Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Już wyjaśniam. To ja wysłałam K/142 mix na akcję, ponieważ sakiewki od Zuzi, niefortunnie zmieszały mi się z podłużnymi od Krystyny.
Awatar użytkownika
roscommonka
100p
100p
Posty: 119
Od: 15 maja 2013, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

GRANIU dzięki tej mieszance trafił mi się taki ciekawy pomidorek, bardzo bardzo mi się on podoba.
Dziękuję :wink:
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Roscommonko, wychodzi na to że moje K/142 pochodzą od Twoich z 2014 r. Nawet trochę podobne tylko jakby smuklejsze. Napisz jak ze smakiem, bo te moje były całkiem niezłe, chociaż wolę bardziej wyrazisty smak. Zachowam z nich nasionka, ale w przyszłym roku wysieję resztę nasion z zeszłorocznej akcji - może mi się trafi coś podobnego jak Tobie w 2014.
Dorota
Awatar użytkownika
roscommonka
100p
100p
Posty: 119
Od: 15 maja 2013, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Dorcindo, mam takie same wrażenia smakowe, co do tej krzyżówki jak Ty :)
W tym roku jej nie siałam, ale wrócę w następnym sezonie, bo naprawdę warto, krzak był zdrowiuteńki do końca.
A jak u Ciebie ze zdrowotnością K142?
Czy orientujesz się może ile krzaków należy posadzić, aby wśród nich (F5) trafić właśnie w coś takiego?
Cztery wystarczy?
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Bardzo proszę o poprawne oznaczanie krzyżówek, bo wkrada się chaos.Pokolenie krzyżówki oznaczamy dużą literą "F "np F5. Małe "f "oznacza zupełnie co innego.

I druga sprawa - inicjały twórców krzyżówki umieszczajmy na początku, następnie numer tej krzyżówki np. JR/18 F4, Kas/2 F3. Koniecznie z ukośnikiem dla wyrazistości zapisu. Tak to zostało ustalone u początków krzyżówek i tak powinno funkcjonować. A to wszystko dla naszego dobra i dla tych co po nas.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Roscommonko, K/142 pochodzących z Twoich miałam tylko 2 sztuki (z braku miejsca)- jeden wylądował w namiocie i rośnie tam do dziś, drugi na balkonie. Z tym na balkonie miałam jakiś problem, ale raczej wynikający z mojej winy (chyba wysechł pod moją nieobecność), więc go przycięłam i ładnie odbił, czubek też się przyjął i tym sposobem miałam 2 sztuki lekko opóźnione. Teraz stoją u mnie w sypialni i stopniowo dojrzewają. Czyli zdrowotność bez zastrzeżeń. W namiocie pryskałam trochę miksturami na balkonie niczym.
Co do ilości krzaków nie mam pojęcia - Kozula chyba kiedyś o tym pisała.
Dorota
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

Czy Kalmam słodki i K/38 jest tym samym pomidorem? Wiem, że Kalman słodki pochodzi z jakiejś krzyżówki Kozuli, chciałabym poznać jego rodowód. Uprawiałam w tym sezonie Kalmana, był pyszny, zdrowy i piękny, ale nic więcej nie było napisane co to za Kalman. Nasiona z AWN.
Awatar użytkownika
roscommonka
100p
100p
Posty: 119
Od: 15 maja 2013, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

badzia
Przepraszam za fki. Nie wiem jak to się stało zawsze staram się pamiętać o dużych literkach.
A właściwie to chyba wiem, byłam zbyt zaabsorbowana wstawianiem zdjęć, ja kompletny żółtodziób w tej dziedzinie jestem :oops: Ale chyba robię całkiem niezłe postępy :)
Do mnie nie trzeba mówić dwa razy, a więc z pewnością się to nie powtórzy.
;:3

Dorcinda
Dziękuję, że podzieliłaś się swoimi uwagami.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Roscommonko kochana, gdyby chodziło tylko o Ciebie napisałabym Ci na pw, ale to zjawisko robi się coraz bardziej powszechne dlatego podałam publicznie. Dziękuję za miły ton i zrozumienie sprawy.
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzyżówki Kozuli - odnowienie pełnej listy - opisy + zdjęcia

Post »

Badziu, jak spojrzysz na pierwszą stronę tego wątku, :arrow: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 58&start=0


to zobaczysz, że K/38 powstał z połączenia odmian: malinowy ff x Kalman.
i jest tam poniżej jego krótki opis - nie jest to Kalman.

Kalman jest odmianą ustaloną, a w liście Kozuli znalazł się dlatego, że trafił się Ani jakiś wybitnie słodki osobnik o troszkę mniejszych owocach
i został umieszczony pod numerem K/10 jako 'Kalman Słodki' - ewentualnie do dalszej selekcji:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2#p3773302
plus jeszcze tu trochę:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p1322131
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p1221316
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
roscommonka
100p
100p
Posty: 119
Od: 15 maja 2013, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Jakiego koloru powinnam się spodziewać po K122/F7?Nasionka miałam od Wojtek i niestety nie udało mi się trafić w takie jak on prezentuje w spisie pomidorów od kozuli. Miałam 3 krzaki. Na jednym były żółte befsztyki wczesne, trochę wodniste, a na drugim czerwone befsztyki też wczesne i smaczne. Z trzeciego nie zbierałam nasion. Owoce były okrągłe, 2 grona po 3 sztuki, smak średni. Czy komuś jeszcze trafiły się żółte z tej krzyżówki? Czy mogę je wysłać na AWN?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Ja siałam w ubiegłym sezonie K/122 F5 , nasionka z akcji, od Wojtka i , wysłałam je na akcję 2015/ 2016.
Uważam je za jedne z najsmaczniejszych i najplenniejszych kozulek, ubiegłoroczne owoce wyglądały tak ;
Obrazek

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
roscommonka
100p
100p
Posty: 119
Od: 15 maja 2013, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Śliczne ;:oj
Wysiewałam tą krzyżówkę z myślą, że trafi mi się coś podobnego do tych które prezentował Wojtek i. Miały bardzo ciekawy kształt. Niestety na 3 krzaczki nie trafiło mi się nic podobnego. Będę próbowała dalej z tych 2 nasionek od niego z pokolenia F6 i moich F7 :D Nasiona wyślę, bo widzę że Twoje mają ciekawe cieniowania żółto-pomarańczowo-czerwone, a więc ta kolorystyka chyba jest możliwa?

Ktoś jeszcze pomoże w tym temacie?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”