Kolczaste serce Jagny

Zablokowany
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

dorotka350 pisze: Nie będzie się przecież umizgiwał do Cardinala Hume :;230 Zupełnie nie na miejscu ;:183 Z tyłu za nim rośnie Othello, ale ten to znany zazdrośnik, więc lepiej z nim nie zaczynać, bo wiadomo jak to się może skończyć. A z drugiego boku ma jeszcze Leonardo da Vinci, ale chyba najbardziej spodobał mu się jednak Voyage. I wcale mnie to nie dziwi.
Obrazek Cardinal zdecydowanie nie...
Ale przecież Leonardo da Vinci znany był ze swoich skłonności homoseksualnych, Artemis może jeszcze się nie zorientował? Albo lubi wyzwania :D
William też uważa, że para będzie z nich udana. Ledwo odrósł od ziemi, natychmiast wyciągnął się w stronę Lady i wyglądają teraz dosłownie tak: Obrazek

Alegoria, zestawienie mojego wątku z Almodovar'em to prawdziwy zaszczyt. Dla mnie oczywiście, nie wiem czy Pedro byłby tym równie zachwycony ;:306 Jasmina chyba faktycznie debiutuje na forum właśnie u mnie. No i być może poczuła ten ciężar, bo naprawdę to w jakim tempie i z jaką klasą odbudowała krzaczek jest godne podziwu. Mam nadzieję, że pozostanie równie zobowiązana po zimie ;:218 A Pashmina... no bardzo mi przykro, naprawdę, ale przyznam, że się troszkę uśmiałam z Twojego wpisu. Sorry Obrazek Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale to g... podżerające pąki widziałam tez u siebie w ogrodzie. Podżarło mi pąka Chippendale'a, ale ten na szczęście miał jeszcze sporo innych w zapasie.

Basiu, prawda, że Mary Ann ładna? Oczywiście za wcześnie na ocenę, bo oba krzewy młodziutkie i jeszcze nie pokazały co potrafią, ale mam wrażenie, że to niedoceniana róża, bo nie widać jej tu na forum za bardzo. A to połączenie ciepłego pomarańczu z różem jest takie urocze. I ma opinię róży zdrowej. Będę informować o jej postępach.

Ania - Annes, w ramach ściągania deszczu dzisiaj podlałam pół ogrodu. Drugiego pół nie podlałam, bo mi się złamało to coś przy kranie i musiałam dokończyć z konewką i to ostudziło skutecznie mój zapał. Bo jak podleję to zaraz potem pada, stąd ten zryw. Mam tylko nadzieję, że na solidnym deszczu się skończy, bo zapowiadają też silny wiatr i burze, a z tym już trochę gorzej.... Obrazek
Dolce Vita u mnie się zaprezentowała od najlepszej strony. Bardzo sobie życzę, żeby dwa kolejne krzaczki były równie silne i żeby cała trójka pięknie przezimowała.
Z tą rewelacją to bym nie przesadzała. Teraz sporo z nich ma nowy rzut kwiatów, ale kolejne sporo ma też rzut plamistości i wyglądają o wiele mniej rewelacyjnie, zapewniam Obrazek

Ewuś, dziękuję za miłe słowo. Przesadzasz, ale dziękuję Obrazek
Już kiedyś pisałam o rozwiązłości naszych podopiecznych. Wszyscy bardzo lubimy jak się puszczają, oplatają, bezwstydnie popisują i zachowują nader swobodnie, prawda? Obrazek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Pamiętacie słodką Jasminę Flower Circus?
Pamiętamy, pamiętamy :D po liftingu nabrała ciałka ;:168
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagno, mam Mary Ann trzeci sezon i sporo zastrzeżeń co do jej wzrostu. Rośnie w drugim szeregu i oczekiwałabym od niej co najmniej jednego metra, niestety w tym roku postanowiła być miniaturką.
Za to kwiaty mają przepiękny kolor. Ciekawe jak Twoja będzie się sprawować. :roll:
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Majeczko, Jasmina FC jak dla mnie to specjalnie nie urosła, ale miło z jej strony, że powstała praktycznie z martwych i już ma pąki takie tuż-tuż, ciekawe jakie będą jej dalsze postępy :D

Anka (nena) to by mi akurat nie przeszkadzało, gdyby obie Mary Anki były nieduże, bo obie rosną w pierwszym rzędzie. Ważne, żeby były zdrowe i ładne ;:108

Teraz, jak ja już zaczynam być nieco zmęczona tym sezonem, róże jakby tak na odwrót. Właśnie je wzięło na kolejne kwiaty. Przecież już jesień za pasem... Po co ta trawa rośnie i prosi o koszenie? Po co znowu się pojawiły naparstnice? Po co mi kwiaty różane, jak ja już myślami siedzę przy kominku z gorącą herbatą?

Po dłuższej przerwie Minerva przypomniała o sobie jaki ma śliczny kolor Obrazek

Obrazek

W podobnym odcieniu Parfum Flower Circus też mnie czaruje znowu Obrazek

Obrazek

Sharifa Asma kwitnie i pachnie w zachodzącym słońcu ;:218

Obrazek

La Rose de Molinard walczy. Z maleńkiej ledwo żywej sadzonki zaczyna się robić krzaczek, który na dodatek kwitnie... :roll:

Obrazek

Obok niego opala się niewinnie Lady of Shalott, która wydawało się, że już przekwitła a ta dalej się chwali tymi ślicznymi kwiatami ;:224

Obrazek

Mariatheresia baaardzo dyskretnie przypomina o swojej obecności Obrazek

Obrazek

I na koniec bezczelność nie znająca granic. Pisałam, że planuję oddać w dobre ręce Crocus Rose i Bremer Stadtmusikanten, bo są pokraczne i kiepsko kwitną. Dzisiaj wyglądają tak

Obrazek

Obrazek

Jak tak sobie patrzyłam zrezygnowana, przysiadła obok mnie szczuplutka koleżanka.

Obrazek

Pytam się jej: "Po co teraz takie cyrki? Przecież zima za pasem, trzeba odpoczywać a nie latać po ogrodzie!" A ona na to spojrzała na mnie wymownie i powiedziała: "Weź się lepiej do jakiejś roboty." I poleciała....

Obrazek

Obrazek
x-al-ia

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Wiem, że róże są tu w roli głównej, ale na początek wtrącę dygresję... Myślę Jagno, że gdyby Pedro Ciebie poczytał, to miałabyś sporą szansę na jakiś pikantny wątek scenariusza. ;:306 Twoja elokwencja... :!: Masz to "coś". ;:306

Teraz róże... Crocus Rose i Bremer Stadtmusikanten najwidoczniej bronią się przed wykopaniem, bo patrząc na fotkę trudno im cokolwiek zarzucić.
Minerva nie tylko kolor ma śliczny, ale i zapach :!: Ja u siebie spisałam tę różę na straty, bo prawie obumarła, ale postanowiłam ocalić ją dla zapachu i udało się - ma teraz kwiaty...
Reszta róż także okazale się prezentuje. Nadal bardzo czekam na Jasminę Flower Circus... ;:173
;:oj Skąd wzięłaś czerwoną ważkę...? Widziałam tylko niebieskie. Lubię ważki, bo są trochę niezwykłe i bardziej surrealistyczne od porcelanowych pająków. :;230
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagna i Ty chcesz oddać Crocus Rose? ;:14 Przecież udowodniła Ci, że ma możliwości ;:108 A, że trochę pokrój ma rozłożysty? Do Princess Alexandra of Kent też można się przyczepić. Najzgrabniejsza to ona nie jest ... ;:224 Ciekawa jestem co teraz zrobisz?

A Mariatheresia to jedna sztuka tak sobie pięknie rośnie? ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagna Mariatheresia super babka, taka pokaźna, niczym moje odbicie ;:306 . Teraz poważnie ;:108 , naprawdę piękny krzak, powiedz mi tylko, czy ona taka mocno różowa, czy w bardziej delikatnym różu.
Ważka suuper, teraz rzadko się je widuje, a szkoda, bo to bardzo piękne stworzenia.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagna piękna fotka Parfum F.C ;:167 twoja Mariatheresia to kawał krzaka ,a jak kwitnie ;:oj no proszę w zeszłym roku tak narzekałaś, a w tym jakie masz piękne i okazałe róże ;:303 ;:303 chyba muszę w przyszłym sezonie pobiegać z tym kubeczkiem od śmietany ;:183 Chcesz wydać Crocus Rose i Bremer Stadtmusikanten ;:oj chętnie przygarnę takie krzaczyska ...mam dobre ręce ;:306 :;230 a przydałaby mi się taka pokraczna i dobrze kwitnąca róża mam dla takiej fajne miejsce ;:224
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Mariatheresia dyskretna? Hmm... ale ona taką kieckę efektowną założyła, że chyba wszystkie babeczki jej w okolicy zazdroszczą... ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

:wit Jagna lada dzień odtrąbię, że wreszcie zakwitł ten przystojny gość hihihi jak go nazwała Dorotka. ;:138
Ma na parterze otwarte dwa kwiaty, ale nie bardo mogę podejść żeby go cyknąć :;230 Pąki na pięterku już w kolorach ;:333
Póki co dokładnie obserwowałam jaki kolor ma tam na dole ;:168 ładniutkie i zmienne i urosły w trakcie kwitnienia i nawet pokazały rzęski. :D Długo utrzymuje kwiaty :D
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Witam, jestem cichym skrytopodczytywaczem Twego wątku, ogród zjawiskowy, a pióro co najmniej niebanalne. Uwielbiam Was tutaj czytać, nie odzywam się, bo na niczym się nie znam, ale chłonę wiedzę i ten klimat rozmów. Noi martwię się teraz czemu tu tak cicho?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Właśnie Jagno... gdzie się podziewasz? Czyżbyś już kopała doły pod nowe nasadzenia?
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolczaste serce Jagny

Post »

Jagno!
Dziękuję za łopatologiczne wytłumaczenie mi na czym polega uprawa róż, a to ostatnie najbardziej mi się podoba czyli leżakowanie. ;:306
Ja to nie odpoczywam w ogrodzie ani trochę, tylko biegam za maludą co najwyżej-taki czynny odpoczynek.
Wasze róże, czyli Twoje, Ani i Basi tak mnie zaintrygowały, że już przejrzałam jesienną ofertę Ros....m i mam parę typów do zakupu.
Tylko Pashminy nie znalazłam, a może mi polecisz na pw jakieś dobre źródło róż?
No po prostu tak dajecie po oczach tymi różami, że już przygotowałam dla nich miejsce na rabacie pomiędzy bylinami.
Muszę jeszcze Twój wątek przestudiować od początku, bo Ani już przestudiowałam i nazwy róż nie są mi już obce.
Pastellę też mam na celowniku, a ta Twoja cudna wręcz. ;:173
No a jak udało Ci się sfotografować z tak bliska ważkę, że nie odleciała?
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”