Ogród różany nad stawem II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jagna mam tą różę od wiosny i na razie rośnie w donicy.Zobaczymy jak będzie dalej się zachowywać.Właśnie tak przekwita jak piszesz,zastyga na krzaczku,kwiaty do końca się nie rozwijają jak kwitły tak zastygają zmieniają tylko kolor ,na wyblakły róż.Potem można wszystko obciąć.

Majka Kwiatki na razie trzyma kilka dni ale to nasadzenie z wiosny, więc róża nie jest silna,krzaczek będzie spory więc i kwiatów więcej .Cieszę się że Ventilo może być duży i być może zakwitnie na sztywniejszych pędach.Wszystko wymaga czasu i cierpliwości ,oczywiście od ogrodnika. :lol:

Aga oprócz tych o których pisałam wcześniej,dla mnie super różą jest Botticelli mam ją piaty sezon.Róża o pięknym pokroju,obficie kwitnąca,niezawodna. ;:215

Aniu jesienią dokupuję jeszcze Rostocka.Kilka szt. to będzie super widok .Stadt Rom w tym roku nawet nie był kopczykowany i nie robię mu nigdy oprysków.Tylko trzeba go podeprzeć, bo pierwsze kwitnienie ma bardzo obfite i na dosyć wysokich pędach ,drugie kwitnienie już bez podpierania.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu czy Noble Anthony pachnie ,bo mam u siebie podobną różę zdrowiutką, z lekkim zapachem .Jak tam zimowe maruderki czy odbiły Cudne kwitnienie ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jadziu oczywiście pięknie pachnie,sprawdzałam w południe i ma całkiem mocny zapach.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Witaj. Kiedy zaglądam do Twojego wątku to jestem oczarowana różami i tym jak umiejętnie je zestawiasz ze sobą i jeszcze pokazujesz nam na fotografiach. Masz rękę do tych roślin i trzeba Ci to przyznać ;:108 . Ja coś tam próbuję sił w tej dziedzinie i co chwilę dokupuję nowe ale widzę, że zbyt mało czasu im poświęcam. Zaczynam wątpić czy kiedykolwiek będą wyglądały tak ładnie . To był dla wielu moich róż pierwszy sezon i sporo z nich choruje niestety ;:222 . Jestem ciekawa jak przezimują. Twoje róże wydają się być bezbłędne i idealne , a to w większości Twoja zasługa, gratuluję. Pozdrawiam i życzę jak najdłuższych kwitnień :wit .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

No to czyli ta moja to nie on, a szkoda, bo miałabym następną podpisaną ;:180 Alu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Rostock mam jeden sezon ale sprawia wrażenie zdrowej i bogato kwitnącej różycy
Stadt Rom to też młódka u mnie ale pokazała kilka razy kwiaty i wypuściła 3 pędy-zobaczymy co pokaże :?:
;:215 Co do Botticelli-nie ma :( no cóż mamy jeszcze kolejne sezony :wink:
Grateful taka inna-chyba się skuszę, i po co tu wpadłam ;:223
Mam pytanie: czy wszystkie angielki wolno przyrastają?
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Aga z tych róż które wymieniłaś będziesz zadowolona.Botticelli jest u naszej Ewci w Rozarium http://rozarium.shoparena.pl/pl/searchq ... ticelli.Co do angielek to co roku podwyższają się tak ok 0,5 m.Przynajmniej ja tak zauważyłam u mnie.W trzecim -czwartym sezonie do 150 cm ,oczywiście zależy jak odmiana i same budują sobie pokrój.Tylko nie trzeba zbyt mocno cić wiosną.Potem grubieją im pędy.

Jadziu na pewno nazwa się znajdzie. ;:108

Ewelinko dziękuję. ;:196 W tym, roku rabatówki też mi trochę przychorowały,osłabione po zimie,złapały albo plamistość albo mączniaka.Ale może następny sezon będzie lepszy. ;:215
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Przerabiam rabatkę różaną i jestem zmuszona sprzedać kilka róż.Jeśli ktoś jest chętny do przygarnięcia to polecam. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=97869
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu jestem i ja u Ciebie , czekam niecierpliwie na różyczki , będą miały u mnie dobrze Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alicjo, masz może The Ancient Mariner :?:
Zastanawiam się nad kupnem, a widziałam na jakimś zdjęciu, że przewiesza główki, czego nie lubię.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Viola jestem pewna że będą miały dobrze.Ja trochę muszę zmniejszyć ilość róż bo za mocno się rozpędziłam.Przybyły mi niespodziewane inne obowiązki i teraz po prostu się nie wyrabiam.Na zaniedbany ogród też nie mam zamiaru patrzeć.Jedna rabatka już przeszła pod władanie hortensji.Też będzie ładnie a pracy mniej.

Aniu takiej róży nie mam,ale różnie to bywa.Nieraz róża młoda ma wiotkie pędy i kwiatki opadają a po 2-3 latach pędy grubieją i jest dobrze.To jest angielka ,więc jest tak jak mówię, trzeba poczekać nawet ze 4 lata żeby trzymała kwiaty do góry.Popytaj o tą różę tych dziewczyn które ją dłużej mają.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu, nikt ze znajomych jej nie ma :(
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Nena, ja mam młodziaka z ubiegłej jesieni. Nie zwiesza ale coś wrażliwy na ostre słońce.
Alu co słychać ? Czytam, że wyekspediowałaś część róż. Przy hortensjach rzeczywiście nie ma pracy oprócz wiosennego cięcia. Jakie odmiany wybrałaś ? Przesadzałaś czy nówki ?
Mnie przez prawie miesiąc nie było a jak wróciłam to pogoda do bani. Będę miała spiętrzenie prac.
Pozdrawiam
Ewa
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”