zasychały jej nowe pędy. Myślę, że to ze względu na małą wilgotność powietrza, teraz nadeszły dni lekko wilgotne, wystawiłem ją na deszcz.

---3 lip 2016, o 09:45---

Obrazek

---11 paź 2016, o 06:17---

Witam! :wit jaka tu cisza ,czy przygotowujecie swoje - do zimowania,jak zimujecie je ?
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
ewelinaz
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lut 2016, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie
Kontakt:

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

No właśnie zapowiadają w pogodzie 0 stopni przy gruncie więc to chyba czas na wniesienie sundavilli do domu. Tylko donica taka ciężka... Moje nowe roślinki w tym roku miały bardzo małe przyrosty i mało kwiatów. Ciekawe jak teraz przezimują, bo ostatnie zimowanie mi się nie udało.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Mojej przezimowanej niestety przypomniało się o kwitnieniu dopiero na początku września-także teraz jest w pełnym rozkwicie. Ja ją schowałam do domu w miniony piątek (dobrze, że na noc z czwartku na piątek podsunęłam ją na tarasie do samych drzwi balkonowych, bo zapowiadali u mnie +1 i całe szczęście, bo rano było mniej i szron). Teraz zdobi salon-ma ok. 40 kwiatów i sporo pączków-ciekawe czy się rozwiną, be zeszłej jesieni pączki pozasychały. Mam nadzieję, że i w tym roku uda mi się ją przezimować.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Nina gdzie i w jakich warunkach zimowałaś swoją -?
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

W temp.15-18 stopni, gdzie jest grzejnik tak na "pół gwizdka" (jak mówi mój tata)-od jesieni do wiosny suszę tam pranie i niestety muszę mieć odkręcony grzejnik. W pomieszczeniu jest małe okno 90cmx90cm-- stała ok. 2-3 m od okna. Zimą straciła wszystkie liście i myślałam, że nic z niej nie będzie, ale wiosną zaczęła wypuszczać od korzenia nowe pędy - stare obcięłam, bo pozasychały. Natomiast miałam jeszcze jedną białą-która nie przeżyła zimy: w tym samym pomieszczeniu, z tym, że na parapecie okna i w pobliżu (ok. 60 cm niżej) był grzejnik. Ona już późną jesienią wypuszczała nowe pędy z zielonymi listkami, a pod koniec zimy zaczęły zasychać i niestety nie odbiła nowych (obawiam się, że mogłam za dużo ją podlać-chociaż nie jestem do końca pewna czy to było przyczyną).
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Ja swoją wstawiłem do sąsiadki do mieszkania ,nikt tam nie mieszka ,nie jest palone w piecu stoi blisko okna południowego na 1 piętrze, nie wiem czy to dobry pomysł proszę o poradę.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Ja swoje zimuje w nieogrzewanym pokoju na poddaszu i własciwie nie podlewam, może minimalnie. To będzie ich 3 zima. Kaloryfer i woda to najgorsze rozwiązanie.
No i wczesną wiosną ostre cięcie. Zakwitają na tych nowych wypuszczonych pędach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aniaann
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 lis 2016, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 2

Post »

Witam, jestem tu nowa :) Mam trzy piękne sztuki dwie czerwone i jedną różową. - u mnie zimują na południowym oknie w pokoju ok 20 stopni i jest im dobrze, trochę gubią liście ale to chyba normalne. Jedną mam już trzecią zimę , na razie jest ok i mam nadzieję że tak pozostanie :) dziś z różowej wzięłam trzy szczepki wsadziłam do wody i czekam cierpliwie na korzonki. Jak pójdzie dobrze z ukorzenianiem to zrobię powtórkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”