Kiedy i jak nawozić?

Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Chyba bym nie zaryzykowała jakimś wstrząsem i wychłodzeniem rośliny. W końcu na każdej etykiecie dot. uprawy pojawia się przedział 16-25 stopni C, a wiadomo że lód zaczyna topić się w + 1 ... to chyba trochę za mało, aby zalewać tym korzenie. Mogłoby je porazić i mogłyby zacząć gnić lub zamierać.
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Faktycznie, to byłby skrajny przypadek. A jest kilka wersji na temat pielęgnacji storczyków.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Edita bardzo dużo Amerykanów mieszkających w upalnej cz. Ameryki tak robi i to nie szkodzi phalaenopsisom, ale u nich jest plus 40 st. lub więcej, więc ta kostka szybko się rozpuszcza i delikatnie chłodzi roślinę. U nas to się zwyczajnie nie sprawdzi, żyjemy w klimacie umiarkowanym... jest w sam raz. Nie ma co udziwniać :wink: Swego czasu też się interesowałam tym tematem.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Ratowanie storczyków

Post »

Witam :wit Mam młodziutkiego storczyka. Kupiłam też nawóz do storczyków o nazwie florowit. Ponieważ mój starszy storczyk nigdy nie był nawożony, to chcę dać o połowę mniejszą dawkę niż zaleca producent. Czy tak ma być? No i drugie pytanie. Czy nawóz mam dać teraz, czy czekać do kolejnego podlewania :?: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ratowanie storczyków

Post »

Poczekać do kolejnego podlewania i dać lepiej mniej niż więcej, wydaje mi się, że 1/3 dawki będzie lepsza. Ten nawóz możesz wykorzystać też do innych roślin.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Witam ponownie. Wszystko zgodnie z radą Merghen ;:180 Podlałam z nawozem, a dawkę przeliczyłam po aptekarsku. Zostało mi trochę wody z nawozem, to skorzystała jeszcze dracena i diffenbachia. Teraz tylko czekać. :D
Awatar użytkownika
Sandersk
100p
100p
Posty: 188
Od: 2 kwie 2016, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Czy w przypadku nawozów Peters Professional można przechowywać powstały po rozpuszczeniu w wodzie roztwór? Jeżeli tak- to jak długo? Mam raptem parę roślin do podlania (2-3), do których potrzebuję maksymalnie 1,5l. Przelicznik 1 łyżeczki na 5litrów wydaje się nie tylko wygodny ale i bezpieczny.
Awatar użytkownika
kubasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4174
Od: 31 mar 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Łyżeczka, łyżeczce nie równa. :wink: Z ciekawości kiedyś zważyłam i 5 g to naprawdę mała łyżeczka (taka do kawy). Ja jednak wolę używać miernika TDS. W przypadku falenopsisów stężenie nie powinno przekraczać 224ppm, zakładając, że nawozisz dwa razy w miesiącu. Nadmienię, że oncidia, czy sabotki to już około 1/4 tej dawki.
wela23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 lis 2016, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu

Post »

A ja sprawa wygląda z nawożeniem storczyka, który już przekwitł?
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Ja nawożę na zmianę raz zwykłym Agrecolem do storczyków, a czasami Florovitem "na kwitnienie". I rosną i kwitną jak szalone.
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Przeczytałam cały wątek i wyciagłam swoje wnioski.
Na tą chwilę mogę się wypowiedzieć odnosnie Florovit Regenerator do storczyków. Sceptycznie podchodzilam do niego. W marcu kupiłam storczyka w pastelowych kolorach chyba "Optimistic coś tam" kolory były blade ale i tak mnie urzekł. Dopiero po 3 tyg pryskania tym Regeneratorem zauważyłam że wybarwienie kwiatow się zmienia. Robią się intensywniejsze. Innych kolorow na innych storczykach też zaczelo to dotyczyć. Jak to działa to nie wiem bo chyba skład to jakaś tajemnica, bo nic konkretnego producent nie podaje.
Po lekturze forum jednak przerzuce się na bardziej określony nawóz co do składu i będzie to Peters Professional bo poza wybarwieniem kwiatów po florovit nie widzę poprawy kondycji rośliny. Także Regenerator polecam ale....
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

A ja nawożę po prostu zwykłym nawozem z Compo do storczyków (w sezonie przez trzy kolejne podlewania, a przy czwartym płuczę podłoże samą wodą). Oczywiście stosuję 1/4 zalecanej dawki.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
barwla
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 maja 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Co do nawozów Peters Professional "grow mix" "blossom booster" "plant starter" bo tych trzech używałem przez 2,5 lata to ja osobiście nie byłem zadowolony jeśli chodzi o "wymuszenie kwitnięcia" praktycznie wcale storczyki nie kwitły a jeśli już to po 2-3 kwiatki. Ale jeśli chodzi o bryłę korzenną to bajka korzenie rosły jak głupie ;)

Po przeprowadzce z żoną wymienialiśmy podłoże wszystkim kwiatom plus po tygodniu spróbowaliśmy aplikatorów agrecol i compo przyznam szczerze efekty widać już było po tygodniu większość storczyków zaczęła puszczać nowe pędy kwiatowe i kwitnienie też jest bardzo intensywne

Nawożę tak jak podaje producent :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”