Ogród różany nad stawem II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jadziu mogłyby tylko być trochę sztywniejsze,ciągle jeszcze muszę podpierać.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Róże przepiękne, dobrze,że nie wykopałaś -każdemu trzeba dać szansę :wink: Miałam już wykopać winogron bo ciągle chorował, to o dziwo w tym roku jest zdrowy, smaczny :lol: ślicznie u Ciebie , ślicznie ci wszystko kwitnie ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Karolinko część róż niestety nie odbiła ,będzie więc miejsce na nowe,zdrowsze i ładniejsze.

Noble Antony

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Botticelli i Red Leonardo da Vinci

Obrazek

Kronenborg

Obrazek

I am Grateful

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu czy to już drugie takie obfite kwitnienie ;:oj Moje dopiero powoli się zbierają lecz widać już coraz więcej kolorów.Niestety pozbędę się paru róż tych które późno odbiły bo to nie ma sensu takie marnoty trzymać a miejsca brak .Inne będą mieć więcej miejsca
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu, to drugie kwitnienie w takich ilościach ;:oj
Pierwszy raz widzę Kronenborg z taką ilością kwiatów. ;:138
Jak sobie radzisz z Ventilo :?: Na zdjęciu widzę sznureczki i patyczki. Mojej mimo podwiązywania łamią się kwiaty pod własnym ciężarem, zwłaszcza, gdy popada.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jadziu drugie kwitnienie ,takie sobie.Angielki dają radę,niestety pozostałe tak jak wcześniej, na pół gwizdka.Zresztą skąd miały by się nagle wziąć rozrośnięte krzaczory ,gdy wiosną połowa każdego krzaka wycięta.Każdy krzaczek ma dwa trzy cieniutkie pędziki i na nim mizerne kwiatki.Te co mniej przemarzły trochę lepiej.Nawet Tchaikovsky miał pięknie rozbudowany krzak, a teraz dwa pędy i po jednym kwiatku .Jadziu może te róże się odbudują ,albo do końca zmarnieją.Jeszcze jedna taka zima i nie będzie co oglądać.

Aniu tak jak wcześniej pisałam do Jadzi. Kronenborg tak zakwitł na nowym pędzie czyli potencjał ma.Zima też go nie oszczędziła ,bo ma nisko wycięte sterczące kikuty. Ventilo niestety do podparcia bo tak jak piszesz ,kwiaty ciężkie a pędy cienkie.W opisie jest że dorasta do 1m. Miejmy nadzieję że wraz ze wzrostem ,będą grubiały i pędy .To nowa róża i nie znalazłam nigdzie na jej temat wiążącej opinii.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu, ależ masz piękne 2-gie kwitnienie ;:138 , dech zapiera widok tak kwitnących róż. The Sheperdes w ślicznym kolorze, a na widok Mary Magdaleny mocniej zabiło ;:167 , to chyba nowe nabytki, śliczne ;:108 Twoje-moje rozchodniki też już zaczynają u mnie kwitnąć, wielkie dzięki ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Cześć Alu ;:196 oj jak mi się podoba Mary Magdalena, jestem ciekawa Twojej opinii o niej.
Jeżeli tak ładnie kwitnie jak na zdjęciach i dobrze utrzymuje kwiaty, to warto o niej pomyśleć, jest śliczna.
Twój Ventilo to krzak, w porównaniu z moim kilku centymetrowym :;230 a, ma już kolejny sezon w moim ogrodzie.
Chyba lubi się wygrzać wiosną. U mnie było bardzo zimno i chyba dlatego nie urósł. :wink:
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Daysy Ładnie kwitną tylko angielki i są zdrowe.Co do pozostałych ....to rabatówki i wielkokwiatowe dostały plamistości a pozostałe prawie wszystkie mączniaka.No w tym roku to jest masakra,dzisiaj historyczne mocno przycięłam, bo aż siwe od mączniaka,jeszcze tak to nie było. Sheperderss jest na rabacie malinowej więc już trzeci rok,to super róża,zdrowa , kwiaty trzyma sztywno i tak było od początku.Razem z Noble Anthony i Scepter d'Isle to nr 1 na tej rabacie.Mary Magdalena nówka .. posadzona wiosną,ale świetnie sobie radzi,kwitnie już trzeci raz .Moje rozchodniki też zaczynają się przebarwiać , dzisiaj było mnóstwo motyli i ważek,nawet odwiedził nas fruczak gołąbek.M się śmiał że mi oczy powybijają,tylko śmigały po ogrodzie.

Majka na razie o Mary Magdalene nie wiele mogę powiedzieć bo mam ją pierwszy sezon.Ale żadna choroba ją nie dopadła, a to już dobry znak.Kwitnie praktycznie ciągle ,mam trzy szt.Kwiaty piękne jak na pierwszy rok,trochę płaskie.Po kwitnieniu przycinam ją trochę niżej ,żeby wypuszczała nowe pędy i budowała sobie ładny krzaczek.Trzeba liczyć że dorośnie do ok. 150cm, taką widziałam u Austina.
Natomiast Ventilo to kwiaty super i ma potencjał ale póki co nie wiele odrósł od ziemi ciekawe po ilu latach dojdzie do tego 1 m.Jesienią muszę go przesadzić bo posadzony obok Pricess Aleksandra Kent a ta rzuca tymi pędami na boki i biedak niestety nie ma szansy przy niej.Pójdzie na rabatę z rabatówkami
x-ja-a

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Pocieszne kwiaty ma I'm Grateful. Co ogólnie o niej sądzisz? Zdrowa jest? Ja mam od pani Eskelund z tej serii tylko From Far Away i jestem pod wrażeniem jej zdrowia i urody kwiatów. Dlatego czaję się na inne róże z tej serii i I'm Grateful jest na liście potencjalnych nabytków. Widziałam zdjęcia z jej przekwitania, ale tak jak napisałaś, wtedy nikt nie jest ładny. A ja nawet wolę jak kwiaty stopniowo zastygają na krzewie i można je wedle własnego uznania usuwać. Ta róża przypomina mi troszkę Pink Paradise (którą też mam bo zachwyciłam się Twoją Obrazek ), czy ona też składa i rozkłada płatki w zależności od pogody i pory dnia?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Georginia pisze: Majka na razie o Mary Magdalene nie wiele mogę powiedzieć bo mam ją pierwszy sezon.Ale żadna choroba ją nie dopadła, a to już dobry znak.Kwitnie praktycznie ciągle ,mam trzy szt.Kwiaty piękne jak na pierwszy rok,trochę płaskie.Po kwitnieniu przycinam ją trochę niżej ,żeby wypuszczała nowe pędy i budowała sobie ładny krzaczek.Trzeba liczyć że dorośnie do ok. 150cm, taką widziałam u Austina.
Natomiast Ventilo to kwiaty super i ma potencjał ale póki co nie wiele odrósł od ziemi ciekawe po ilu latach dojdzie do tego 1 m.Jesienią muszę go przesadzić bo posadzony obok Pricess Aleksandra Kent a ta rzuca tymi pędami na boki i biedak niestety nie ma szansy przy niej.Pójdzie na rabatę z rabatówkami
Dziękuję Alu, o Mary Magdalene będę dopytywać. Podoba mi się, oby kwiaty nie osypywały się szybko.
Nie dopytuję, bo pogoda w tym sezonie każdą odmianę jest w stanie wykończyć. :wink:
Mój Ventilo też niziutki. Może faktycznie pomyślę i ja o przesadzeniu go na inne stanowisko.
Coś mu może przeszkadza, u innych wyrósł na spory krzaczek.
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

:wit Czy mogłabym poprosić o podpowiedź rabatowej róży bogato kwitnącej ...według ciebie jaka by się nadawała?
U ciebie można dużo podejrzeć ;:215
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Witaj Alicjo. :wit Przywędrowałam do Ciebie śladem Hansestadt Rostock. Szukam opinii na jej temat, gdyż mam na nią chrapkę. Jak zobaczyłam jej zdjęcia u Ciebie to oniemiałam. ;:oj Cudowna róża! ;:180 Już wiem, że jesienią musi być i moja!
Poza tym szpaler Stadt Rom przy białym płotku mnie powalił. ;:180 Pięknie jest u Ciebie. Pozwól, że zostanę.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”