Żyworódka (Kalanchoe daigremontiana)

Rośliny doniczkowe
marioot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 sie 2015, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

Dzięki za odpowiedź, no to ładne kwiatki a wszyscy w domach mają właśnie tą drugą mniej leczniczą.
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

marioot pisze:a wszyscy w domach mają właśnie tą drugą
Wystarczy poczytać w internecie, porównać liście, no i ważne jest to że nie rozmnaża się jak liść
jest na roślinie, liść jak upadnie na podłoże to zaczyna się proces tworzenia rozmnóżek na liściu.
No i oczywiście kwiaty, kwiaty są cudne https://naradka.files.wordpress.com/201 ... tostan.jpg
Nie można pomylić jej z inną, choć w Polsce to wynika z braku wiedzy no i oczywiście z tradycji. Kalanchoe Pinnata ( żyworódka ) jest
mniej znana, natomiast nie dziwi już nawet jak te dwie rośliny są mylone, wystarczy zobaczyć na A-----o. W internecie też są mylne opisy ,
ale tylko dlatego że pisali to ludzie w swojej niewiedzy. Pinnata jest uprawiana na masową skalę w innych krajach, właśnie dla jej właściwości leczniczych i dla firm.
BOŻENA
marioot
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 sie 2015, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

No właśnie google po wpisaniu żyworódka pokazuje właśnie jako leczniczą tą Kalanchoe daigremontiana
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

Witam :)

Przedstawiam Wam moją żyworódkę :D


Obrazek

Rośnie na południowym oknie, nie wyciąga się i podoba mi się jej pokrój. Ma bardzo male odległości między liśćmi Dzięki czemu po utraceniu dolnych liści nie traci na urodzie. Jeszcze długo porośnie zanim sie zestarzeję(wyłysieję od dołu).
A co najciekawsze nad ziemią wypuszcza korzonki dzięki czemu za jakiś czas będę mogła posadzić ją głębiej :lol:


---9 paź 2016, o 09:30----


Witam ponownie :)

Dorzucam jeszcze dwie fotki żyworódki.
Dla porównania z pudełeczkiem zapałek. Ma liście wielkości mojej dłoni.

Obrazek

A tutaj zdjęcie wcześniej wspomnianych korzonków nad ziemią.


Obrazek
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

Ładna ta twoja Basiu, ja mojej obcinam stożek wzrostu, bo nie mam za dużo słońca, to by się wyciągnęła za bardzo. Jednak trzeba będzie zdobyć tą drugą, leczniczą. Jak mało miejsca to tamta bardziej wartościowa.
Basia
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

Ja też byłam pewna że to ta jest lecznicza bo w necie sporo o tym czytałam, a przy okazji natknęłam się gdzieś na wzmiankę że ponoć któreś są nawet trujące. Szukając dalej spotkałam te drugą żyworódkę pinniata i okazało się że to ona jest lecznicza. W końcu byłam tak skołowana że już sama nie wiedziałam czy mam leczniczą czy trującą czy po prostu roślinkę ozdobną. póki co nie zamierzam sprawdzać działania , ale o pinniata się postaram :lol:
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
liakhvi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 maja 2015, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

Mam taką Żyworódkę, jak Basia - niestety bardzo zwija swoje liście. Nie wiem, czy problem to ziemia, przyznam, że przy przesadzaniu dodałam sporo piachu akwarystycznego. Czy może ma złą temperaturę?
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

żyworódka wypuściła długi pęd

Post »

Żyworódka wypuściła długi pęd .Na początku myślałam ,że to będzie może kwiatowy chociaż nigdy takiego nie spotkałam.Ale jest to roślinka jakby osobna.Czy to jest jakaś forma rozmnażania ?

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
liakhvi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 maja 2015, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: żyworódka wypuściła długi pęd

Post »

Mam bardzo podpbną, długą odmianę. Jak często je podlewasz?
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

Niby w miarę potrzeby ale w sumie nie do końca.
Niestety brak mi miejsca na doniczki więc stoi na południowym oknie.Jak ma sucho to podlewam , często też "na zapas" jak siedzę czasem kilka dni na działce.
Czyli właściwie to raczej chaotycznie niż regularnie.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żyworódka pierzasta (Kalanchoe pinnata) - uprawa

Post »

Pozbyłam się mojej. Urósł wielki potwór, ze trzy razy większy niż na zdjęciu powyżej, a rozmnóżki lądowały we wszystkich sąsiednich doniczkach. Poszła biedna więc do kosza.
Pozdrawiam
Agneska
liakhvi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 maja 2015, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żyworódka - Kalanchoe daigremontiana

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, że moje siedzą w złej ziemi - marzec blisko - trzeba myśleć o akcji przesadzania :)


Kochani, zlitujcie się.
Nie cytujemy postów gdy nie ma ku temu wyraźnej potrzeby. :wink:
Zbędne cytaty usuwam.
bab...
sniff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 cze 2016, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żyworódka pierzasta (Kalanchoe pinnata) - uprawa

Post »

Rozmnażanie (inna doniczka)
Mam pytanie: czy próbowaliście rozsadzać zupełnie małe rozmnóżki do innej doniczki, niż roślina-matka? Wymyśliłam sobie swego czasu, że zamiast lasu w jednej doniczce będę miała kilka doniczek z żyworódkami. Ale zarodniki opadłe z liści i włożone do innych doniczek od kilku miesięcy za żadne skarby nie chcą rosnąć.

Uprawa w doniczce samonawadniającej
Czy ktoś z forumowiczów próbował uprawiać żyworódkę w doniczce samonawadniającej, terakotowej? mam wrażenie, że trochę moją przelewam i pomyślałam, że mogłabym ją wstawić do takiej doniczki, pozwalając, by roślinka brała tyle wody, ile potrzebuje, ale nie jestem pewna czy faktycznie tak będzie, czy nadal nie będzie miała zbyt mokrego podłoża? Ciekawa jestem Waszego zdania i doświadczenia.

Pozdrawiam! Ania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”