Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu, żwiróweczka extra, jak zrozumiałam, jest w cieniu, temat mnie żywo interesuje, u mnie też jedna rabata zrobiła się cieniolubna, jakoś nie pomyślałam przy tworzeniu rabaty, że jabłonka się rozrośnie i zrobi cień. :oops:
Wiem, że mogą tam rosnąć funkie i żurawki, tawułki, ale chciałabym coś bardziej kwitnącego, żeby rozjaśnić, co to za biały kwiatek,, mnie trochę przypomina galtonię?
Pomidorki, chyba od tych upałów, częściowo zaczynają tracić kwiatki na trzecim i czwartym gronie, zarówno w tunelu jak i w gruncie, nic z tym nie robię, mam ich tyle wsadzonych, że do pojedzenia wystarczy. :;230
Papryki w tym sezonie to kompletna porażka, nie wiem, co im nie pasuje, jakieś owoce rosną, ale w porównaniu z ubiegłym sezonem to marnie owocują, ciekawa jestem Twojej Urzej, bo u mnie jest taka sama, jak rok temu, jakby co, to uśmiechnę się o nasionka.
A na początek pracowitego dzionka thumbergia alata z Twojego nasienia :D


Obrazek


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit

Małgosiu

Gratuluję pierwszego zapalonego pomidorka ;:333

Ja też lubię kamyczki , nawet sporo mamy ich na działce i przed działką .
To ostatnio dokładane .

Obrazek

Te zaś stanowią obudowę wejścia do piwnicy .

Obrazek

Ten drobiazg leży sobie przy domu . Przy okazji moje karczochy .

Obrazek

Teraz trochę o moich pomidorkch .
W szklarni nie za bardzo , pierwsze grono rośnie , ale nie u wszystkich . Grona też do super dorodnych nie należą . Zdaża się , że jest tylko jeden owoc . Czegoś tam popróbujemy na pewno , może nawet kogoś poczęstujemy . :D
W gruncie sprawa wygląda o wiele lepiej , więc sprawa się wyrówna i będzie ok .
Pokaże Wam gruntowe , bo bardziej mi się podobają . :D
Obrazek Blody Buchter


Obrazek Malachitowa Szkatułka .


Obrazek Jeden z moich NN .

Cyklantra rośnie jak szalona , ma już pierwsze ogóreczki .

Obrazek


Obrazek

Dwie sadzonki dyni ( Burgese Buttercup i Thelma Sanders ) szaleją i dostały dodatkową kratkę .

Obrazek

Część czosnku ( Harnaś ) już wykopana , reszta czeka na swoją kolej . Przed nim rośnie szpinak nowozelandzki . Raz posiany kilka lat temu , sam potrafi o siebie zadbać .

Obrazek

Część warzywna wygląda dobrze , podstawowe warzywa do rosołu są .

Obrazek

Ogórki też mają się dobrze . Fasola tyczna zaczyna kwitnąć .

Obrazek

Papryki to podobnie jak pomidory temat drażliwy , niby ok , tylko owoców mało . Kwitną , zobaczymy . Najlepiej mają się ostre .

Obrazek

Pomidorki w donicach kwitną , zaczynają wiązać owoce . Duże zainteresowanie nimi wykazuje nasza suczka , a to nie jest dobra wiadomość , bo ona uwielbia pomidory i umie się sama obsłużyć . Wszystkie inne są zabezpieczone siatką , te niestety nie .

Obrazek
Trawnik wygląda makabrycznie , ale to dlatego , że została rozpoczęta walka z rdestem . Na jesieni czeka nas robota przy przebudowie trawnika .
I na koniec ziemniaki w skrzynkach . Na razie rosną , jeszcze nic nie wiadomo co się z nich urodzi . Poczkamy , aż poschną łęty .

Obrazek

O , to by było na tyle . :D

;:196
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Mimo, że upały odpuściły, moja kondycja jest do bani ;:223 Wciąż chce mi się spać, nie mogę się skupić a wieczorem "zawiesza" mi się mózg ale w końcu uporałam się ze zdjęciami. Myślałam, że miałam dobry sposób na uporządkowanie z podpisami ale po zgraniu na komputer wszystko się rozjechało. Oto część moich podopiecznych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ufffff ;:209

Irenko Tunbergia w donicy wygląda super ;:138 Ja miałam zawsze pnące ale w następnym sezonie muszę ją poprowadzić tak jak Ty. Czy ona ma jakieś rusztowanie w środku?
Na żwirówce obecnie kwitnie tylko Tiarella 'Sugar and Spice' ale Czerniec Black Negligee także jest z kwitnących i do tego pachnący :tan Oczywiście żurawka też zakwitnie. Ta rabatka słońca w zasadzie nie widzi, jedynie rozproszone światło. Jeśli myślisz o czymś pod jabłonkę, to na pewno nie mogą być "pijackie" rośliny tylko takie, co wytrzymają bardziej suche miejscówki. Poza tym, hosty lubią kwaśne podłoże a jabłonka już nie koniecznie. Jest sporo takich roślin. Jak potrzebujesz listę, to mogę Ci przesłać moje notatki ;:333
Ja też nie przejmuję się opadającymi kwiatkami bo już jest sporo zawiązanych a jak się teraz ochłodziło, to znów będą wiązać. Nawet zastanawiam się czy nie przerzedzać ;:131 To z pewnością od upałów. W zeszłym roku też tak było.
Urzej w tym roku wygląda znacznie lepiej niż w poprzednim. Jest większa i bardziej mięsista. Powoli nabiera smug więc i dojrzewanie będzie chyba szybciej. Oczywiście nasionka zbiorę i ole nic się złego nie wydarzy.

Beatko Moje kamyczki w porównaniu do Twoich to mikrusy jakieś ;:oj Twoje są piękne i bardzo dobrze komponują się z otoczeniem. Widać, że są "u siebie" a nie tak sztucznie sadowiona jak moje. Szkoda, że mam tak daleko do Ciebie, chętnie przytuliłabym takiego :oops:
Jako, że ograniczam ilość odmian na kolejny sezon bardzo będę zainteresowana oceną organoleptyczną Blody Buchter. Zapowiada się bardzo dobrze ;:138
Twoje uprawy jak zwykle wprawiają mnie w zachwyt. Widać dobą rękę do warzyw ale i widzę sporo ozdobnych. Nawet bergamotka się pojawia. Czy używasz jej do czegoś? Ja miałam zamiar suszyć ale na razie żal mi pięknych kwiatków ;:131 Ziemniaczki naprawdę super wyglądają i niczym nie przypominają tego, co widzę na polach. Oby było sporo do wybrania ;:215
Trawnik odrośnie więc to chyba najmniejszy problem ale z tym rdestem jest gorsza sprawa. U mnie zaczyna co raz więcej się go pojawiać ale nie mam kiedy zająć się tym paskudztwem.

Zmykam do spania bo oczy znów mi się kleją.

ps
Już myślałam, że stracę cały wpis bo komputer mi się zresetował ;:223
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu

Pomidorki super , super . ;:333 ;:215

Koniecznie zbieraj nasionka z tych szczególnie smacznych . Na pewno ustawię się po nie w kolejkę . :D
Taka fotorelacja to doskonała sprawa , u mnie w tym roku z takimi zdjęciami będzie trudniej , bo gęsto posadzone . Może jak dojrzeją łatwiej będzie robić zdjęcia pojedyńczym owocom .
Stworzyłaś sobie fajne archiwum , teraz tylko czekać na dojrzałe owoce i dołączać zdjęcia . Super !
Nie bardzo rozumiem co to oznacza ograniczenie odmian ? Krzaków będziesz miała tyle samo , tylko odmian np. 5 ?
Przecież nie możliwe . ;:oj
Jeszcze tyle smaków przed Tobą do wypróbowania .

;:196
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Margo_margo pisze:Jako, że ograniczam ilość odmian na kolejny sezon
ja też nie rozumiem tego wpisu Obrazek
Małgosiu, tak to za jakieś 10 lat możesz napisać. :;230

Piękne masz te Twoje pomidorki. ;:215 Moje to straszne bidy w tym roku. Pędy główne to mają połowę chudsze od Twoich.

Za to lawenda w tym roku totalnie zaszalała. Tak się na rabacie rozepchała, że pochłonęła krzaczek róży. :;230
Przesyłam więc Wam lawendowy powiew lata :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu uwielbiam Twoje relacje ;:63 Pomidory masz jakby tu powiedzieć godne Twojego ogrodu! i jak czytam nazwy to już wiem że o nasiona będę prosić Ciebie i pewnie Elę. Macie takie przekonywujące pomidory ;:306 No może Beatka też ;:333
Jeszcze raz sobie obejrzałam, bo jutro nowa seria będzie. A Ty pewnie z Berbeciem w przyczepie ;:167

Beatko uwielbiam Twoje miejsce na ziemi domek i obejście i Twoją dbałość o wszystko co Cię otacza ;:4

Pozdrawiam wszystkich czas dziwnie mi się kurczy, a nogi coraz bardziej odmawiają posłuszeństwa. Za to busz się rozrasta ;:oj
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
U mnie dzisiaj padał deszcz , taki prawdziwy . Było dość ciepło , bo prawie 20C . Na moich piaskach to cudowna sprawa . Wszystko jakby od razu podrosło . Miałam sprawdzić czy pora już kopać czosnek , ale w końcu zajęłam się pomidorkami i dzień przeleciał . :D

Marysiu

Dziękuję Ci za miłe słowa ;:180

Lubię swoje życie , kocham to miejsce gdzie mieszkam . Czasami wydaje mi się , że żyję w dwóch światach . Działka nie jest tak zadbana jak bym chciała , ale czasmi brakuje nam czasu , chęci i sił . Za dużo pokus mamy do okoła .
Las i jeziora kuszą na tyle skutecznie , że trudno się oprzeć . Te przyjemności pochłaniają sporo czasu , a tu jeszcze i do pracy trzeba jechać .

Irenko i Kasiu , a co słychać u Was ?
Jak Wasze zdrowie ? Jak Wasze uprawy ?
Zdjęcia mile widziane . :D

Małgosiu , ty kochana pewnie weekend na wsi spędzasz ?

Wituś ma tyle zajęć , nawet nie ma czasu zajrzeć do nas .

Ela , pewnie się jeszcze wczasuje , jak wróci z wojaży to ogrodu nie pozna .

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie . ;:196
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko uprawy jakoś dają radę, ale ostatnio trochę je zaniedbuję, bo trochę czasu spędzam w lesie. :;230 Mamy straszny wysyp jagód i z sąsiadką nawzajem dzień w dzień wyciągamy się na jagodobranie. Jak już wejdziemy w las, to nie idzie z niego wyjść, bo ..."jeszcze tylko parę sztuk".... "jeszcze tylko to poletko wyzbierać"..... "już za chwilkę kończymy" ... i tak godzinami przepadamy. ;:306
Wczoraj dopiero zmrok nas zmobilizował do powrotu. :wink:

Chcesz jakiś zdjęć? Prosze bardzo. Dziś na słodko:

słodkie papryczki
Obrazek

słodkie brzoskwinki (no jeszcze nie słodkie, ale już lada chwila ;:65 )
Obrazek
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Kasiu

Wiem , wiem że jagód w lesie jest w bród . Nie za bardzo lubię je zbierać .
Wiesz , w ;:4 raźniej , co prawda Ty zbierasz u siebie , ale przypomniałaś mi , że może trochę by się na zimę przydało ;:108
Co ciekawego robisz z jagód ? Mrozisz ? , Wekujesz ?

O brzoskwiniach u siebie w ogrodzie mogę zapomnieć , ale papryczki i do tego słodkie - marzenie do spełnienia . :D

Kasiu , więcej takich zdjęć proszę , mogą być nie tylko słodkie . Pikantne również mile widziane . ;:306
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit
Witajcie!
Masz rację Beatko czasu i sił to ja ostatnio mam niewiele,ale podczytuję chociaż Was na bieżąco co piszecie i pokazujecie ;:215 efekty pielęgnacji waszych roślin.Ja swoim teraz już nie mogę tyle czasu poświęcić ile bym chciał a to z tego powodu że zaczął się dla mnie czas żniw czyli sezon handlowy i to co się urodziło trzeba teraz sprzedać a w dodatku grafik lipcowy w pracy mam bardzo napięty i czasami trudno wszystko pogodzić.Do domu też ostatnio wracam tylko po to żeby przytulić się do poduszki.W sierpniu już powinno być lżej i więcej czasu.
Małgosiu myślę że już dobrze zaaklimatyzowałaś się na wsi spędzając tam dni i noce i jest Ci z tym ;:333 Świetnie Ci widzę udają się pomidory i nie tylko.Na pewne kwiaty patrzę z podziwem jak Ci pięknie kwitną i pozytywnie zazdraszczam. :D Poznaję swoje pomidorowe dzieci,które widzę wysiałaś i myślę że będziesz z ich smaku więcej niż bardziej zadowolona.Ciekawe czy dziewczyny cośkolwiek z moich nasion wysiewały?
Dziś tylko pokażę parę zdjęć parę dni temu robionych bo jestem po pracy i mnie łamie ;:19 i jutro znów na rano a żeby było ciekawiej pojutrze też.
Ogórki zarosły już ścieżki i plonują na całego pomimo że znów zaczyna być sucho i noce są chłodniejsze.
Obrazek
Papryki mają zawiązane po cztery-pięć owoców i kwitną dobrze.Służy jej też dolistne dokarmianie saletrą wapniową.
Obrazek
O czym byśmy nie pisali i tak musi się zakończyć na pomidorach.
Megagron zapowiada obfite plony. ;:108
Obrazek
W tym roku jest też eksperymentowanie z krzyżówkami.A oto efekty krzyżowania malinowców.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I jeszcze owocujące odmiany.
Malinowe serce Rumianki.
Obrazek
Oslinye Ushi.
Obrazek
Obrazek
Tomimaru Muchoo.
Obrazek
Nie może zabraknąć w tym zestawie Faworyta. :D
Obrazek
Obrazek
To może na tyle na dziś.Miłego i dobrego wypoczynku życzę Ci Małgosiu :D a Wszystkim dobrej niedzieli. ;:108 ;:4
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

besia pisze: Pikantne również mile widziane . ;:306
A proszę bardzo Beatko. Troszkę pikanterii
;:183 ;:198
Obrazek

Obrazek

Faworyt pisze:Ciekawe czy dziewczyny cośkolwiek z moich nasion wysiewały?
Wysiewały, wysiewały ;:108
Mam cztery krzaczki Rebelpika (rekordzista w moich tegorocznych uprawach, bo pozostałych odmian mam po 1-2 sztuki). Owoce trochę się między krzaczkami różnią, więc warto było wysiać ich więcej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Na tym etapie Kasiu owoce będą jeszcze różniste.Zapowiada się jednak fajna sakiewkowo-gruszkowo krzyżówka. ;:108 Z moich wysadzonych 20 roślin większość kształtem przypomina Twoje ze zdjęć 2 i 3.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witku :wit

Ja też miałam wyłożone nasiona Rebelpika , ale w ,,cudowny" sposób się zawieruszyły i teraz go nie mam ;:185

Za to jest Lampa . Trochę kiepsko zawiązała , ale jest . Zdjęcia dzisiaj nie będzie , bo strasznie pada deszcz , biją pioruny i nawt pies nie chce wyjść na dwór :D

Witku , przyjemnie ogląda się zdjęcia z efektami Waszej pracy . ;:108

Krzyżówki Faworyta z TM ( i odwrotnie ) to bardzo ciekawy projekt . Oba smaczne , kształtne i najważniejsze malinowe ! Ciekawe jak wypadną smakowo .

Rozkwitły cynie , astry mają malutkie pączki i na razie są zdrowe . Gdy robię opryski pomidorkom ( HT , PW ) astrom i innym roślinkom też coś zawsze kapnie . :D

Obrazek

Obrazek

;:196
Pozdrawiam, Beata.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”