Balkonowe Rosarium / 2.

Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Chyba muszę w przyszłym roku zatosować Twoją metodę nawożenia, bo moje róże po pierwszym kwitnieniu stoją w miejscu.
Powoli, bardzo powoli ruszają
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7
Alegorio, no tak nie jestem pewna, ale Justi uważa, że to Melina, to niech tak zostanie.
Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają.

Jagno, pewnie, że dla takiej malutkiej znajdziesz miejsce..., rośnie dość szybko, już ma ~ 1 metra ;:224 .
Natomiast mój malutki L.F.C. już prawie przekwitł, ostatnie kwiatki są mega maluteńkie (2,5 - 3 cm.).

Justi, koleżanko nie ważne jak jej na imię, ważne, że super rośnie ;:108.

Margo, nie wiem czy nawożenie płynne zda egzamin w gruncie i przy dużej ilości róż... ;:24



Obrazek

Obrazek

Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Hejka. :wit
Dawno mnie tu nie było i mam straszne zaległości. :oops:
Muszę jak najszybciej nadrobić, bo widzę, że sporo straciłam.
Pogoda u nas coraz gorsza i zimna, róże zaczynają łapać plamy.
A jak twoje się trzymają ?

PS
Nadrobiłam zaległości i w pamięci mi zapadła ta parada kwiatów. ;:224
Niesamowicie to musiało wyglądać na żywo.
Patrzę na twoje nowe zakupy i tak dumam sobie - czy aby nie zaanektowałaś przypadkiem tego dachu garażu sąsiada pod nowe różyczki. ;:306
Gdzie to wszystko mieścisz ? :roll:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Widzisz, moja pamięć też zawodzi ;:173 , skoro zapomniałam lub przeoczyłam takie cudo ;:173 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Spróbuje nawozić płynnie.
W przyszłym roku mam nadzieję, że będę miała więcej czasu na ogród
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

alexia pisze: A to zdjęcie lipcowe;
Obrazek
Ładna jest na tym zdjęciu ;:180
Co słychać w Rosarium :D co się teraz szykuje do kwitnięcia :D
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7 moje ? dziewczyny.
Dziękuję za Wasze odwiedziny i wpisy. Wiem, że zaniedbuje Wasze wątki, czytam, ale nie wpisuje się. Tym bardziej dziękuję, że ciągle zaglądacie do mnie.
Odpowiem za chwilę, teraz relacja z "piekarnika";
Różyczki są zdrowe, ale cierpią, popalone kwiaty i liście.
W piątek spędziłam przymusowo 5 godzin przy upale 38 °, bez możliwości schowania się do cienia, jeszcze lepiej te moje bidy rozumiem.
Będzie kolejna redukcja i już nie będzie "balkonowego rosarium" tylko balkon z kilkoma różami...
Świetnie dają radę maluchy, już się cieszę, że czeka je lepsze życie.
PFC, wiosenny maluszek.

Obrazek


Kogro kochana, dziękuję Ci bardzo za za kolejny wpis ;:108.
Ano są zdrowe, ale cierpią..., w planie jest kolejna redukcja.
Chciałam to u Ciebie napisać, ale niech będzie tutaj... jestem zachwycona konsekwencją prowadzenia Twojego ogrodu, a pomidorki to cudo, znam tylko "wymiarowe" ze sklepów.

Daysy, tak bywa...,ale dzięki temu odkrywamy ciągle coś nowego ;:306 .

Gosiu, życzę powodzenia.
Twój trawnik ;:333.

Majka, co słychać, to już napisałam..., teraz tylko czekać na złotą jesień, może dziewczynki coś dadzą radę pokazać.

Obrazek
Obrazek

Escimo F.C. i Evy.

;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-ja-a

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

alexia pisze:
Świetnie dają radę maluchy, już się cieszę, że czeka je lepsze życie.
Ojej, jakoś tak bardzo emocjonalnie to zabrzmiało. Aż się autentycznie wzruszyłam. Ale rozumiem też i Twoje podejście, ja kiedyś chyba nawet lubiłam upały a teraz nie mogę ich znieść i jak mi panienka w telewizorze podskakuje z radości pokazując chudym paluszkiem na mapie te 31 stopni w cieniu to mam ochotę krzyczeć i ją udusić. I mam to samo: przez to jeszcze bardziej żal mi róż (że nie wspomnę wiejskich psów na łańcuchach), które nie mogą przyjść za mną do domu, gdzie jest miła temperatura i cień. A Twoje panny mają jeszcze trudniej, bo balkon to prawdziwy poligon. Ale z drugiej strony odkrywasz takie skarby jak Escimo FC, którym to absolutnie nie przeszkadza i pretensji nie mają. Będę nieustannie kibicować Twojemu rosarium, bo nawet z kilkoma donicami, to i tak skrawek różanego arcydzieła ;:167
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Och.......dziękuję. ;:180
Staram się być konsekwentna, chociaż nie zawsze mi to wychodzi tak jakbym chciała.
U Ciebie róże cierpią od upału a u mnie cierpiały od częstych deszczy i zimnych nocy.
Ale tak już będzie w naszym klimacie i trzeba się przyzwyczaić. :uszy
Myślę, że balkonowe rosarium będzie tylko pewno w okrojonym składzie.
Każdy rok jest inny i następny może być dla róż dobry, więc szkoda byłoby rezygnować z tych, którym tylko w tym roku powinęła się "noga", może poczekaj trochę z redukcją. :wink:
Grażyna.
kogro-linki
x-al-ia

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexio, jak miło, że znowu się pojawiasz ze swoimi różyczkami. ;:168
Alexia pisze:Będzie kolejna redukcja i już nie będzie "balkonowego rosarium" tylko balkon z kilkoma różami...
Nie podoba mi się to. ;:185 Czuję się zawiedziona. Zawsze uważałam, że Twoje róże dla moich róż, to szach-mat, ale czerpałam inspirację z Twojej różanej pasji. Było to takie odkrywcze, piękne, a teraz zapowiadasz koniec... (?) ;:124
Twoje Rosarium to dzieło niepowtarzalne. Uważam, że to bardzo mocny argument przemawiający za kontynuacją pasji.
Balkon z kilkoma różami byłby tylko smutnym wspomnieniem po tym wszystkim, co działo się wcześniej.

Uwielbiam odkrywać u Ciebie nowe róże tak jak np. Escimo Flower Circus, czy podglądać jak rosną te, które są starsze, ale nigdy mnie nudzą - myślę tu o Evy. :)
Jak widzę, budleja okazuje się niezawodna i kwitnie chyba jeszcze obficiej. Niby coś tam popalone, ale Twoja pielęgnacja sprawia, że na fotkach widnieje busz kochanych roślinek. ;:167

Escimo F.C. i Evy, mają teraz pełny rozkwit kwiatów, więc chętnie zobaczyłam fotki portretowe tych róż. Wiem, że z uwagi na jasny kolor kwiatów, mogą być trudne do sfotografowania zwłaszcza w pełnym słońcu, ale przy odpowiedniej porze dnia, może się uda. :)
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Hey ;:196 widzę, że budleja ma właściwe rozmiary, nie to co moje w ubiegłym sezonie :lol:
Chyba na tarasie dobrze sobie radzi, bo wygląda ślicznie. ;:168
DicEvy ma sporo kwiatów :D .
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7 różane dziewczyny...
Jestem trochę w różanym dole..., w sumie powinnam się cieszyć, bo nie ma chorób, ale za to popalone liście i to co zostało z kwiatów. Czytałam u Was, że część róż stoi bez portek..., u mnie kilka jest w bermudach, poodpadały przypalone liście.
Honory czyni Escimo F.C. U Majki pisałam, że na bezludną wyspę wzięłabym P.F.C. Jakby można było 2 to i ona by pojechała... ;:108 . jedyną jej wadą jest długa przerwa w kwitnieniu. Kwitnie za to długo , na całym krzaku, na kilku piętrach.

Jagno ;:167 , tak wyszło emocjonalnie..., o psach i innych biedakach, to nie wspominaj...
Jest tutaj nowe, wypasione schronisko dla zwierząt, są super warunki, tylko wybieg dla psów to pełna patelnia..., walczymy o zadaszenie...
;:180 za słowa wsparcia :!:

Grażynko, Tobie też dziękuje..., na klimat nie mamy wpływu, trzeba się dostosować.
Teraz wyjadą tylko te podwójne, ilość odmian pozostanie.

Alegorio, nie wiem, czy przypalone ogryzki mogą być inspiracją ;:24 .
Oczywiście są te niezawodne..., te mają u mnie dożywocie ;:108 .
E.F.C. zrobię zdjęcia wieczorem, Evy nie będzie, zostało parę spalonych ogryzków do obcięcia.

Majeczko, budleja ma prawidłowe rozmiary... ;:224 , oblepiona jest pszczołami i bąkami..., nie widziałam ani jednego motyla ;:306 .

;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexio, mam nadzieję, że to tylko przejściowy "dół" on dopada w tym sezonie nie tylko Ciebie ;:196 , ale jakoś się z niego wygrzebiem ;:108 y.
Przyjdzie nowy, lepszy sezon i wszystko wróci do normy i znowu zapełni się Twój balkon cuuudownymi różyczkami. Ja w to wierzę ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”