Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Dorotko, dwa lata temu i 600 odmian :shock:
Mój Kiwi też okazał się samokończący i w odróżnieniu od Beatki, nawet nie było się w czym rozsmakować, cztery niewielkie owoce i finito, dziś zlikwidowałam krzak.
Country Toste to naprawdę fajny pomidor, szkoda, że to F1, w przyszłym roku postaram się posiać nasionka oryginalne i uzyskane z moich krzaków dla porównania.
Green Copia u mnie jest zielona z białymi paskami, może jest wyjątkowo późna, albo to jakaś pomyłka.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Cztery owoce, to i tak lepiej niż u mojego Kiwi, bo mój wysilił się na jeden. :;230 Są jeszcze jakieś małe siedzące, ale nie wiem, czy ruszą. :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Kasia, ale te moje cztery to by się w Twoim jednym zmieściły :;230

Trochę obawiałam się, że nie dogodziłam jego potrzebom, nawozowym oczywiście, ale nasionka mamy z jednego źródła, to taki chyba już jest.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Irenko, tak wyszło, bo do tego roku miałam sporo miejsca w gruncie i mi się trochę nasadziło ;:131
Teraz już tak kolorowo nie będzie, przyszły sezon już tylko namiot i 80 szt maksymalnie. No, chyba, że uda się zmieścić drugą folię. Ale będzie ciężko.
Dziewczyny, to Kiwi musiał się skrzyżować, skoro wyszedł samokończący i owoce się różniły. Jeśli krzyżówka, to co najmniej w drugim pokoleniu, bo w pierwszym wszystkie krzaki powinny być wysokie.

Edit:
Irenko, jeśli Twój Country Toste to F1, to wkradła nam się literówka - powinien być Country Taste :)
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Dorotko, faktycznie literówka się wkradła. ;:180

To nie pierwsza krzyżówka i pewnie nie ostatnia na tym forum, dobrze, że to wyjaśnilimy, ja nie zbierałam nasionek z moich " Kiwi", owoce były niesmaczne.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

A mój nie był taki zły. Właśnie go zjadłam (wcześniej wydłubałam kilka nasionek :wink: )
Czy Wasz Kiwi też się tak wybarwia z czasem? Czy to ewidentnie dowód, że się z czymś skrzyżował?

Obrazek
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Moje grunciaki sypnęły owocami. Przy okazji pojawiła się super niespodzianka. Ogromne, pomarańczowe befsztyki. Większość krzaków mam z własnej rozsady, tylko część kupiłem w sklepie i to chyba wśród nich trafiła się ta miła niespodzianka. Ktoś z Was rozpoznaje w nim jakąś odmianę? Krzak średniej wielkości, owoce duże, skórka cienka i miękka. Miąższ bardzo słodki, konsystencja kremowa, rozpływająca się, smakuje jak jakiś owoc deserowy. Nasiona już się suszą, to na razie najsmaczniejszy pomidor z jakim się spotkałem.

Przy okazji mam prośbę o identyfikację malinówki ze zdjęć (jeśli to w ogóle możliwe przy takim ogromie istniejących odmian). Od conajmniej 25-30 lat jest uprawiana przez moją ciotkę, nazywana przez nią "Amerykanami" :wink: Owoce od średnich do bardzo dużych, czasem trafią się staśmione. Skórka średniej grubości, smak słodko kwaśny, w porównaniu z opisanym wcześniej pomarańczowym mniej słodkie, miąższ bardziej zwarty, nie twardy ale też nie kremowy.
Cecha powtarzalna od lat, to spękana, szeroka piętka zabarwiona na zielono nawet w bardzo dojrzałych owocach. Za to nie wchodzi głęboko i nie wrasta w miąższ.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Miałem 'Green Copię' przez ostatnie dwa lata z rzędu - jak dla mnie jest po prostu pyszna w smaku.
Może troszkę podobna w smaku do Absinthe'a ale z delikatną nutką kwasku.
Generalnie oba te pomidory uważam za jedne z najlepszych 'zieleniaków' ... :D

'Green Copię' trzeba zbierać trochę na 'wyczucie', jak już będzie ciemno zielona z bordowymi paskami,
bo jak się zrobi żółto-zielona (plus bordo paski) to jest już przejrzała i inaczej smakuje.

Miała być i w tym roku ale zastąpił ją dla przetestowania 'Harvard Square' - za parę dni degustacja :wink:
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

cantati Nasionka Novcerkasskij 416 dostałam z AWN 2014/2015 i siałam w tym roku pierwszy raz. Na 3 krzaczki 2 mają liście regularne a 1 ziemniaczane. Owoce wyglądają tak samo czerwone, lekko spłaszczone i lekko żebrowane, różnica tkwi w smaku, te z ziemniaczanego krzaka są dużo słodsze. Możliwe, że jest to zasługa tatusia Brandywina lub Suddutha. Krzyżówka zapowiada się obiecująco, więc pewnie pociągnę ja dalej, bo jestem łasa na słodkie befsztyki.
Liść regularny:
Obrazek
Liść ziemniaczany:
Obrazek
Co do Kiwi to również podejrzewam krzyżówkę. 2 krzaczki zakończyły się na wysokości 1 m, a 3 osiągnęły 1.5 m. W smaku niebo w gębie ( jak nadmieniałam uwielbiam słodkie pomidory).
Krzaki:
Obrazek
i owoce:
Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Drapichruście, a w tym kartonie te białe pomidorki na wierzchu, jaka to odmiana?
Udanych plonów.
Magda
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Lochroma, to White Beauty, niezłe ale też nie rewelacja, jak na befsztyki mają trochę za duże komory nasiene i są wodniste. Jak będę przed komputerem, to wrzucę zdjęcie przekroju.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

A ja trochę z innej beczki; czy jest gdzieś lista nasion pozostałych po AWN? Chyba szkoda dłubać nasiona z odmian, których dużo zostało.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Zerwałem dzisiaj pomidory Kmicic z gruntu. Złapały w połowie sierpnia ZZ podczas mojej nieobecności. Dopiero drugi oprysk zatrzymał chorobę. Bardzo dużo pomidorów wyrzuciłem( ponad 50%), ale i tak ze zbiorów jestem zadowolony. Tutaj zbiór z około 40 krzaków, (3 zbiór, największy). Jutro dokończę bo noc mnie "wygoniła" z pola ;:173

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”