Akcja wymiany 2016/2017

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Dlaczego wątek wymiany jest w części komercyjnej forum. Nie wszyscy mogą tam pisać, np. ja. Proszę o przeniesienie do części warzywnej, w której był do tej pory.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Wszystko jest wyjaśnione tutaj : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=97269
przeniesienie wątku do Sekcji warzyw jest niemożliwe.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

A może pomyślmy sobie o tym " przeniesieniu" w ten sposób. :wink:

Akcja powstała z inicjatywy Was (nas) Forumowiczów dla, no właśnie: Forumowiczów.
FO udostępniło możliwość przeprowadzenia jej tutaj, tak?
Administracja nie ustanawiała żadnych zasad i nie ingerowała, jeśli tylko nie było realnej potrzeby,
w Akcję i sposób jej przeprowadzania.
Jednak, co sami, tu z tej drugiej strony zauważyliśmy, m.in pomagając "technicznie" Świstaczkom,
Akcja z roku na rok coraz bardziej się rozrastała, jednocześnie przeradzając w coraz to większe rozdawnictwo,
kosztem pomału już przeogromnej wręcz pracy Świstaków i coraz większej ich liczby.
Tymczasem równocześnie, coraz większa ilość osób rejestrowała się tu tylko po to, by uzyskać nasiona,
niejednokrotnie nie małą ilość nasion, nieraz z dwóch czy nawet trzech kont klonów,
po czym... znikała nie mówiąc nawet dziękuję, pa lub do widzenia, po prostu biorąc co się udało i już.
Pozostały tylko puste konta,
nierzadko całkowicie zapomniane i zakładane na raz, tylko po to by zdobyć nasiona.

Czy o to chodziło Wam w chwili powstania AWN?
Czy pamiętacie jeszcze jej założycielskie priorytety?
Czy i o ile nowe osoby mają ochotę na np kontynuację Krzyżówek naszej Kozul(k)i?
Kto z takich osób w pełni doceni pracę i Krzyżówki np Jarsona lub Kasencji?
Ile osób kieruje się chęcią rozpropagowania, dopracowania ewentualnie ulepszenia lub uzyskania danej lub nawet nowej odmiany z nasion roślin dostępnych na akcji?

Czy do tego dążyliście?
Czy jeśli nic z tym nikt nie zrobi, ta Akcja ma szanse przetrwać?
Ilu świstaków będzie potrzeba za np 3 lata?
Kto się podejmie tego zadania?
Oraz jaką satysfakcję ono przyniesie?
Wydzielając AWN do sekcji ofert ograniczy się zarówno jej widoczność jak i ilość osób biorących w niej udział, tak, to prawda.
Ale czy ograniczy się to naszym stałym, chętnym do wzięcia w niej udziału Forumowiczom?
Czy to naprawdę aż tak wielkie poświęcenie
zakupić np ręczny Spryskiwacz Mini-500 za około 9 zeta,
(bo zakładam, że warunek posiadania co najmniej 50 postów na swoim koncie nie jest tu jednak problemem),
oraz zgłosić chęć przynależności do Grupy posiadaczy Marolex i móc nadal,
bez żadnych utrudnień, brać udział w AWN?

To naprawdę aż taki kłopot? :roll:

Według mnie nie.
Za to jest to jakby parasol ochronny dla AWN i przyświecających jej celów :idea:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Podpisuję się dwoma rękoma pod tym co przekazała Babuchna.
Bardzo roztropne i przejrzyste naszkicowanie problemu.
Popieram jak i cały zespół Moderatorów taki układ. Jest on dobry i zabezpiecza przed nazwijmy to spamowym wyciąganiem od anonimowych osób, czasem za pomocą kilku kont.
A tak będzie wszystko pięknie i dobrze. ;:333 ;:4

Temat uważamy za wyczerpany. Szanujmy swój i Moderatorów czas.
:D :idea:
Miłego dnia!
Admin.
wodny111
100p
100p
Posty: 129
Od: 29 maja 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Obawiam się, że Babuchna sama sobie przeczy. Skoro są zakładane konta, tylko po to by pozyskać nasiona, nie będzie stanowiło problemu dla ich posiadaczy kupienie spryskiwacza za parę złotych. Ja takiego spryskiwacza nie mam i na razie sobie nie kupię, bo nie jest mi potrzebny.
Mam pomysł, jak zdecydowanie usprawnić AWN, ująć pracy świstakom i spowodować, że w pierwszej godzinie akcji nie będzie wyścigu.
Niestety, w zaistniałej sytuacji, nie mam nawet możliwości przedyskutowania tego pomysłu.

Nie na temat usuwam/KaRo
Pozdrawiam
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5745
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

cytat
"Akcja powstała z inicjatywy Was (nas) Forumowiczów dla, no właśnie: Forumowiczów.
FO udostępniło możliwość przeprowadzenia jej tutaj, tak?
Administracja nie ustanawiała żadnych zasad i nie ingerowała, jeśli tylko nie było realnej potrzeby,
w Akcję i sposób jej przeprowadzania.
Czy to naprawdę aż tak wielkie poświęcenie
zakupić np ręczny Spryskiwacz Mini-500 za około 9 zeta,"

A teraz Adminstracja więla akcję w swoje ręce i narzuciła obowiązek posiadania spryskiwacza ,żeby wziąć udzaił w AWN ;:oj
Ja mam ,ale mam przez przypadek ,bo tylko taki był w tym czasie dostępny w skelpie , a był mi potrzebny na już,
lecz nie rozumiem ,dlaczego posiadanie spryskiwacza ma być przepustką do wzięcia udizału w Akcji
Wymiany Nasion :shock:
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Wszystko jest w regulaminie, ale jak widać niektórym trzeba o tym przypominać.
Aby móc korzystać z "ofert" trzeba należeć do grupy Marolex, aby do tej grupy należeć trzeba stać się posiadaczem jednego z wielu opryskiwaczy tej firmy. Chyba to nie takie trudne do zrozumienia i zaakceptowania?
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Maksio79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 24 sie 2016, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Pelasia pisze:cytat
(...)
lecz nie rozumiem ,dlaczego posiadanie spryskiwacza ma być przepustką do wzięcia udizału w Akcji
Wymiany Nasion :shock:
Jak się nie o co chodzi, to chodzi tylko o jedno... O pieniądze.
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Niestety, ale nawet posiadanie opryskiwacza Marolex czy napisanie 50 postów nie gwarantuje możliwości pisania w dziale handlowym. A co gwarantuje? - otóż, to wyjaśnia ostatnie zdanie regulaminu:
Następnie Moderator albo Admin zweryfikuje warunki i dołączy Forumowicza do grupy "Posiadacz MAROLEX". Po dołączeniu do tej grupy będzie miał/a możliwość umieszczania ogłoszeń w poniższej Sekcji Ogłoszeń.
Tak się składa, że mam ten opryskiwacz i wymaganą ilość postów, a mimo tego na moją prośbę dołączenia mnie do grupy nie zostałam do niej dopuszczona, oto powód, który otrzymałam na priv:
Witaj Xavierko , zgłosiłaś akces do korzystania z sekcji Oferty,więc owszem ,tak,z przyjemnością udostępnimy Ci dostęp do tej sekcji ale najpierw zapoznaj się z regulaminem dostępu do tej sekcji. viewtopic.php?f=1&t=64052
Po spełnieniu warunków będzie to możliwe.
Jednocześnie serdecznie zapraszamy Ciebie do włączenia się w nasze dyskusje. Niewiele napisałaś niestety u nas w ostatnim czasie a sekcja ta została utworzona z myślą o naszych aktywnych forumowiczach. To oni pisząc tu posty tworzą forum .
Bez dyskusji forum przestanie istnieć. Dlatego też zapraszam serdecznie do włączenia się do dyskusji .
Pisać dla pisania nie jest moją cechą charakteru, zwłaszcza kiedy nie mam nic do powiedzenia. Ale codzienne czytanie forum jest dla mnie sporą frajdą, bo ja jestem z tych początkujących działkowców co wciąż się uczy - szkoda, że w tym roku samo czytanie forum nie wystarcza aby wziąć udział w AWN. ;:145
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Piszę tu absolutnie nie jako modek, lecz potencjalny uczestnik akcji, jeśli do niej dojdzie.

Przede wszystkim jestem zdziwiona taką negatywną i niechętną postawą wobec zaistniałej zmiany.
Ta akcja to właściwie od samego początku powinna była być w sekcji ofert, tak jak każda inna wymiana nasion.

Nie rozumiem jakim prawem? głos zabiera osoba, która wczoraj się dopiero zalogowała :?
Czyżby tak dogłębnie znała wszystkie szczegóły związane z akcją :roll:

Nie rozumiem Cię też Xawierko- skoro jesteś na forum 4 lata i piszesz, że jesteś początkującym działkowcem, to faktycznie nie miałaś żadnych pytań, rozterek, powodów do dyskusji odnośnie jakichś upraw :?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Ja jednak nie widzę w Twoim (Xavierka)profilu abyś miała zaznaczone posiadanie opryskiwacza. Z tego wniosek, że Twoja prośba o dołączenie do grupy nie mogła być załatwiona pozytywnie. Nie rozumiem dlaczego siejecie zamęt, a nie pofatygujecie się aby przynajmniej raz dokładnie przeczytać regulamin?
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

Widzę, że niektórzy nie rozumieją, dlaczego żeby móc mieć dostęp do sekcji ofert, należy posiadać opryskiwacz Marolexu. Wydanie paru złotych na najtańszy opryskiwacz, to naprawdę niewiele w porównaniu do otrzymania za darmo dużej ilości nasion, których przy zakupie trzeba by zapłacić o wiele więcej.
Otóż forum istnieje dzięki tej firmie i do niej należy.
Kwestia bycia aktywnym użytkownikiem też powinna być zrozumiała. Forum, jak sama nazwa wskazuje nie jest platformą handlową (wymiana to też handel) i tworzą sami użytkownicy udzielając się w wielu jego sekcjach. Sekcja handlowa została wydzielona jako nagroda właśnie za tą aktywność.
Dlatego naprawdę ciężko mi zrozumieć podejście niektórych użytkowników.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Akcja wymiany 2016/2017

Post »

jokaer pisze: Nie rozumiem Cię też Xawierko- skoro jesteś na forum 4 lata i piszesz, że jesteś początkującym działkowcem, to faktycznie nie miałaś żadnych pytań, rozterek, powodów do dyskusji odnośnie jakichś upraw :?
Droga Jokaer, pewnie, że miałam pełno pytań i rozterek i podzieliłam się z nimi w ponad 400 postach...

Faktycznie, myślałam, że ilość Marolexów zaznacza moderator po akceptacji prośby, a nie przyszło mi na myśl, że tą inf. zaznacza się samemu w profilu. Teraz chyba rozumiem dlaczego zostałam odrzucona....No nic człowiek się cały czas uczy. ;:14
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”