Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko chyba wiem o jaką różę chodzi, a raczej przypuszczam Pretty sunrise ??? Bright as a button czy CHEWdelight
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
x-al-ia

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka pisze:Alegoria no cóż nie będzie Biedermaiera ;:174 zawiązał pąki po czym zgubił liście ,a pąki uschły ;:145 kwiatów nie będzie ;:199...
Biedna różyczka... ;:202 Taki dramat... :cry: Może zbyt często o nią pytałam i żyła pod zbyt silną presją...(?) ;:171
Ciekawe, co tak naprawdę mogło być przyczyną obumarcia pąków? U mnie też jedna z róż zachowała się identycznie. Później dopatrzyłam się w niej działalności przędziorka, ale czy to jedyny powód... ;:24
Tolinka pisze:Pashmina ...póki co nie rzuca mnie na kolana ,ale czekam ;:65
Dlaczego Tolinko, ona jest właśnie z tych "dobrze zrobionych", lecz jakby nieco w miniaturze. ;:173

Ballerinę widziałam kiedyś szczepioną na pniu i właśnie wtedy doceniłam urok tej róży. Stanowiła aranżację tarasu i w tamtej różanej scenografii stwierdziłam, że nie ma konkurencji. :)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka pisze:Alegoria no cóż nie będzie Biedermaiera ;:174 zawiązał pąki po czym zgubił liście ,a pąki uschły ;:145 kwiatów nie będzie ;:199...
Szkoda Twojego Biedermaiera ;:145 Mój tak zachowywał się w ubiegłym roku. Jesienią został cały goły i dość późno zabrał się za wypuszczanie nowych listków, bałam się o zimowanie.
W tym roku zdrowiusieńki, mimo, że czarna zaraza szaleje wokół. Kwitnie też niczego sobie, choć trudno dostrzec kwiaty z gęstwiny zarastającej go werbeny. :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

U mnie to samo stało się z Biedermaiera. Mam trzy krzaczki (tegoroczne nasadzenia) i tylko jeden przyzwoicie wygląda. Dwa jak podrzutki, albo wyrzutki. No cóż..... wcześnie poszedł spać. ;:224
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Miałam ochotę na Biedermaiera, ale chyba mi ochłodziłyście głowę. Jedna zachciewajka mniej.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

;:131 Ghita R no właśnie nie w każdym...żebym w tyle nie została to muszę zamówić :wit
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Dorotko Ballerinie zostawiłam sporo miejsca ;:108 i prawdę mówiąc liczę na to że to miejsce ładnie wypełni ,bo M wymyślił sobie tu słoneczniki ;:219 u mnie raczej kreta się nie obawiam ,bo mam wszędzie siatkę rozłożoną ,ale mój piesio potrafi figla spłatać zakopując sobie kostki na później :evil: Oj ! nawet nie wiesz jak się cieszę że Glamis potrafi urosnąć w krzaczysko :tan może przekonam się o tym wreszcie ;:65

Jadziu od zawsze podziwiam u ciebie...Eyes for you ;:167 ;:108 ale wymieniłaś też cudne panienki które warto rozważyć i skoro przyszły ci na myśl ,to znaczy że są godne polecenia ;:333

Alegoria no biedny ten Biedermeier ale spieszę ci donieść że już się zbiera ,pewnie kwiatów już nie pokaże ale przynajmniej mnie lżej na sercu ;:128
Pashmina jest dobrze zrobiona ,ale u mnie jeszcze wątlutka jeszcze nie miałam okazji podziwiać jej szaleństwa ,rzuca to jednym to dwoma kwiatami...no nie mogę się nią nacieszyć ;:174
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinka pisze:Pashmina ...póki co nie rzuca mnie na kolana ,ale czekam ;:65
Mnie ona też nie rzuciła na kolana... ona mnie doszczętnie przeczołgała w szerz i w zdłóż! Kocham ją! Obrazek Uwielbiam! Obrazek Omotała mnie całkowicie! Gdyby ktoś nakazał mi mieć tylko jedną, jedyną odmianę róży w ogrodzie, to była by właśnie ona... Pashmina... dla mnie róża bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o urodę kwiatów... ;:131 ;:224 Obrazek

alegoria pisze:Ballerinę widziałam kiedyś szczepioną na pniu i właśnie wtedy doceniłam urok tej róży. Stanowiła aranżację tarasu i w tamtej różanej scenografii stwierdziłam, że nie ma konkurencji. :)
Oj jakże ja chciałabym zobaczyć ten widok! ;:65 ;:224
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aniu też trochę się martwię jak Biedermeier przezimuje,będę musiała o niego dobrze zadbać przed zimą ;:108 aż ci zazdraszczam że u ciebie tak pięknie rośnie i kwitnie ,to róża którą bardzo lubię oglądać ,a malutka taka ,fajna ,kompaktowa ;:167 a te kwiaty ;:170 mojej w tym roku przeszkadzał liliowiec i być może przez niego tak mi się bida pochorowała ,więc...już go nie ma dostał inne miejsce ,w którym już nikomu nie będzie przeszkadzał :D

Basiu u ciebie też ? ;:202 kurcza chyba en rok rzeczywiście był jakiś dziwny ;:219 Ale mój nie poszedł jeszcze spać jeszcze próbuje się zazielenić 8-)


Kasiu on jest piękny ale...no czasami tak ma ;:174 ale będę go bronić ,bo są inne róże które też tak mają a jednak są w wielu ogrodach ,a urodą mu nie dorównują ;:209 Wybór oczywiście należy do ciebie ;:108

Aga zamów nie pożałujesz ;:215

Aneczka gdybym miała taki egzemplarz jak twoja pewnie już bym miała poobdzierane kolana ;:306 póki co czekam ;:65 rozkocha ,nierozkocha,rozkocha,nierozkocha,roz.....Ballerina na pniu to musi być widok ;:173
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Owego Biedermaiera miałam mieć w tym roku i ja. Niestety (pewnie jak większość z nas) miałam więcej chciejstw niż miejsc w ogródku. Niezbędne były cięcia. Padło między innymi i na niego. Jak czytam Wasze komentarze, to nawet mi i nie żal, że poleciał z koszyka. ;:224
Tolinko kolana poobdzierane też... ale wyobraź sobie, jak boli szczęka, bo paszcza wiecznie rozdziawiona na jej widok. A ile much przy tym musiałam bezwiednie zjeść..? :roll: Koniec świata!
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Wczorajsze fotki zapraszam :D

Lavender Flower Cirkus

Obrazek

Henrietta Barnett



Obrazek

Piękna Aphrodite ;:167 olbrzymie pięknie pachnące kwiaty ,no cudo!!





Obrazek

Obrazek


Glamis Castle


Obrazek

Rosenfaszination

Obrazek

The Fairy

Obrazek



Obrazek


Charming Piano


Obrazek

Obrazek

Obrazek

a w wazonie :lol:


Obrazek

cudna Cafe au Lait ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Na Cafe mogę patrzeć bez końca ;:173

Twoje róże zachwycają! Na nie też mogę patrzeć, i patrzeć! Henrietta Barnett jest cudowna, zgrabna i zdrowa ;:173 Afrodytka też jej dorównuje ;:215
Moje Fairy mają nieciekawie, bo połowę dnia są w półcieniu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku się rozhulają ;:224
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Rosenfaszination cały sezon kwitnie bez przerw,uwielbiam ją ;:167
Z kolei Biedermeier w donicy nawet miał kilka kwiatów,ale ogólnie to mizerota z niego ;:131

Miłego dzionka ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”