Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rosa13
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 lip 2015, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

aria pisze: Nie ma żadnego drugiego etapu fermentacji octowej. Jak masz matkę, wkładasz ją delikatnie do soku, najlepiej na wierzch i zostawiasz w spokoju, żadnego mieszania.
Miałam na myśli czas, kiedy po odcedzeniu jabłek zostawiamy ocet bez mieszania. Robię po raz pierwszy więc wolę dopytać bardziej doświadczonych "occiarzy" :wink:
Bardzo dziękuję, teraz jestem nieco mądrzejsza w tym temacie.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

malgoska141 pisze:Robiłam dziś tą sałatkę z marchewki bardzo dobra musze dorobic więcej.Znajomi już przepis wzieli.
Z którego przepisu robiłaś?Proszę podaj mi ;:196
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Whitedame, dziękuję! zaraz kopiuję. Może bym i sama znalazła ale strasznie jestem ostatnio zaganiana.
Szkoda, że zaniechany został spis treści, tzn. dalszego ciągu cz.2.
Ja dziś z garów nie wyłażę, pieczone dynie, cd. kandyzowania kostek dyni, dżem pomarańczowo-dyniowy, w końcu słoików mi zabrakło. Jutro muszę dokupić. No i jeszcze wieczorny najazd Hunów (tj. pomidoro-dyniożerców), wyszabrowali mi cały zapas pomidorów, to co wisi jeszcze na działce to zielenina, a uparłam się na lutenicę i adżikę, a więc muszę pojutrze udać się na ryneczek, gdzie, poza handlarzami przemysłówką z giełdy, jeszcze na poboczu można trafić na samochody prosto ze wsi z prawdziwymi gruntowymi pomidorkami.
A myślałam, że 80 krzaków pomidorów zaspokoi moje potrzeby (w sumie 5 osób plus od czasu do czasu darowizna dla przyjaciół)...
malgoska141
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 mar 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kańczugi, Podkarpackie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Tereso ja sałatke robilam z poprzedniej strony podawala Ewao4 link do niej .Bardzo fajna wśród znajomych poszedł już przepis spróbuj na pewno posmakuje.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Dziś wreszcie zrobiłam lutenicę. Jest ...pyszna! To za mało powiedziane. Gdy zaczęłam próbować i smakować, to nie mogłam się oderwać. Zrobiłam z połowy porcji, o której pisze whitedame, ale niezupełnie tak samo. Np. nie obierałam bakłażanów przed pieczeniem tylko upiekłam je w całości, po nakłuciu widelcem. Marchew wrzuciłam do maszyny i starłam na wióry, podgotowanych pomidorów nie przecierałam przez sito tylko wrzuciłam do maszyny od przecierów, tylko wytłoki podgotowałam i przetarłam na sicie blenderem. Paprykę upiekłam w całości i potem przecierałam, ale zostało trochę pesteczek. Na przyszłość będę podpiekać paprykę w połówkach, po wybraniu pestek. No i nie dodałam czubrycy, nie mogłam jej dostać ani na moim ani na sąsiednim osiedlu. Trzeba by się było wybrać do centrum, gdzie pełno sklepików z przyprawami i żywnością "eko", ale to dłuższa wyprawa. Dałam zioła toskańskie i trochę cząbru, sól i cukier do smaku, próbowałam w trakcie. Pewnie to nie to, co oryginał, ale dobre.
A poniżej jeszcze ciepłe słoiki, wyszło 7.
Obrazek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Tak być powinno, przez przypadek powstało wiele smacznych dań a kreatywność w kuchni jest tak samo wskazana jak przy projektowaniu ubrań czy tworzeniu muzyki. Też często zdarza mi się gotować " na winie" ;:224 czyli co się nawinie :;230
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Robiliście kiedyś sok z gruszek? Może uda mi się załatwić owoce odmiany Konferencja i chciałbym zrobić sok, tak jak jabłkowy czyli mielenie i tłoczenie a później pasteryzowanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

]Robiłam dziś tą sałatkę z marchewki bardzo dobra musze dorobic więcej.Znajomi już przepis wzieli.[/quote]

Tereniu z którego przepisu robiłaś?
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Ja też robiłam i super , ale na razie to wystarczy , za rok będzie więcej słoików :D
Marchwi narosło to sie przerobiło , a sałatka godna polecenia najbliższym osobom
Bożena
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Tomw sok z samych gruszek u nas "nie idzie", więc takiego nie robię, ale robię sok gruszkowo-jabłkowy, tylko inną metodą. Wrzucam do sokownika obrane i bez środków owoce, zasypuję lekko cukrem ( zupełnie bez cukru słabiej puszczają sok, zresztą my lubimy dosłodzone), gorący sok w słoiki, butelki, szczelnie zamykam. Pozostaje pyszny mus do ciasta, naleśników, zapiekanek albo do zjedzenia :) Jak ktoś woli, może go jeszcze przesmażyć z dodatkiem cukru, cynamonu, goździków.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Ileż ciekawych przepisów ;:oj dzięki Stefci trafiłam tutaj,szkoda,że nie wcześniej,ale wszystko przede mną.
Zaintrygowała mnie " Macedońska Lutenica" - :D
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Co prawda papryki pomidorowej już nie uświadczysz, ale zwykłą gruntową jeszcze na bazarku trafisz. Zawsze można spróbować na małej ilości.
Smak Lutenicy zależy od warzyw i przypraw. Najlepiej jak warzywa są z działki, ale wiadomo, takie szybko się kończą.
Robiłam wczoraj z resztki własnych pomidorów, kupionej słodkiej papryki , takiej nieładnej i niekształtnej ( mam nadzieję, że jeszcze z pola się uchowała) z marketowych bakłażanów i dodałam kmin rzymski i oregano. Wyszło całkiem podobne w smaku do sosu do chili con carne. Znowu coś nowego.
Niestety skutek mojej kreatywności w robieniu przetworów jest taki, że często zapominam co ja tam dałam, że uzyskałam taki a nie inny smak :D . Ale że nie jestem fabryką ani nawet manufakturą mogę sobie na taki luksus pozwolić :D
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Whitedame to się nazywa kreatywna twórczość ;:63
Ostatnio otworzyłam słoiczek liutenicy i został spałaszowany z plackami ziemniaczo-cukiniowymi, pychotka :D
Pozdrawiam
Ula
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”