POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna NAC N1F-460JS PODSTAWA SILNIKA (PLASTIK)

Post »

Kup sobie frisbee i pod śruby daj amortyzator gumowy z dowolnej twardej gumy. Wytnij otwór, tak aby pasowało na wychodzący wał. Dodatkowo daj szerokie podkładki (40-50mm) miedzy śrubę a frisbee żeby całość była dobrze ulokowana i się nie wyrabiała. Dla pewności daj takiej samej średnicy cienki gumowy płat aby utrzymać dobre spojenie między frisbee a podkładką.
http://www.retroland.com/wp-content/upl ... risbee.jpg


Nie wiem na ile takie frisbee jest grube i solidne. Kiedyś miałem takie w ręku to wyglądało całkiem dobrze :)
zypeee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2016, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam!
Potrzebuje pomoc, otóż w mojej kosiarce 3 części uległy uszkodzeniu i w mojej okolicy nigdzie nie mogę znaleźć tych części ;:223 ;:223
Chodzi mi tu o kosiarke NAC DY164 OHV
Mam tu rysunek z częściami z modelu PMB http://imageshack.com/a/img921/4500/PMD8mI.jpg
Chodzi o części nr 25,26
Ma ktoś może jakiś znajomy sklep w którym mógłbym te części zamówić ? ;:145 ;:145
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Helpppppp!!!!!

Post »

Przecież 26 to jest już nóż - to powinno być do kupienia.

Natomiast patrząc an otwory w nożu można wnioskować, że wałek ma bolce zrywalne - dla ochrony całego wału silnika. Nóż natrafił na coś twardego, zerwały się te bolce - jednocześnie ratująć przed uszkodzeniem silnika.

Tak mam w moim Oleo-mac - zakładam więc, że tak to działa na podstawie samego rysunku.

Musisz więc poszukać w serwisach.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Helpppppp!!!!!

Post »

Na alledrogo wpisz Mocowanie adapter piasta noża NAC DY164 i u tego samego sprzedawcy znajdziesz nóż.
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jestem już po 5h koszenia. Jak dla mnie na razie wszystko super. Musze wymienic olej a nie chce teraz jechać z kosiarka do nich. Pojadę na wymianę przed sezonem i ogólny serwis. Teraz chce zrobić to sam i zastanawiam się jak go wyciągnąć nie kupując pompek jakiś...

Pompka do spuszczania oleju z portalu aukcyjnego/KaRo


takie cos powinno starczyc na te 1,5L oleju :>
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja właśnie wymieniałem.
Żaden problem.
Wg zaleceń serwisu dobrze to zrobić na ciepłym silniku i bez paliwa. Czyli jak wiesz, że planujesz wymieniać to najlepiej zrobić to w środku koszenia gdy braknie paliwa. Podjęciem korek, przechylił kosiarkę (tak kazali to zrobić) poczekam trochę aż przestało kapać, najdalej nowy i kościołem dalej.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Strzykawka i przewód powinny wystarczyć.

Tam jest 1,5l oleju? ...a nie 0,6l?
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Fakt chyba 0,6L. Sprawdzę na spokojnie. Mi nie kazali kosiarki przechylać inaczej niż łapiąc za przód przechylać w stronę na rączkę. Ze podobno inaczej mogę zalać silnik i remont gotowy.. kupie sobie za dyszkę tę pompkę i będę wypompowywać.
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

0,6l oleju starczy.

Co do odwracania to mi właśnie w serwisie powiedzieli by odwrócić tylko w tą stronę gdzie jest wlew oleju. No nie wiem już teraz. Albo nie mieli racji a ja to zrobiłem i miałem szczęście bo nic się nie stało albo rzeczywiście można obracać.

Może ktoś to potwierdzi przy najbliższej wizycie w serwisie.
dzialkowiczka50
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 sie 2016, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosa spalinowa - pomoc.

Post »

Potrzebna mi pomoc.
Kupiłam kosę spalinową NAC TT-BC520 niestety po złożeniu nie obraca się część tnąca (nóż, żyłka); silnik pracuje. Nie wiem czy jest gdzieś jakieś zabezpieczenie , czy urządzenie jest wadliwe
?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu, bieżąca POMOC TECHNICZNA

Post »

Jeśli dodajesz gazu (zwiększasz obroty) i nic się nie dzieje to coś jest nie tak , o ile prawidłowo złożona .
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu, bieżąca POMOC TECHNICZNA

Post »

dzialkowiczka50 pisze:Potrzebna mi pomoc.
Kupiłam kosę spalinową NAC TT-BC520 niestety po złożeniu nie obraca się część tnąca (nóż, żyłka); silnik pracuje. Nie wiem czy jest gdzieś jakieś zabezpieczenie , czy urządzenie jest wadliwe
?
Jeśli dobrze widzę to ona ma łączenie na środku. Sprawdź czy na pewno wały z jednej i drugiej części weszły prawidłowo w siebie i są połączone. Jeśli nie to może sprzęgło odśrodkowe nie łapie. Spodziewam się, że kupiłaś w Internecie lub u słabego sprzedawcy sokoro wydali Ci ją niezłożona i nieodpaloną. Jak wszystko zostało złożone prawidłowo to reklamuj.
Piotr2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 10 sie 2012, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

wykaszarka

Post »

Czy może ktoś wie dlaczego kosa spalinowa (podkaszarka) zrywa mi żyłkę równo z bębenkiem? i przez to się nie wysuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”